Daigintų mungo pupelių ir morkų salotos

carrot and mung sprout saladMan neaišku, kodėl mano kairė koja sušlampa žymiai greičiau, negu dešinė, nors abi vienodai brenda per šaligatvio balas. T.y. ten, kur tas šaligatvis įmanomas, nes pvz Kudirkos gatvėj šaligatvių dar nėr,  kaip užvertė juos gruodžio sniegu gatvių valytuvai, taip dar ir tebėra užversti.

Pietų šalių piliečiai labai domisi ir žavisi sniegu, ir jų įsivaizdavime sniegas visad švarus ir baltas, tuo tarpe ant Kudirkos gatvės šaligatvių nei švarus, nei baltas.

Jeigu apie pupeles, tai pirmą kartą jas daiginau prieš keletą metų. Tą dieną, kai jau turėjo sudygt, man užėjo durnumėlis įstoti į Policijos Akademiją, tai plastmasinę dėžutę su mirkytom pupelėm pasiėmiau su savimi ir pasidėjau į stalčių bendrabutyje. Kadangi kambariokėms konvojaus policininkėmis aš ir taip atrodžiau ne į temą, nenorėjau jų dar labiau šiurpinti ir pupeles iš stalčiuko ištraukdavau apžiūrėjimui tik tuomet, kai nieks nematydavo. Bet paskui neatsimenu kas su jomis nutiko (kalbu apie pupeles), pasėdėjau tik įžanginėj policininkų sesijoje, kur ir pati susipratau esanti “ne į temą”.

Užtai su pupelių daiginimu dabar sekasi geriau, po pirmos sėkmės jaučiuosi tikra specialistė, ir greit parašysiu kompetentingus pamokymus. O dabar:

Daigintų mungo pupelių ir morkų salotos

 • 1,2 stiklinės daigintų mungo pupelių
 • 1 tarkuota morka
 • 1 šaukštas garstyčių sėklų
 • 1 šaukštas kokoso drožlių
 • druskos
 • aliejaus
 • citrinos sulčių
 • cukraus

Sausoje keptuvėje trumpai pakepinti garstyčių sėklytes, paskui ten pat sudėti kokoso drožles. Idealu būtų, jei garstyčių sėklytės imtų spragsėti tuo pat metu, kai kososo drožlės imtų vos vos ruduoti. Pasiekus šią fazę, neužtenka užgesinti ugnį po keptuve, reikia viską iškart nuimti, kad kokoso drožlės nesusviltų nuo keptuvės karščio.

Tarkuotas morkas, daigintas pupeles ir garstyčių sėklytes su kokosais sumaišyti.

Kitam inde suplakti cukrų, druską, citrinos sultis ir aliejų. Santykius parinkite pagal nuojautą, jei ją turite, o jei reikia tikslių proporcijų, susiraskite kur nors kitur – tai yra klasikinis salotų užpilas.

Užpilą užpilti užpylimo būdu ant morkų – pupelių, išmaišyti, lukterti valandžikę, ragauti.

Recepte, iš kurio ėmiau idėją, dar buvo dedami švieži kalendros lapeliai, žali čili, kario lapai ir asafetida. Maniškis nebuvo aštrus – tik vos vos iš garstyčių sėklų, o pagrindinis aromatas – neryškus kokosinis.

Oi, atsiminiau, kad turėjau jas vadinti spindulinėmis pupuolėmis. Oi, pupuolės pupuolėlės…

Kaip daiginti pupeles ir žirnelius: lęšių, pupuolių ir avinžirnių daiginimas

Adaptuota pagal Quick and Easy Recipes, Mung Bean Sprouts Salad

4 thoughts on “Daigintų mungo pupelių ir morkų salotos

 • 2011/01/20 at 16:20
  Permalink

  Man stogą rauna kepto kokoso su garstyčiom derinys – su morkom, kopūstais, burokėiais – nerealiai skanu. O kokį to kokosą naudoji – džiovintą? Aš nuspierku šviežią, sutarkuoju ir į kamerą – skanumėlis neišpasakytas!
  labai lauksiu instrukcijos kaip pupuoles daiginti, nes šito gėrio dar atradus nesu.
  Beje, mano kairė koja irgi labiau šlampa nei dešnė:) Įtariu- skylė bate:P O juokingiausia, kad Kudirkos gatve (nes šalitgatvio nėra) žingsniuju 3k per dieną:)

 • 2011/01/20 at 17:13
  Permalink

  labai mėgstu mungo pupytes, bet kaži kiek iš jų naudos, kai perku jau išdaigintas ir supakuotas plastikiniame maišelyje… :))

  Kas karta apsilankiusi kulinariniuose puslapiuose labai savimi nusiviliu.Suprantu, kad visai nesisstengiu įvairiau/skaniau gaminti ir apkritai, esu niekam tikusi šeimininke.. O juk bedarbė būnu, galėčiau pyragus dienom naktis kepti tiek laiko turėdama.. Ech.

 • 2011/01/20 at 21:26
  Permalink

  Sparnuoti, tai kažin, gal mes toj pačioj gatvėj kartais prasilenkiam, su šlapiom kairėm kojom.
  Aš kol kas naudoju kokosų drožles, bet įsivaizduoju, kad šviežiai tarkuotas dar kvapnesnis, kai tik išbaigsiu turimas drožlių atsargas, sliuogsiu į palmę riešuto šviežio.
  mm, nu baik,nesivilk, žinok pyragams kepti ne laiko labiausiai reikia, ir net ne miltų, o įkvėpimo.

 • Pingback: Daiginti lęšiai, mung pupelės, avinžirniai | Septyni virtieniai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *