Lazankės su mėlynėmis

Mes skrylių nevadiname lazankėmis. Pirma išgirdau posakį “netrink lazankių”, ir tik po daug metų supratau, kad lazankės yra kažkas konkretaus ir net valgomo.

Aną savaitgalį žygiuodamos Baltijos pakrante (kartais smėlėta, kartais akmenuota, žolėta ar net uolėta), užėjom neįtikėtinus mėlynių plotus. Žmonės, nėr kaip apsakyt, kiek uogų! Eidamos jas valgėm, o aš kūriau planus kai stabtelsim tarp tų mėlynojų, aš išpilsiu geriamą vandenį iš butelio ir jį pririnksiu mėlynių.

Regina kalbėjo kaip jai patinka lazankės su mėlynėmis, svarbu, kad būtų gerai uždėta grietinės. Išklausinėjau, kas per lazankės, kaip jas daryti ir taip užsinorėjau… Jau žinojau, kad išpilsiu vandenį ne iš mažojo buteliuko, o iš didesnio, pririnksiu uogų ir bus mums namuose lazankės su mėlynėmis.

Tada Regina pasižiūrėjo į savo išmanų aparatą, kada mums nusimato autobusas. Iškart nuo pasižiūrėjimo momento palikom pajūrį, pušynus ir mėlynių laukus, sparčiai išėjom į kelią ir kelis kilometrus plūkėm asfaltu iki ketvirtos autobuso stotelės (nes nebuvo pažadėta, kad pro pirmas tris autobusas važiuos). AAaaahhhh, mano neišsipildę lazankės su mėlynėmis, aaahhh…

Bet spėkit, kas už kelių dienų įsibridusios į Žiemgalos mišką rinko uogas? Kas tarėsi, davaj pasidairom, kur auga tos voveruškos, kurias, matėm, latvės parsineša kibirais, išpila mašinoj ir vėl traukia į mišką rinkti? Su voveruškom mum nepaėjo, nes jų dairydamosi vis kliuvome už uogynų, galų gale mėlynojai mus parklupdė…

Lazankės su mėlynėmis

 • apie 250 g miltų,
 • žiupsnelis druskos,
 • 1 kiaušinis,
 • šiek tiek vandens (50-100 ml),
 • 30 g sviesto
 • pora saujų mėlynių,
 • 3-5 šaukštai cukraus,
 • grietinės.

Miltus sumaišyti su druska, įmušti kiaušinį ir šiek tiek vandens ir suminkyti kietoką tešlą. Iš tikslių kiekių čia galima nurodyti tik kiaušinį – 1 vnt., viskas kitkas apytiksliai. Vandens tiek, kad neliktų sausų miltų, o jei per lipni, įberti papildomai miltų.

Tešlą suvynioti į plastiką ir palikti bent 20 min.

Iškočioti ploną lakštą, supjaustyti rombais.

Puode užvirti vandenį. Įberti druskos. Po vieną sudėti skrylius (lazankes). Kad būtų dar plonesni, galima dar juos patempti. Virti trumpai, gal apie 5 min.

Išgriebti į kiaurasamtį, pakratyti, kad nubėgtų vanduo. Išversti į dubenį ir uždėti sviesto.

Kol verda lazankės, mėlynes sutrinti su cukrumi.

Valgyti karštas su trintomis mėlynėmis ir sooočiai užsidėjus grietinės.

Tegul dar čia atsiranda kelios foto iš Baltijos pakrantės, apie kurią norėsiu dar kažkada parašyti. Nes ji nuostabi.

One thought on “Lazankės su mėlynėmis

 • 2020/08/08 at 02:16
  Permalink

  Nu brač. Dabar jau ir aš užsimaniau tų lazankių. O naktis už lango 😐

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *