Kotletai, vaizduojantys šnicelius
Ar kada nors yra jūsų klausę užsieniečiai, kiek kartų per savaitę Lietuvoje įprasta valgyti mėsos? Ką sakydavot? Kai taip paklausia, atsakymas – “kasdien”nuskamba žiaurokai, bet… Galima teisintis tuo, kad gyvename šiaurėje, kad tradicijos, etc, etc… Iš tiesų, ant tokių kaip aš mėsos pramonė netoli trauktų. Bet kelias į Pono Didžiojo Eksperto širdį grįstas ne pyragais. Jam reik kotletų ir sriubec.
Galima šiuos maltamėsinius daiktus suformuoti ovališkus, paploninti ir pavadinti šniceliais. Žinokit, tipiniam mėsėdžiui tiks kaip “normalus maistas”. Kas tai yra tikras šnicelis, girdėjau tik teoriškai. Bet ir Ponas Ekspertas Vienoje nebuvęs.
Paprasti, valgykliniai “šniceliai”
- 600 g maltos kiaulienos (galima ir kitos mėsos)
- 100 g batono
- 100 ml pieno
- 2 svogūnai
- 1 kiaušinis
- džiūvėsėliai
- druska
- juodieji pipirai
- riebalų kepimui
Mėsa gali būti kiauliena maišyta su jautiena, vištiena arba kalakutiena. Perkant faršą ar maltą mėsą reiktų pasidomėti sudėtimi, ar į ją įeina dar kas nors be mėsos. Priedais gal taip staigiai ir nenusinuodysime, bet jau geriau pasilikime priedų dėjimo malonumą sau. Kad žinotume nuo ko tunkame.
Batoną reikia užpilti pienu ir kokį 10 minučių palikti, kad pienas susigertų. Tada sumalti. Dar paprasčiau naudoti džiūvėsėlius. Taigi sugirdyti pieną batonui ar džiūvėsėliams.
Svogūną sutarkuoti.
Sumaišyti faršą su batonu (džiūvėsėliais), įdėti druskos, juodų maltų pipirų, svogūnų ir kiaušinį. Gerai išmaišyti. Šiaip jau galima ir šaukštu, bet žymiai geresnis rezultatas bus išminkius rankomis, ir dar šiek tiek pamušus. (Kiekvienas vegetaras žino, kad mėsa ir smurtas glaudžiai susiję.) Imi saują faršo ir teški ant smūgio atgal į bliūdą. Imi kitą saują, ir vėl tekšt. Kol atsibos.
Ant lentos papilti džiūvėsėlių. Gabaliuką faršo dėti į tuos džiūvėsėlius ir suformuoti ovalą. Užberti džiūvėsėlių ir iš viršaus, ir patapšnojant peiliu, šnicelį paploninti.
Galima kepti keptuvėje, galima ir orkaitėje. Jei keptuvėje, riebalų ir laiko reikės daugiau. Jei orkaitėje, tai tik truputį patepti skardą. Kepti 10 minučių 180C, po to kiekvieną šnicelį apversti ir dar pakepti kokias 5 min.
Anksčiau man šnicelis nuo kotleto skyrėsi tik forma, vakar padariau orkaitėj, niu labai gerai, ir tų riebalų mažai ir greitai. Tai dabar dar jie man skiriasi ir kepimo būdu:)
Aiū už idėją.
Bet kiek žinau tikrasis Vienos šnicelis, tai iš veršienos, išmuštas ir paniruotas džiuvėsėliuose. Bet kuo tada jis skiriasi nuo karbonado?
Va šiti apsimetėliai šniceliai primena pionierių stovyklą:)
nu aš irgi pasitikrinau internete, kaip tas Vienos šnicelis atrodo. Mes, sovietinių valgyklų ir pionierių stovyklų ragavę, net neįtartume, kad ten šnicelis.
Karbonadas….buvau pamirses apie ta stebuklinga patiekala…mes kazkada su broliu gavom missija.Is valgyklos parnest bidona pilna sniceliu kaimynkos vestuvem… Tai kol gryzom muset trecdali suvalgem. Gavom i kaili bet po siai dienai atsimenu kaip skanu buvo….niam niam niam….einu ziuret recepciuko…
Taip trumpai kepti? Net pusiau ‘gatavus’ pusgaminius orkaitej sildyt reikia apie 30-40min, o cia zalia mesa iskeps per 15min? Gal ka ne taip supratau?
Kepti 15 min, tada ištraukti vieną paragavimui, įsitikinti, kad iškepęs ir ramiai traukti visus. Mums 15 min kepimo užtenka. Ilgiau pakepus jie išsausėja.
Tai prie ko cia dabar tie vegetarai nelabai supratau
Prie nieko tie vegetarai.
Labai skanūs bet truksta padažiuko ir bus skanūs sultingi nesausi 😀 :-*:-P
As valgau kotletus kiekviena diena su katytem suniukais prie stalo man labai patinka kotletukai ypač su sūriu 😀
Lb skanu!!!!!!!!