Rabarbarų šarlotė tinginiams

rabarbarų pyragasDažniausiai kai paskelbiama, kad receptas tinginiams, tai reiškia, kad nereiks kurti orkaitės. Smulkinti, pjaustyti, plakti, sluoksniuoti, o po to išplauti n bliūdų dažniausiai vistiek reikia, bet va sunkiausio darbo – orkaitės kurti – jeigu nereikia, reiškia bet kokiu tingėjimo momentu įveikiamas darbas. Ane?

Šičia orkaitę kurti reikia. Bet paruošiamieji darbai labai menki. O rezultatas nors neišvaizdus, bet saldžiai – rūgščiai – gardžiai pats tas.

Paprastas rabarbarų pyragas  – šarlotė

 • 250 ml pieno
 • 300 g batono
 • 5 šaukštai cukraus (galima ir daugiau)
 • 70 g sviesto
 • 2 kiaušiniai
 • rabarbarų  kad supjaustytų būtų gal pusantros stiklinės.

Pieną pašildyti su 3 šaukštais cukraus. Įdėti gabaliukais supjaustytą sviestą, ištirpinti. Sudėti riekelėmis supjaustytą (ar kitaip sutrupintą) batoną. Palikti apie 20 min.

Jau galima kurti orkaitę, nustačius 180C. Per tą laiką pasiruošti rabarbarus: nulupti, supjaustyti apie 3 cm ilgio gabaliukais. Sumaišyti su 2 šaukštais cukraus ir suberti ant keptuvės. Kaitinti lengvai pamaišant. Iš pradžių pradės tirpti cukrus, paskui rabarbarai paleis sultis. Kaitinti kol rabarbarai suminkštės, bet nepraras formos. Pora minučių truks. Leisti kiek pravėsti.

Sugrįžtam prie tešlos. Batonas bus ištežęs, ir vaizdelis bus labai prastas, bet prašau neišsigąsti. Įmaišyti kiaušinius.

Geriausia kepti formoje, iš kurios bus valgoma. Vienoje  apie 16 cm skersmens arba keliose mažose. Supilti į formą tešlą. Ant viršaus užmėtyti rabarbaro gabaliukus. Užpilti atsiradusias sultis.

Kepti 20-25 min., t.y. kol apkeps.

Dar skaitykite apie tai, kaip pyragą šarlotę išrado Rusijoje gyvenančių vokiečių kepėjų žmonos.

receptas įkvėptas Pudingo Marytės vonioje

Dar 5 receptai su rabarbarais ir 10 įdomių faktų apie juos

 

7 thoughts on “Rabarbarų šarlotė tinginiams

 • 2013/05/13 at 20:10
  Permalink

  o kur jau yra rabarbarų? o_o

 • 2013/05/13 at 21:04
  Permalink

  Ksi, aš nusipjoviau vieną kitą stiebą iš kaimynų daržo, bet jų adreso neketinu išduodu.

 • 2013/05/14 at 16:30
  Permalink

  Kodel neateini i mano darza ?

 • 2013/05/14 at 17:47
  Permalink

  nes dar pas Bronę yra, bet kai jos nurėšiu, tada įsisuksiu į taviškius

 • 2014/01/21 at 20:43
  Permalink

  Bandžiau šitą tingininį pyragą daryti: batonas visą pieną susiurbė, svilti pradėjo, pieno dapyliau, ugnį sumažinau, bet ne kažkas tepagerėjo.. Tada tik toptelėjo kad ir nereikėjo virti, neišlaukusi 20 min viską pati sutryniau, sumaigiau, sumaišiau su gerokai persaldintu goglmogl, kuris nuo morengų atliko, viską išmaišiau, kelis ugienės šaukštus pridėjau. Dabar nekantriai aplink orkaitę sukiojuos, laukiu, ar kas čia gero išeis…. 🙁

 • 2014/01/22 at 10:26
  Permalink

  tai jau tikrai nereikia piene virti… labai įdomu, kas iš BaisiosŠeimininkės bandymų išėjo. Laukiam pranešimo

 • 2014/01/22 at 11:51
  Permalink

  Na va, iškepė kažkas, sakyčiau, kad netgi Kažkas Valgomo! 🙂 🙂 🙂 trys šaukštai prie arbatos visai neblogai, bet daugiau jau niekaip :-\ Jei ne tiek cukraus ir jei ne 3kiaušinių tryniai tokiam nedideliam kiekiui, tai būtų visai skanu.
  Vaikinas norėjo iš trynių gogel mogel pasidaryti, pridėjo tiek cukraus, kad nė pats valgyti nebenorėjo. Juokėsi – į cukrų įmušėm truputį kiaušinio… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *