Apsukti ir iškepti

sluoksniuota tešlaNu va ir nauji metai… Ponas Didysis Ekspertas žiūri laidą apie voverių skraiduolių poravimąsi. O aš suradau priežastį, dėl ko man reikia į Čekiją: gi tokių vamzdelių įsigyti, kur tiktų tešlai apvynioti ir gražučius ragelius iškepti. Nes mano ankstesnis sumanymas –  panaudoti tam reikalui kartonines tūbeles nuo popierinių rankšluosčių, apsuktas folija, pasiteisino tik iš dalies: kaip ir viskas gerai, bet diametras per didelis. Kas kur yra rašęs, kad vamzdukų yra pirkti Čekijoje? Labai galiu patikėti, nes senų senovėje kai buvau Prahoje kaip normali autobuso turistė, tokių cukrinių ragelių valgiau. Daugiau į normalias ekskursijas nebevažinėjau.

Gal kas norit kartu į Čekiją? Arba kur nors kitur? Aš rimtai.

Ragelių receptas labai paprastas. Koks čia tiesą sakant receptas, kai tešla nusipirkta gatava (kaip tik buvo kainos akcijos prieš naujus), ne tiek receptas, kiek idėja.

Cukriniai rageliai

 • 1 pakuotė sluoksniuotos mielinės tešlos
 • 3-4 šaukštai cukraus
 • truputis vanilinio cukraus
 • plakto kiaušinio

Kaip minėjau, naudojau kartonines tūbeles, likusias nuo išsibaigusio popierinio rankšluosčio, kurias apsukome aliuminio folija. labai paklusniai folija elgiasi – sukiši galus į vidų ir niekur nebėga.

Tešlą atšildyti. Kiekvieną gabalėlį šiek tiek pakočioti į ilgį ir supjaustyti siauromis juostelėmis. Standartinį lapelį pjoviau į 6 juosteles apie pusantro cm pločio. Tešlos juostelę spirale vynioti ant aliuminio vamzdelio, patepant plaktu kiaušiniu. Aš vienam rageliui sunaudojau po 2 juosteles, o ant vienos tūbelės gavosi 3 rageliai.

Kitą kartą dariau hiperragelius – per visą tūtelės ilgį. Buvo sunkoka gražiai nusmaukti.  (NusmAugti?) Su tarpeliais daryti geriau.

Lėkštėje sumaišyti cukrų su vaniliniu cukrumi, galima ir šiek tiek aguonų. Pavolioti apsuktą tešla ragelį cukruje. Dėti į kepimo skardą. Kepti 180-200C kol išsipūs ir apkeps – apie 10 min. Numauti nuo vamzdelio. Gal reikėjo patepti aliejumi, aš nebuvau patepusi, prilipti niekas neprilipo, bet vistiek geruoju nenuslydo, teko popierines tūbeles pirma suniurkyti, nuo ko cukriniai rageliai nenukentėjo.

cukriniai vamzdeliaiP.S. Čekijoj buvau, vamzdelių rageliams parsivežiau.

14 thoughts on “Apsukti ir iškepti

 • 2013/01/01 at 20:31
  Permalink

  Į Čekiją vykti priežastis gera. O jei reikia ne į Čekiją, o tik vamzdelių, tai čia skaičiau atsiliepimus, kur jų galima gauti –
  http://skanusgyvenimas.blogspot.com/2012/10/pikantiskos-morkytes.html.
  Bet aš jų Vilniuje dar neaptikau – sako, būna, bet dabar nėr. Nors apie tai, kad jų ir mūsuose būna, nebūtina visiems žinoti:)Daug geriau užsieniuose jų pasidairyti. Sėkmės Naujais, kad ir kokie trylikti jie bebūtų…

 • 2013/01/02 at 21:54
  Permalink

  Aš noriu į Čekiją arba kur nors kitur, tik tam neturiu pinigųų.

 • 2013/01/02 at 23:07
  Permalink

  Voverės, visai neturi ar tik užmiršai, kur paslėpei? Tai yra, norėjau klaust, visai neturi ar mažai turi (nes aš irgi turiu mažai, tai keliauju labai taupydama).
  Asta, žinok, man tiek Vilnius, tiek Kaunas baisiai toli. Nebeatsimenu, kada buvau.

 • 2013/01/03 at 16:50
  Permalink

  Hm, mažai turiu. Tai nebent baisiausiai taupant.

 • 2013/01/12 at 17:03
  Permalink

  Iš tolimiausios virtuvės kertės išsitraukiau nuo sovietinių laikų užsilikusias taip nė karto nepanaudotas ragelių formeles – labai jau parūpo išsikepti cukruotų vamzdelių 😀 Jei praeis noras keliauti į Čekiją, galiu 10 vamzdelių padovanoti 🙂

 • 2013/01/14 at 10:05
  Permalink

  Jūrate, kaip suprasti – padovanoti? Ar turi jų labai daug? Ar jau nusprendei, kad niekad nebepanaudosi? Už pasiūlymą labai ačiū, dar noras į Čekiją nepraėjo.

 • 2013/01/14 at 21:09
  Permalink

  Turiu jų 20, tai jei ir naudosiu karts nuo karto, tiek man tikrai nereikia 🙂 Dalinuosi atsidėkodama už geras emocijas, kurias gaunu skaitydama ir praktiškai panaudodama šį blog-ą 😀

 • 2013/01/15 at 10:23
  Permalink

  Jūrate, labai ačiū.. kol kas atidėkim, bandysiu į Čekiją pirmiau

 • 2013/01/20 at 19:28
  Permalink

  Na jau tastyfun kaina formelių tai baisiai užkelta. Aš ką tik nusipirkau už 5 lt. dešimt formelių, parduotuvėje “Pasidaryk pats”.

 • 2013/02/21 at 23:16
  Permalink

  Na, o aš kaip tik nusipirkau iš jų ir kaina man pasirodė normali 🙂 Pasidaryk pats turbūt kinietiškos (nu gi už 5 Lt nė šaukšto normalaus nelabai nusipirksi..) Aš linkusi geriau gerą patikimo gamintojo gaminį turėti.. 🙂

 • Pingback: Kepiniai iš sluoksniuotos tešlos | Septyni virtieniai

 • Pingback: Čekiškas varškės ir aguonų pyragas | Septyni virtieniai

 • 2014/10/20 at 03:28
  Permalink

  Hi would you mind letting me know which webhost you’re using?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
  Can you suggest a good web hosting provider at a honest price?
  Thanks, I appreciate it!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *