Agrastų pyragas

Nukirpau alaus bokalą, kuris buvo patekęs į nuotraukos kampelį, nes nu jau tikrai būtų nepritikęs.

Taigi agrastai šiemet vėl labai gražiai užderėję, ir kas labai smagu, švarūs, be valkties. Reikia juos pagerbti iškepant pyragą, kuris gaunasi nežmoniškai skanus, nes saldžioj tešloj labai gerai sužybsi jų rūgštumėlis. Namai pilni išdidžių žmonių AšNePyragininks, jie paragauja po kąsniuką, santūriai pagiria ir kramto džiovintus žuvies draiskalus prie alaus. Pyragą palieka man. Džiūgauju pati sau viena, juoda šakute atsignybdama kąsniuką, ir dar kąsniuką, ir dar.

Agrastų pyragas

120 g sviesto
120 g cukraus
3 kiaušiniai
žiupsnelis vanilinio cukraus arba vanilės esencijos
170 g miltų
20 g krakmolo
1 šaukštelis kepimo miltelių
2 šaukštai apelsinų žievelių cukatų
2-3 saujos agrastų

Agrastams nuskinti kotelius ir žiedelius. Nuplauti. Nusausinti.

Įjungti orkaitę, nustačius 170C.

Minkštą sviestą ištrinti su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Dėti po vieną kiaušinį vis gerai ištrinant.

Miltus sumaišyti su krakmolu ir kepimo milteliais ir per sietelį įsijoti į tešlą. Turi gautis tiršta, bet šaukštu maišoma tešla. Įberti ir išmaišyti apelsinų žievelių cukatų.

Agrastus sudėjau ant viršaus vienu sluoksniu, truputį įspausdama į tešlą, bet paaiškėjo, kad jie vistiek nuskęsta į gelmes. tai sakyčiau galima dėti taip, o galima paprastai įmaišyti.

Kepti apie 35 min 170C – kol paviršius gražiai apkepa.

Tegyvuoja agrastai! Skaičiau, kad juose yra gintaro rūgšties, tačiau pyragas toks geltonas ne nuo jos, o nuo kiaušinių iš Skilvionių kaimo.

3 thoughts on “Agrastų pyragas

 • 2021/09/01 at 19:06
  Permalink

  Skanumėlis to pyrago! Tiek su agrastais, tiek su slyvomis, tiek su obuoliais – taip ir neleidžia pro šalį praeiti, kol ant stalo guli, ale neilgai paguli… Matyt visiems pilnos ir rankos ir burnos, kad komentarų neparašo. Ačiū Jums už puikius receptus ir puikius rašinius, vakaro skaitiniams prieš miegą dižiulis malonumas.

 • 2021/09/05 at 12:52
  Permalink

  Pritariu, malonumas. Aš nebevalgau gyvūlinio maisto, tad tinkamą receptą čia jau retai randu, bet vistiek grįžtu paskaityti, nes tekstai labai faini!

 • 2022/07/15 at 18:40
  Permalink

  Mano mėgstamiausios uogos agrastai. Darydavau mažus kibinukus, paskaičiau receptą bandau darau , skamba labai gerai dabar kepa, auga, rausta, tikrai tikiu, kad bus tobula. beje aš dėjau dabar tą naujovišką rudąjį cukrų su cinamonu, tikiu bus tobulai 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *