Kalafiorai + žuvis

Prekybos centre Irka kilnoja kalafiorus. Aš irgi dažnai juos pačiupinėju, nes man kalafiorai šiaip jau patinka, bet ne visada sugalvoju, ką gero iš jų daryčiau. Tai einu pas Irką, klausiu, koks jos planas. Gi su žuvim, ji atsako, labai skanu, o be to jai reiktų nusikratyti tų kelių kilogramų, kuriuos neseniai užsikrovė.

Man derinys kalafiorai + žuvis nežinomas. Prigriebiu kalafiorą ir seku Irką, kad pamatyčiau, kokią žuvį ji ims.

Aišku Irka turi tokį privalumą, kad parsinešus pirktinės žuvies niekam neturės atsiskaityti, kodėl nenaudojo grundalų iš šaldiklio, nes a) jai niekas neprigaudė krūvos grundalų, kurie dabar guli užšaldyti, ir nes b) jos visa šeima Anglijoje, ji viena čia, todėl valgo ką nori ir nieks ekspertinių komentarų neteikia.

Eilėje prie kasos vis dar turime apie ką pasikalbėti (pvz apie savanoriavimą), prie mūsų prisijungia dar Lina, kuri sudainuoja man į ausį “kapiostų, kapiostų, kapiostų žalių…”, daugiau žodžių neatsimenu ir nelabai supratau, bet yra nuojauta, kad truputį nepadori buvo dainuška.

Kodėl neėmei grundalų iš šaldiklio – klausia Ponas Didysis Ekspertas. Todėl, kad čia toks receptas! Su jūros lydekos file, o ne grundalais.

Kalafiorų – žuvies troškinys

  • 1 kalafioras
  • 750 g šaldytos jūros lydekos file
  • 1 svogūnas
  • 50 g sviesto
  • 3 šaukštai grietinės
  • druskos
  • Juodų maltų pipirų
  • Provanso žolelių mišinio

Kalafiorus išdalinti žiedynėliais, sumesti į verdantį vandenį ir pavirti 5 min. Išgriebti.

(Įdėjau dar 1 morką, kurios Irkos recepte nebuvo: supjausčiau griežinėliais ir apviriau kartu su kalafiorais.)

Žuvies file, nebūtinai atšildytą, galima supjaustyti dideliais gabalais, galima ir ne, nes pati suirs į mažesnius. Patroškinti nedideliame vandens kiekyje irgi kokias 5 min. po užvirimo. Iš tų 750 g, kurie buvo pakuotėje, lieka gal 500 g žuvies, nes dalį sudaro ledo glazūra.

Smulkiai pjaustytą svogūną pakepinti svieste. Dėti apvirtus kalafiorus ir patroškintą žuvį, dėti druską ir prieskonius, už kokių 2-3 minučių įdėti grietinės ir dar kelias minutes patroškinti viską kartu.

Valgyti su virtomis bulvėmis. Troškinys nelabai fotogeniškas, bet tikrai skanus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *