Baravykai pagal itališką receptą – porcini trifolati

Reikia atsigriebti už pernykščius ir užpernykščius begrybius metus, todėl baravykai dygsta kaip išprotėję. Mes irgi kaip išprotėję – kasdien grybauti, išskyrus tas dvi dienas, kai buvome pelkėje spanguolių. Nesvarbu, kad rytą pasakau – ne ne, šiandien negrybausim, yra kitų reikalų. Nepraeina nė pusvalandis, ir spėkit kas? – sėdžiu mašinoj šalia savo Eksperto su krepšu ant kelių, o peiliu rankoj.

Vakare surinktus grybus aptvarkius, Ponas Didysis Ekspertas žiūrinėja youtūbėj, kaip kažkokie jam nepažįstami vlogeriai goglinėja po baltas samanas ir aikčioja nuo baravykų, o aš ieškau dar kokio nors recepto su grybais.

Kas nustebina, kad italai nebūtinai grybus kepa su svogūnais. Galima ir su česnakais. Baravykai – porcini, tariama porčini.

Baravykai itališkai – porcini trifoliati.

Nurodyti kiekiai yra 4 asmenims. Kiekius nurašau nuo itališko recepto, nors pati nesilaikiau tikslumo, visko dėjau apytiksliai.

  • 800 g šviežių baravykų
  • 5 šaukštai tyro alyvuogių aliejaus (naudojau žymiai mažiau)
  • 2 šaukštai smulkintų petražolių
  • 2 skiltelės česnako
  • druskos
  • maltų juodųjų pipirų

Baravykų neplauti bliūde. Nuvalyti peiliu, nušluostyti drėgnu skudurėliu, ir jeigu būtina, tik trumpam pakišti po tekančiu vandeniu. Supjaustyti gana plonai.

Česnaką pertėkšti peilio geležtės plokštuma arba supjaustyti neitin smulkiai.

Petražoles supjaustyti ne šiaip smulkiai, bet itin smulkiai, pakapojant jas ant pjaustymo lentelės dideliu peiliu.

Keptuvėje įkaitinti aliejų. Suberti česnaką ir pakepinti kol lengvai apskrus. Suberti baravykus, sumaišyti ir kepti – troškinti 10 minučių vis pamaišant ant nestiprios ugnies.

Suberti smulkintas petražoles, druską ir pipirus. Sumaišyti. Dar kokią minutę pakaitinti.

Valgyti iškart. Tinka su ryžiais, polenta, prie mėsos patiekalų.

Jei iškart neįveiksite, šaldytuve gali išbūti 2-3 dienas.

Receptas iš Funghi porcini trifolati

Nesvarbu, kad grybų nuotraukų pilnas feisbukas. Pono Didžiojo Eksperto grybus irgi reikia parodyti. Jų nufotografuoti buvau specialiai išsikviesta iš tų eglynų – papartynų, kuriuose ieškojau savo baravykiukų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *