Čija kokoso piene

chia

Čija – ispaninis šalavijas,- kurių sėklos yra nauja mada ir supermaistas. Gerosios savybės surašomos ilgu sąrašu (nepaprastai maistingos, tačiau padeda lieknėti, nes turi savybę blokuoti maisto kalorijų pasisavinimą, nuostabi žarnyno šluota, išvalanti įsisenėjusias atliekas iš virškinamojo trakto,suteikia energijos ir ištvermės, melejonai vitaminų ir tt. ir tt.)  Sąrašo nekartosiu, nes nesu ekspertė ir savo liežuviu vitaminų suskaičiuoti negaliu.

Tokie sveiki dalykai dažnai būna bjauraus skonio. Bet tik ne čija, kuri neturi ypatingo skonio. Jei sėklytės būna mažiau pabrinkę, daro malonų trekšt perkandant.

Čija sėklos gerai išbrinksta. Sugeria daug skysčio, kiekviena sėklytė apie save sukuria drebutinę kapsulę. Visas patiekalas sutirštėja lyg pudingas. Vienur rašo, kad užtenka mirkyti 10 minučių, kitur – kad per naktį.

Čiją su kokoso pienu mums abiems užtaisė E. (anonsavo dar tebevažiuodama namo, perspėjo “tik žinok, bus be cukraus”). Kokoso pieno aromatas tam paprastam reikalui suteikia neįtikėtinos prašmatnybės.

Neįmanoma apie jas rašyti ir neužsinorėti, todėl jau sulaksčiau į virtuvę ir užmerkiau. Iššluosiu save iš vidaus.

  • 150 ml kokoso pieno
  • 2 šaukšteliai čija sėklų.

Išmaišyti. Laikyti šaldytuve per naktį.

Galima grdinti kuo nors, mes tai šaldytomis braškėmis.

chia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *