Avižų košė su jūros ošimu

Kraunuosi kuprinę ir… netikėta mintis: gal įsimesti į kuprinę runduliuką? Žmonės, kai jūs turite bilietą į naktinį autobusą nuo vienos sostinės iki kitos, tai yra nuo Rygos iki Talino, kaip dažnai jūs į savo bagažą pasikraunate aprūkusį runduliuką, gerai suvyniotų degtukų ir druskos? Nu dėl visa ko, nes gal prireiks… Su sąlyga, kad visus pasiimtus daiktus visą dieną ant savo kupros nešite?

Nu aš tai retai. Bet būna.

Į Taliną atvažiuojame be penkiolik šešios, ir einame per miestą su dviem norais – tuliko ir kavos. Pirmą norą išpildome bare, kuris tebeatidarytas nuo vakar vakaro, o iriantis link tuliko durų mus glebėsčioja linksmi vyrai su alaus taurėmis rankose.

Antras noras išsipildo Paldiski mieste, traktieriuje, kuris dar turėtų būti uždarytas, bet mes kažkaip įeiname, gauname kavos, pinigų iš mūsų nepaima, nes kasa dar uždaryta. Vietoj to papasakoja kad Paldiske Petras pirmasis norėjo įkurti patį pagrindinį Rusijos imperijos uostą, o gal net sostinę. Nuveda parodyti paveikslų su Estijos prezidentais ir dailininko žmona, ir paaiškina, kaip nueiti iki tinkamiausio taško pradėti žygį pakrante.

Mes randame takiuką pakrantėje, o tai yra tikra ėjimo svajonė – gražus vaizdas, nei per šilta nei per šalta, o takiukas nepasibaigs taip greitai, nes iš viso jo ilgis daugiau negu tūkstantis kilometrų. Estai kartu su latviais sužymėjo taką pavadinimu “Jūrtaka” nuo sienos su Lietuva pajūriu iki Talino. Iš viso maždaug 60 dienų ėjimo. Mes imam tik atkarpikę, bet ypatingai gražią ir ypatingai laukinę. Tai reiškia kavinių – restoranų nebus.

Todėl kai labai aiškiai pradedam jausti, kad nuo vakar vakaro nieko burnoj neturėję, sakau, Regina, pasirinkim sudžiūvusių pagaliukų, išsivirsime ko nors, arbatos arba košės!

Tadaaaa-a-a-m, runduliukas!

Avižų dribsniai labai tinka kaip kelionių maistas: sausi užima nedaug vietos, greit išverda ir suteikia energijos. O su viena kita razina, pakeliui rasta uoga ar iš namų pasiimtos kriaušės gabaliukais – prabanga.

Pavalgome ir nueiname toliau pakrante į Talino pusę. Faina, faina, nuostabu.

Vienintelis rūpestis – kaip fotkinant peizažą nulaikyti tiesiai horizontą.

2020 m. liepa

One thought on “Avižų košė su jūros ošimu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *