Kaip mes mokėm latvius kiaušinius marginti

marginimas vasku

 1. Pripirkom šaukštų. Sulankstėm. (Sklinda gandai, kad Staselis tai padarė savo minties galia, pati nemačiau, kaip lankstė, todė negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, bet sulankstytus šaukštus mačiau.)
 2. Gavom vaško ir susitarėm su Ugne.
 3. Pasikvietėm latvių. Priviliojom juos žadėdami, kad mokysim juostas austi, bet paskui tik makarai ir pakoregavom temą, prisakėm atvažiuoti su savo kiaušiniais.
 4. Atvažiavo pilnas autobusiukas latvių moterų su kiaušiniais. Kiaušinius sudėjom į didelį puodą kieme virti, per tą laiką suokėm jiems visokias baikas apie pagonybę, magiškus ženklus ir gilumines prasmes, ir dar kaip dažyti kiaušinius alksnio žieve, ir demonstravom visokius pavyzdžius, įskaitant akmeninius kiaušinius ir stručio kiaušinius.
 5. Uždegėm žvakeles po šaukštais, į juos įdėjom po vaško gabalėlį ir laukėm kol ištirps.
 6. Išdalinom įrankius: pieštukus, į kuriuos įsmeigtas smeigtukas (toks, kokiais būna susmaigstyti nauji marškiniai) ir gražiausių raštų pavyzdžių, kad išjudintume kūrybiškumą.
 7. Davėm komandą: pasiimi šiltą kiaušinį. Įrankiu (smeigtuku) padažai į ištirpusį vašką ir pieši juo ant kiaušinio. Pasidažai – brūkšt, pasidažai – brūkšt. Išmargintą kiaušinį pamerki į indelį su dažais, o po kurio laiko ištrauki gatavą grožį.
 8. Latviai šitokio kiaušinių marginimo būdo absoliuč nežinojo. Labai džiaugėsi išmokę, sakė dabar ir patys taip margins.
 9. Vakar nuvažiavom į Stalgenę patikrinti, įsitikinom, kad tikrai išmoko: primargino kiaušinius vašku ir išdėliojo juos vitrinose šalia savo neapsakomo grožio audinių.
 10. Čiur, aš čia nėpričiom. Šaukštų nelanksčiau, kiaušinių neviriau, žvakelių nedegliojau, instrukcijų neskleidžiau… aš tik šiaip aplinkui painiojaus ir bandžiau vaizduoti svarbią personą.
marguciai
Ugnės marginti kiaušiniai

3 thoughts on “Kaip mes mokėm latvius kiaušinius marginti

 • 2014/04/28 at 16:02
  Permalink

  Nu man tas menas nepavyksta, bandžiau savarankiškai, bet nieko gražaus neišėjo. Visi brūkšniukai kreivi šleivi. Tad dažysiu senoviškai ir lengvai — su cibulių lukštais!

 • 2016/03/20 at 18:24
  Permalink

  o kiek laiko ir kokiuse dazuose laikyti? Ar vasko likucius nuvalyti ir kaip?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *