Beveik napoleonas – tinginio versija

napoleonas1

Kai per visus internetus ima sklisti žinia, kad napoleono kepimą galima supaprastinti, tai kaipgi nepabandysi! Vietoj kapojamos, minkomos, kočiojamos napoleoniškos tešlos – pirktinės šaldytos bemielės sluoksniuotos tešlos lapeliai.

(Ta proga prisiminiau vieną padavimą iš sovietmečio laikų: tada sviestas buvo deficitu, ir jo nusipirkti buvo galima tik po vieną pakelį. Moteriškė prašo pardavėjos – prašau parduoti man keturis pakelius, aš noriu kepti napoleoną. Pardavėja: pirk margariną ir išsikepk brežnevą!)

Tai va, iškepiau napoleono tinginio versiją, tikrai labai paprasta, ir visai geras rezultatas, tačiau jeigu kas nors ant to paties stalo padeda tradiciniu būdu keptą napoleoną, pagal receptą, kuris nepasikeitė trisdešimt metų… nu ką, gerbiamieji, stebuklų nebūna. Tradicinis geresnis. Bet šitas irgi puikus!

Įprastinis napoleonas pertepamas kremu, padarytu ir maždaug lygiomis dalimis sumaišyto sviesto ir saldinto sutirštinto pieno. Šitą šiek tiek “paturbinau”, nes:

a) karamelės prieskonis labai pagerina skonį;

b) nes namuose neturėjau kondensuoto pieno, o grietinėlės kažkodėl buvau prisipirkusi.

napoleonas2

Supaprastintas tortas napoleonas iš sluoksniuotos tešlos

  • 2 pakeliai bemielės sluoksniuotos tešlos (pakelyje po 2 lakštus)
  • 200 g sviesto
  • 150 g cukraus
  • 50 g sviesto (karamelei)
  • 300 ml riebios grietinėlės

Sluoksniuotą tešlą išimti iš pakelio ir leisti atšilti. Patogiau yra ta, kur pakelyje būna du didesni lakštai. Jie būna stačiakampės formos, todėl ir patį tortą lengviau daryti stačiakampį. Atšilusią tešlą šiek tiek pakočioti ir kiekvieną lakštą perpjauti pusiau. Taip gauname 8 stačiakampius.

Įkaitinti orkaitę iki 180C. Kiekvieną lakštą iškepti kol lengvai pakeičia spalvą – vienam maždaug reikia 7 -10 minučių kepimo. Iškepę tešlos lakštai išsipučia kaip pagalvės, nieko tokio.

Išimti sviestą iš šaldytuvo kad suminkštėtų.

Pasigaminti karamelę – produktų kiekius imti kaip surašyta čia, o procesas aprašytas čia: karamelės receptas. (Napoleono pertepimo karamelėje daugiau grietinėlės, ji gaunasi tirštumo kaip kondensuotas pienas).

Atvėsusią karamelę sumaišyti su sviestu. Kremu pertepti atvėsusius tešlos lakštus. Juos dar ir gerai apspaudyti delnu, kad pasipūtimą priveiktume.

Tortą suvynioti į maistinę plėvelę ir palaikyti šaldytuve kelias valandas.

napoleonas3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *