Žuvies pyragas

Ponas Didysis Ekspertas man paaiškino, kad reikia dėti 3/4 pakelio mielių pusei kilogramo miltų, nes taip sakė Renata. Ponas Didysis Ekspertas nėra valgęs Renatos keptos bandelės, bet avansu suteikia jai pirmenybę mielių klausimuose. Tai aišku, kad man užgauna Ambiciją, ta lyg styga gitaros suvirpa BIMMmmm… ir norėčiau aš paklaust, kiek kartų suknisau aš mielinę tešlą… bet Ponas Didysis Ekspertas atsineša telefoną ir ima skambinti Daktarui, kuris pasižada užvažiuot pusę dešimt, nors paties Pono tuomet namie nebus.

Pyragas su žuvim! Tai nebus ko valgyt,- reaguoja E. ir Išrankusis. Pyragas su žuvim! – Pono Didžiojo Eksperto seilėtekis ir romantiškų gyvenimo momentų prisiminimas. Galit įsivaizduot, vakar krapštinėjo kauliukus iš ešerių šonų, o šiandien man pranešė, kad aš kepsiu pyragą su žuvimi. Galit įsivaizduot, kaip kontroliuos Ekspertas visą procesą, o įdarą pasūdys pats savo rankom.

Mielinis pyragas su žuvimi

kiekiai apytiksliai

  • 300 ml pieno
  • 11 g pakelis sausų mielių
  • 2 šaukštai cukraus
  • 100 g riebalų
  • druskos
  • apie 500 g miltų
  • 0,5 kg žuves file
  • 1 svogūnas
  • pipirai

Pieną pašildyti kad būtų drungnas. Įdėti cukraus, šiek tiek miltų, kad būtų skysta tešla, ir sausas mieles. Išmaišyti, paviršių storai užbarstyti miltais ir palikti šiltoje vietoje.

Kai užburbuliuos ir prasiverš pro miltų sluoksnį, išmaišyti. Maišant supilti tirpintus, bet ne karštus riebalus. Galima sviestą, kiaulienos arba paukštienos taukus, galima ir aliejų, jeigu ką. Gerai išmaišyti, padruskinti. Dėti daugiau miltų vis maišant, kol tešla taps tokia tiršta, kad jau nebe maišoma, o minkoma. Kiekį 500 g parašiau visiškai “ant babunės” – tiesiog turi būti minkšta minkoma tešla. Jos paviršių užbarstyti miltais, uždengti ir padėti šiltai kad pakiltų.

Pakilusią tešlą (o tai gali būti po valandos ar dviejų) pasidėti ant miltuotos lentos ir gerai perminkyti. Jei labai limpa, pasibarstau šiek tiek miltų. Minkoma tešla, kartais šiek tiek pacypčioja, o tai yra padorios tešlos požymis.

Perminkytą tešlą galima palikti dar šiek tiek pakilti, tik reikia neleisti apdžiūti paviršiui – įdėti į plastikinį maišiuką arba vėl gerai apmiltuoti ir įdėti į uždengiamą indą.

Tešlą padalinti į dvi ne visai lygias dalis, didesnę iškočioti ir įtiesti į skardą, suformuojant ir bortelius. Nors tešla vis taikysis susitraukti, o tai antras padorios mielinės tešlos požymis.

Ant tešlos sudėti plonais žiedeliais pjaustytą svogūną, tada žuvies file, tada vėl svogūną, padruskinti ir papirinti. Iškočioti antrą tešlos lakštą, juo uždengti įdarą ir sulipinti kraštus. Iš nupjaustytų tešlos pakraštėlių sumodeliuoti žuvį ir uždėti ant viršaus. Patepti kiaušinio plakiniu.

Įjungti orkaitę. Kol ji užkais iki 180-200C, pyragas lai laukia ant stalo. O kai tik užkais – šast vidun. Kepti apie 40-50 min.

Šios žuvys ramiai laukia, kol jas iškepsim. Vis geriau, negu žuvėdra būt pagavus, nes kaip žinia, ana kramto kramto ir neryja

4 thoughts on “Žuvies pyragas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *