Bulvės su cukinijomis ir… slaptu ingredientu

daržoves su floriol

Žiūrite į nuotrauką ir bandote įžiūrėti slaptąjį ingredientą? Ne ne, ne šparaginės pupelės, kurios čia tinka, bet nebūtinos.

Gavau kelių rūšių “Floriol” aliejaus ir sąžiningai juos testavau. Apie kitus nelabai ką galiu sakyti, nes kai kurių dar nebandžiau, kiti… na tiesiog normalūs ir ką čia bepridursi. Labai patiko aliejus su džiovintais pomidorais, česnaku ir baziliku. aliejusGalvojau, kad tokie aliejai skirti tik salotoms, bet aprašyme buvo parašyta, kad galima kepti. Išbandžiau. Rezultatas – jėėėėga! Ypač kvapnios pasidarė bulvės.

Bulvės su cukinijomis

 • 2-3 bulvės
 • cukinija – pagal tūrį maždaug tiek pat, kiek bulvių
 • gera sauja virtų šparaginių pupelių (nebūtinai)
 • 2 šaukštai aliejaus “Floriol” su džiovintais pomidorais, česnaku ir baziliku
 • druskos

Bulves supjaustyti kubeliais (maždaug 1 cm kraštinėmis arba kiek mažesniais). Keptuvėje įkaitinti aliejų (labai pakvimpa), suberti bulves ir kepti ant kiek didesnės nei vidutinė ugnies pamaišant kol apskrunda ir suminkštėja. Keptuvės reiktų tokio dydžio, kad bulvėms laisvai būtų vietos. Ėmiau pačią didžiausią kokią turiu.

bulves su floriol

Cukiniją supjaustyti tokio pat dydžio kubeliais. Kai bulvės suminkštėja, suberti cukinijas ir viską kartu maišant kepti kol cukinijos suminkštėja, bet nesuyra. Galima prieš baigiant kepti dėti virtų šparaginių pupelių. Druskos – kelios minutės iki baigiant kepti.

Galima valgyti tiesiog taip, o galima su grietine.

Nededu jokių kitų prieskonių, ir nededu net svogūnų anei juodųjų pipirų. Aliejaus aromatas kompensuoja viską, šiuo aromatu gardžiai persigeria bulvės. Mums labai patiko.

bulves su cukinijomis

One thought on “Bulvės su cukinijomis ir… slaptu ingredientu

 • 2015/10/05 at 08:20
  Permalink

  Prie šito dar tiktų truputis pomidorų padažo. Britai valgo daržoves ne žalias, o keptas, tai ir aš išmokau. Supjaustau šiaudeliais morkas (!), cukiniją, pomidorus, papriką, galima žirnelių arba šparaginių pupelių. Bet viską pabaigoje pagardinu ,,ketčiupu”. Visa tą makarkliosę pilu ant išvirtų ryžių.
  Bet skaniausia jauna cukinija dar be sėklų supjaustyti riekutėm, padažyti į blynų košę ir iškepti iki apskrudimo. Ant blynelių supjaustyti smulkiai česnako ir uždėti pomidoro riekelę. Jei turite majonezo, tai ant sumuštinio viršaus galima išspausti spurgiuką ir gaunasi gražūs pyragėliai svečiams. Valgyti tik karštus! Skanu, pigu ir labai greitai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *