Zmrzlina mieste Spišska Nova Ves

Spišska Nova Ves yra lengvai pasiekiama iš Slovakų Rojaus ir ten dažnai važiuoja traukiniai. Todėl ir aš ten atsiradau – nusileidus iš Rojaus, belaukianti traukinio į Popradą. Man smalsu apžiūrėti, kas tai per Spišska Nova Ves, todėl ateinu į centrinę aikštę, paskambinu specialiu varpu, kuris tiesiogiai mano sugalvotą norą nutransliuoja į aukštybes, tada dar nusiperku ledų, kurie čia vadinami zmrzlina. Aikštėje įrengta scena, į kurią užkopia senų pirdūnų ansamblis ir dainuoja liaudies dainas. Labai gražiai dainuoja, todėl sėdėdama tarp žiūrovų linguoju ir ploju.

Staiga pradeda lyti. Ir iš karto stipriai. Visi bėga slapstytis, net tie, kurie turi skėčius. Kai kas po medžiais, kai kas į garso operatoriaus palapinę, o kai kas – prie scenos, nes scenos stogas kokiu pusmetriu platesnis, negu pati scena.Aikštėje yra teatro pastatas, vadinamas Reduta. Vienoje iš arkų pastebiu moterį raudona suknele. Ji man ten taip gražiai atrodo, kad nufotkinu.Senų pirdūnų kolektyvas savo pasirodymą baigia, bet lietus lyja taip stipriai, kad jie nenori nulipti nuo scenos, kuri yra po stogu. Ten sulipa dar keli kolektyvai, nesvarbu, kad dar ne jų eilė, bet kad labai lyja, o scena po stogu. Akordeonistas užgroja, ir visi pradeda dainuoti. Nuo lietaus prie pat scenos sulindę žiūrovai dainuoja irgi, nes tas dainas moka.

Kai vieną dainą užbaigia, tada šiek tiek pasiginčyja, kokia bus kita, o paskui sutartinai ją užtraukia. Dainos ne iš koncertinio repertuaro, nesurepetuotos, todėl pasitaiko, kad kokią eilutę ne visi moka tą pačią, bet šiaip jau labai gerai jiems gaunasi.

Dainininkų proanūkiai irgi užkelti ant scenos, nes gi labai lyja, tikrų tikriausia liūtis. Proanūkiai šoka, tie kurie jau moka vaikščioti. Kiti ropinėja.Vis atsisuku pažiūrėti į Redutą – moteris raudona suknele tebestovi. Ji atrodo lyg iš eilėraščio, kurio aš niekada nebuvau girdėjusi, arba iš paveikslo, kurį gal buvau mačiusi, bet pamiršau.Lietus baigiasi. Visi nereikalingi patraukti nuo scenos. Žiūrovai nusišluosto suolus ir aptūpia juos, garso operatorius sustato kolektyvą ir padalija jiems mikrofonus. Toliau koncertas eis normaliai.Vėl nušvinta saulė. Per raudonomis plytelėmis pažymėto ostiarijaus teritoriją į bažnyčią susirenka moterys ir ima garsiai kalbėti sveikamarijas. Pro stiklinį kubą galima pažvelgti į požemius, kur buvo sudedami atlikę kaulai iš kriptų. Ten žemai matosi paparčiai.Spišska Nova Vesoje daug gražių pastatų. Viename iš jų yra muziejus,
…kitame – gelažų krautuvė.

Mėlynas namas netoli stoties pilnas elektros. Važiuoja daug traukinių. Niekada netenka traukinio laukti ilgai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies