Ko ir dėl ko jie nevalgo

Nė vienas nevalgo lęšių, nes:  “ai, tai čia tos tavo nesąmonės”, nei nė vienas nevalgo moliūgo: “nepatinka”. Ar būtų sultys, ar įmesta į troškinį, ar trintoje sriuboje, ar visai visai kitokioje sriuboje, ar įmaišytas į keksą, ar sukomponuotas kaip prašmatnus pyrago įdaras su karamelės grietinėlės glajumi, ar gražiai geltona košė su geltonais lęšiais. Nevalgo vien dėl to, kad tai moliūgas, ir bet kokiu pavidalu jis nevertas net paragavimo.

Nevalgo mano keptos nuostabiai skanios ruginės duonos, nors priekaištų jai jokių, bet “dabar nenoriu”.

Nevalgo šaldytų vyšnių, bet jų nevalgau nė aš pati. Dabar nenoriu. Vargšiukės guli šaldiklyje kaip našlaitėlės.

E. nevalgo razinų, priežastis neaiški, nevalgo greipfrutų, nes užužpernai nuo jų apsivėmė, nors iš tiesų apsivėmė dėl rota viruso, ir nevalgo nieko, kas su cinamonu, nes “negi nežinai, kad man cinamonas neptinka?” Kartais nudžiugina mane prašymu padaryti humuso (Ponas Didysis Ekspertas į tai reaguoja: “turim visą krūvą daržo kampe”, nes jam humusas tas pats, kas kompostas), aha, taigi kartais nudžiugina ji mane paprašydama humuso ir skaniai jį suvalgydama, bet kitą kartą nebevalgo, nes “kažkoks nebe toks”.

Ponas Didysis Ekspertas nevalgo kopūstų pyrago, nes aš klydau, manydama, kad jis mėgsta pyragus su kopūstais, kai jis mėgsta tik pyragėlius su kopūstais, o be to į pyragą sudėti kopūstai per rūgštūs ir per trumpai troškinti. Nevalgo obuolių pyrago, nes jame per mažai obuolių, nors pas Renatą valgo su dar mažiau obuolių. Nevalgo pyrago su daug obuolių, nes jis “ne toks”. Nevalgo jokio pyrago, nes neturi tabletės nuo sukilusios rūgšties. Nevalgo mano nuostabiai kūrybingai sukomponuotų mišrainių, nes “sama ješ”. Nevalgo nieko, kas kvepia kuminu, nes “nepatinka kvapas”, nevalgo nieko su garam masala, nes “kas čia per keistas skonis?”, nevalgo agurkų salotų, nes “jos man čia netinka, o kai norėsiu pasiimsiu”, nevalgo makaronų su baravykų padažu, nes “man čia grybai visai netinka, o makaronai nedavirę, ir man nesvarbu, kokius valgo italai, man nedavirę ir viskas”. Ar dar turėčiau rašyti, kad nevalgo risotto, nes jame “ryžiai neteisingi ir kam čia tie čiobreliai, jei man nepatinka čiobreliai?” Nevalgo balandėlių, jei jie pagaminti kaip vienas didelis superbalandis, jau geriau nueina pas Bronę ir ten balandėlių randa teisingų.

Išrankusis nevalgo nieko, kas nepapuola į jo trumputį valgomų dalykų sąrašėlį. Gal kokie septyni patiekalai tame sąrašėlyje, įskaitant bomžpaketus. Žinot, kas yra bomžpaketai? Tiesa, Ramygaloj valgė net kugelio, nes “labai siūlė, ir buvo nepatogu atsisakyti”.

Ak, galėčiau tęsti ir tęsti… ir kaip man gerai, kad galiu pasiguosti šičia. Ir visi skaitytojai yra mano pusėj. O anie neturi tribūnos atsikirtimui, he he he.

Bet šiaip jau sunku būti tokia talentinga, tokia kūrybinga, ir taip mažai įvertinta. Užjaučiate mane, ane?

35 thoughts on “Ko ir dėl ko jie nevalgo

 • 2011/01/31 at 17:40
  Permalink

  Užjaučiu ir suprantu. Rašant ką mano vyras valgo, užtektų vienos eilutės. Mažoji visdar neapsisprendžia, vakar sakė,kad morkas labai mėgsta, šiandien jų nemėgsta, nes neskanios ir taip kasdien vis kažkąnaujai mėgsta ar ne. Bet šokoladui meilė neblėsta. Todėl kaskart gamindama ir nežinau valgys dar kas nors be manęs ar ne.

 • 2011/01/31 at 18:32
  Permalink

  Puikiai suprantu ir užjaučiu, nes pas mus namuose irgi viskas labai panašiai… Na tik gal produktai kitokie, bet tai jau ne esmė 🙂

 • 2011/01/31 at 20:59
  Permalink

  Visi tie vyrai tokie patys 🙂
  O aš mintijau, kad mano vienos toks išrankinis 🙂

 • 2011/01/31 at 21:03
  Permalink

  O jie iš viso KĄ NORS valgo? 🙂
  Ir kaip iš viso maisto blog’ą turi, a? 😀

 • 2011/01/31 at 21:59
  Permalink

  Pasirodo, mano vyras ne toks jau ir išrankus. O aš galvojau… 😀

 • 2011/01/31 at 22:58
  Permalink

  oi kad smagiai pasijuokiau! 😀 uzstumei cia neblogai 😀

 • 2011/02/01 at 08:31
  Permalink

  Bomžpaketai trumpinami į tiesiog bomžpakius. Lengviau ištart 🙂 o su nevalgytojais reikia kovot galvojant taip – liks daugiau man!

 • 2011/02/01 at 09:15
  Permalink

  Užjaučiu, Dalia…pasirodo man visai pasisekė su mano valgytoju…jei nesiruošia valgyti, tai visada bent paragauja

 • 2011/02/01 at 09:21
  Permalink

  Dukros sąrašas: spagečiai, varškės apkepas, bulvių apkepas su faršu, omletas, kotletai, virtiniai su varške,tinginiai,pica, čirviniai blynai.Nors panašu, kad ir omletas netenka savo pozicijų.
  Vyro sąrašas gerokai platesnis, bet pagyrimai tokie dažni kaip griaustinis žiemą. 🙂
  Gamini gamini ir sužinai, kad geriausiu atveju valgysim dviese. Iš pradžių labai siutau, bet žiūriu pradedu adaptuotis 🙂

 • 2011/02/01 at 10:31
  Permalink

  Žinom žinom bomžpaketus, ant jų du studentavimo kursus pragyvenau. 🙂 Po to užkniso, pradėjo skrandis streikuoti, nusipirkau žurnalą “Prijatnovo apetita” ir pradėjau gaminti. 🙂 O su tais nevalgymais tai būna, tiesa, itin retai, ir taip, kad aš pati paragavusi viską išmetu…
  Tai tavo namiškiai pietų laukia kaip ant adatų – o vdrug nevalgoma? Ar iš karto du puodus kaiti – eksperimentinį ir “jiems”? 🙂
  Dar truputį ne į temą – man labai būna keista, kai žmonės rašo “aš pvz.varškės nemėgstu ir nevalgau, bet šis pyragas gavosi nuostabus ir varškės nesijautė”, nes aš jei jau nemėgstu, pvz.varškės, tai nesugalvočiau jos pirkti ir kažką gaminti. Jei mano šeima užsimanytų varškės pyrago, tai pati tą varškę pirktų ir pyragą keptųsi. 🙂
  (P.S. Varškė tik pvz., nes aš ją mėgstu. 🙂 )

 • 2011/02/01 at 10:53
  Permalink

  Na ir prisijuokiau, ačiū už tai 🙂 Gyvenu viena, taigi tokių “bėdų” nekyla, bet aplinkoje panašias istorijas girdžiu nuolatos :))))

  O jei rimčiau, tai bjauru, kai stengiesi, gamini, o paskui stebi keistą veido išraišką ir sulauki “komplimento”, kad skonis “įdomus”…

 • 2011/02/01 at 12:33
  Permalink

  Taikliai cia. Pas mane vyresnis vaikis paklausus ar skanu,sako, taip mamyte, labai, bet jei turiu itarimu, tai duodu kontrolini klausima tai gal dar noretum, ir daznai buna sypsena ir ai gal veliau :), bet jei kemsa per abu zandus ir dar sako skaniau nei sirdeliu blynai, tadais gali tiket.
  Sekmes eksperimentuose

 • 2011/02/01 at 14:34
  Permalink

  Aš irgi nesuprantu, kas tie bomžpaketai.

 • 2011/02/01 at 15:09
  Permalink

  Bet kaip pagerėjo viešai išsiburbėjus 🙂 Ignai, nežinojau, kad čia išvis skaitai, he he, anie tai neskaito, nors žino, kad apie juos parašau, bet jiems neįdomu.

  Bomžpaketai – tokie virtų-džiovintų makaronų briketai, kuriuos užtenka užpilti verdančiu vandeniu ir užsibarstyti iš kito pakelio chemikalų.

  Į klausimą ar anie išvis valgo… išvis tai valgo, bet aš valgau daugiau. Kartais ką nors verdu, iškart žinodama, kad čia bus tik man (ko valgysit,- klausiu, ar nykių makaronų su guliašu be fantazijos ar lęšių skanybės?), kartais į darbą nusinešu kur mane įvertina, o kartais netyčia įtaikau jų įnoringiems skoniams.

  Iš tiesų tai lengva mums burbėti, kai mes valdom samtį ir to, ko pačios nemėgstam, tai ir neverdam. Va pabandytų mane kas nors maitinti virtais kiaušiniais su čili pipirais ir anyžiais, purkštaučiau ir aš.
  Vilma, man tai nėra toks keistas tavo pavyzdys su varške. Sakykim, jei man nuo jos alergijos nėra, tai nesu visam gyvenimui atsižadėjus, galiu įsivaizduoti, kad kokiomis nors formomis ir deriniais ji man patiktų, ir galbūt susigundyčiau tų derinių paieškoti.

 • 2011/02/01 at 18:17
  Permalink

  Pas mane namie tai viskas visiems skanu, jei tik yra riebalų. Ir mėsos dažniau pageidautų. Bet riebalų būtinai: sviesto, grietinėlės, taukų ar bent jau aliejaus,ir nepamažinant. Bo vienas sugyventinių buvo užaugintas sveikai besimaitinančių tėvų, tad dabar įpusėjęs keturiasdešimtmetį nori atsiimti už tą laiką, kai trūko riebalų (ir problemų su širdim). Lietuviškais patiekalais domisi, nes daug mėsos ir daug riebumo.

  Juokiasi iš mano jogurtų su riešutais ir rukalos salotų, bet man tai kas – žinau, kad norės riebiai – patys pasigamins.

 • 2011/02/01 at 18:35
  Permalink

  Žinot, man žiemą irgi riebalo norisi…pagalvojus apie jogurtą su rukola šalta pasidaro 😀 Na, o vasarą kaip karvė žoles vartoju 😉

 • 2011/02/01 at 22:33
  Permalink

  bliamba, kaip man suprantamos šios godos… ypač dėl palikuonių išrankumo. kartais norisi galvą į sieną daužyti iš nevilties.

 • 2011/02/02 at 03:58
  Permalink

  Kai atsirado tefloninės keptuvės su džiaugsmingu šūkiu, kad va, galės kepti be riebalų, sveiką požiūrį išlaikę žmonės nepasidavė: tai koks ten skanumas, jei be riebalų?
  Nu bet tikrai.
  Egidija, gal paguostų tave pagyvenusių motinų patirtis, kad naminis maistas nepaprastai paskanėja, kai vaikai iš namų išvažiuoja?

 • 2011/02/02 at 10:37
  Permalink

  :))) pakėlė nuotaiką pasakojimas :))) toks nuotaikingas 🙂 bet užjaučiu dėl valgytojų išrankumo. Ir kartu apsidžiaugiau, kad mano vyras tada vadinasi visai neišrankus ir valgo galima sakyti viską. Nors aišku nerizikuoju gaminti pvz kokių nors kopūstų kotletų , nes žinau kad nepatiks, o gal ir patiks, bet mėsos ar žuvies vistiek tada prie jų reik 🙂

 • 2011/02/03 at 14:55
  Permalink

  Labai prijuokinai Dalia :))) Pvz maniškiui po šiai dienai aš niekaip negaliu nukonkuruoti kotletų iš Maximos 🙂 Bet tu vis tiek šaunuolė, kad neignoruoji savo skonio receptorių ir gamini sau. Manau teisingiausia nuostata “nepatinka – nevalgyk”. Nes aš pažįstu tokių moteriškių, kurios taikosi ir taikosi – tai prie vyro, tai prie vaikų, paskui sako – “aš niekada nevalgau to, ką pati mėgstu” ir tiems vis tiek niekad neįtinka…

 • 2011/02/03 at 15:49
  Permalink

  Ai, Giedre, visą laiką dviejuose puoduose nevirsi, bet kai pagalvoji, kad gyvenimas bėga taip ir nesužinojus, kokio skonio yra morkų chalva…

 • 2011/02/04 at 13:16
  Permalink

  O aš namie turiu tik vieną iš trijų tokį “nieko nevalgantį”. Mano vyresnysis sūnus. Ir studentavimo laikai ne už kalnų, tai net neįsivaizduoju, kuom gyvas bus. Negi vien makaronais – bandelėm – blynais – koldūnais – picom? Nieko neragauja, nebando, neskanauja, žodžiu, niekaip nelavina savo skonio. Nenoriu, neskanu arba nemėgstu (nors nesu ragavęs). Ir džiaugsmas širdyje, kad mano išrinktajam iš mano virtuvės skanu viskas. Na beveik viskas 🙂

 • 2011/02/10 at 12:08
  Permalink

  Prisišypsojau skaitydama šias išrankumo impresijas:) Tik jei žvelgt giliau, bijau, kad ne skonio receptoriai išpreovokuoja mūsų santykiuose skanu-neskanu, valgysiu-nevalgysiu dilemas. Tad palinkėsiu sau ir kiekvienai nesinervinti ir su meile puoselėti tai kas santykiuose skaniausia.

 • 2011/02/10 at 22:05
  Permalink

  asaros vos linziu neisplove…
  Labai panasu, tik kad vyra ir vyresni sunu turiu palavintu skoniu (net pikul aisku, kieno cia nuopelnas).Jaunelis irgi turi 5 patiekalu sarasa, tad gelbsti 38 metu melavimo patirtis.

 • 2011/02/12 at 18:36
  Permalink

  Labai gražus palinkėjimas, ačiū, Sparnuoti
  (psssssttt, kaip jūsų Kudirkos gatvė, vis dar be šaligatvių? Pas mus epizodiškai jau yra išlindę.)
  Zemaite, ačiū už tokią gilią iki pat ašarų užuojatą, sėkmės lavinant jaunėlio skonį

 • 2011/02/15 at 00:20
  Permalink

  ir mano vyras laaabai daug ko nevalgo: nevalgo cepelinu, nevalgo balandeliu, nevalgo kotletu, nevalgo darzoviu sriubos, nevalgo silkes, nevalgo burokeliu, nevalgo zuvies, nevalgo vistienos, nemegsta grybu…. net nezinau ka jis kartais valgo ! bet vis dar gyvas ……:)

 • 2011/02/15 at 10:30
  Permalink

  Kristina, linkiu nepasiduoti ir neatsisakyti šių nuostabių dalykų pačiai! Laikykis!

 • 2011/03/11 at 12:58
  Permalink

  Uzjauciu ir suprantu, kaip Daliai ir kitoms jos likimo draugems norisi pasiguosti. Bet autore ir kartu besiguodziancios pamirso pateikti savo paciu sarasiuka ko nevalgo. Itariu kad jis ne ka trumpesnis nei ju vyru – juk jos ne kiaules, neryja viska ka paduoda. Ir jei valgius gamintu ju vyrai, tai itariu ju (gamintoju) priekaistai zmonoms butu panasus.

  Antra. Visi zmones yra valgio ekspertai ir visi turi savo skoni, iprocius ir skirtingus kuno reikalavimus.

  Trecia. Pasiziurekit i saldytuva. Jei jis tuscias, tai jokiu daugiau klausimu. O jei pilnas, tai pacios kaltos. Zmogus visada rinksis pagal savo skoni jei yra is ko rinktis. Istustinkit saldytuva ir pamatysite, kad visi valgys tai kas paduota be jokio murmesio, nes negirdejau, kad kas lageriuose maivytusi del maisto.

  Ketvirta. Meile jau pasibaige. Prisiminkit kaip gaudet kiekviena “mylymojo” nora ir gaminot jam tai ko jis noredavo. O paskui tai nuslopo – pasirinkote gaminti tai kas jums patinka ir ka lengviau, o “mylymojo” norus jau pamirsote. O ir anas jau negiria kiekvieno jusu valgio, ziaumoja be jokiu jausmu ir nenutyli, kai neskanu.

  Penkta. O ka cia jau ir bepridet. Atsistokite pries veidrodi ir sau pacios nemeluodamos prisipazinkit sau, ar jus tebevertos tos meiles, kuri buvo pradzioje. Ar tebesate vertos to, kad vyras, is meiles valgydamas viska ka jus pagaminsit, gadintu skrandi, gautu alergija ir nervoze is baimes “ka siandien dar sugalvos!”.

  Prisipazinkit, kad pasikeitet, o jis bjaurybe visai nepsikeite, nes kaip buvo stuobrys taip ir liko. Nebe reikalo liaudies ismintis sako, kad moterys pries vestuves tikisi, kad vyrai po vestuviu pasikeis, o vyrai, kad moterys nepasikeis. Bet abieju nusivylimui ivyksta priesingai abieju.

 • 2011/03/11 at 17:22
  Permalink

  Žiaurioji! Nors tu ką, neprisipažinsiu! Mano rankoj samtis! Mano rankoj tinklaraščio administravimas! Ir teisybė mano rankoj!!!

 • 2011/03/11 at 20:56
  Permalink

  na cia ta Ziaurioji tai siek tiek “persude” visa reikala 🙂 as irgi pritariu Daliai, as nepasikeiciau ir net nesiruosiu! As metams begant tik grazeju ir protingeju, ir maista gaminu ivairu todel, kad myliu savo vyra ir nenoriu kad jis visa gyvenima pragyventu taip ir neparagaves kazko naujo, skanaus ir ipatingo !!!

 • 2012/09/30 at 20:26
  Permalink

  Kaip baisu, Dalia.”Sama jes”. Palik ta balvona
  Bet teisybe tavo, cia tai jau be kalbu. Puikus tekstai

 • 2012/10/04 at 09:13
  Permalink

  Oi, Lee, nu kaip aš jį paliksiu?!!! Žinai… meilė-seilė ir panašūs dalykai… ir be to visai ne balvonas jis.

 • 2012/11/04 at 09:00
  Permalink

  Kazkada kazkur skaiciau ar girdejau posaki toki, tokiu atveju pasakyta: ” vaikeli, nueik issisik gerai, ir tada ateik valgyti”
  Gal pabadauti reiktu kelias dienas, savaite taviskiui?;) tada gal prasiplestu sarasas

 • 2012/11/11 at 18:48
  Permalink

  supranti, mūsų namuose šaldytuvas nerakinamas, tai nelabai pagąsdinsi, kai nepatinka, ką pataisau aš, tai pasidaro patys kažko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies