Pieniška zacirka su pavasariniais grybukais

Patikėkit, nosis man kaip reikiant užsirietė, kai išvykę pavasarinių grybukų, sutikom pamiškėj tokį Juozą… ir kai visokių kalbų su juo turėjo Ponas Didysis Ekspertas, bet daugiausiai tai apie tuos pavasarinius grybukus… ir kai Juozas jau beveik sublizgėjo, norėdamas pasakyti tų grybukų lotynišką pavadinimą, bet truputį užpauzino… ir tada aš kaip šausiu: calocybe gambosa!!!

Ja ja, gambosa, pripažino Juozas. Kaip tik tada paaiškėjo, kad prieš kažkiek metų išsivedęs Poną Didįjį Ekspertą parodyti jam grybukų vietų, specialiai nerodė šio miškelio, nes jame Juozo slaptosios vietos.

Nepraėjo nei dvidešimt metų, ir Ponas Didysis Ekspertas tas vietas pats surado. O man tai gali vietas rodyti nerodęs, aš vistiek neatsipaisau, kur mane iš mašinos išlaipina su krepšiuku ir per lauką paleidžia link miško.

Grybukų augimo laikas sutampa su kiškio kopūstų žydėjimu

Jau esu aprašiusi pienišką sriubą su grybais ir pienišką zacirką, bet su silke. Labai verta šiuos receptus supliusuoti, minusuojant makaroniukus ir silkę. Gaunasi labai labai. Tegu būna paviešintas mūsų šio pavasario hitas – Pieniška zacirka su pavasariniais grybukais!!!

Pieniška zacirka su pavasariniais grybukais

  • pavasarinių grybukų (pavasarinė balteklė calocybe gambosa)
  • miltų
  • kiaušinis
  • pienas
  • druska
  • sviestas

Nenurodau kiekių, nes viskas gali būti apytiksliai. net ir keli grybai užkvipins visą sriubą, o jei daugiau – dar geriau.

Grybus nuvalyti, supjaustyti gabaliukais. Dėti į puodą, užpilti vandeniu ir užvirinti.

Gerą saują miltų sumaišyti su druska, įmušti kiaušinį ir sutrinti pirštais. Neturi gautis tešlos gabalas, bet išsidraikę kleckiukai, gali būti kiek persibarstę miltais.

Kai puode užverda vanduo su grybukais, sumesti kleciukus dar patrinant tarp pirštų, kad nebūtų labai didelių. Druskos įberti. Pavirti kelias minutes.

Užpilti pieno, kuris gali sudaryti nuo 1/4 iki 1/2 viso sriubos skysčio. Užvirinti. Valgyti su sviestu.

Pardon, čia foto be grybukų (ta buvo susrėbta nespėjus nupaveiksluoti). Bet įkeliu, kad zacirkos vaizdas būtų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *