Netikėtas saldumynas – Besan laddu

besan laddu iš žirnių miltų

Ir vėl prisižadėjau dalyvauti visokiose avantiūrose ir dabar drebinu kinkas, kaip viskas pavyks. Man skubiai reikia išmokti jogams tinkamų patiekalų, todėl vakar pasibandžiau virti ryžius su kardamonais, o šiandien oi ko tik neišdarinėjau. Iš didžiausio krūzio pieno padariau panyro, išėjo tik du šaukštai, bet man jis kažkoks įtartinas. Pamaliau ryžių ir prakepiau kažkokių keistų blynų, suvalgiau keturis, taip ir nenusprendžiau, ar jie skanūs, todėl jų pavadinimo kol kas dar nesimokau. Parsinešiau žirnių miltų ir sutvėriau saldumyną.

O tas tai geras! Daug geresnis, nei būtų galima tikėtis vien paskaičius receptą. Tikrasis Besan laddu turėtų būti iš avinžirnių miltų, bet knyga “Harė Krišna. Vegetariniai valgiai” leido vietoj jų naudoti žirnių miltus.

Žirnių saldainiai Besan Laddu

  • 170 g sviesto
  • 200 g nuto arba paprastų žirnių miltų
  • 1 šaukštas kokoso drožlių
  • saujelė migdolų (knygoje buvo lazdyno arba graikiški riešutai)
  • 1/4 šaukštelio šviežiai grūstų kardamono sėklyčių
  • 100 g cukraus pudros
  • 70 ml pieno (knygoje nebuvo, bet buvo internete ir šaldytuve)

Migdolus užpilti verdančiu vandeniu, nulupti ir stambiai sukapoti.žirnių miltaiKeptuvėje ištirpinti sviestą. Suberti žirnių miltus, išmaišyti ir kepinti pamaišant. besan laddu iš žirnių miltųIš pradžių kvepės žirniais, paskui jau nebe, kažkuo kvepės maloniai skrudintu.besan laddu iš žirnių miltųPakepinti kol pradės keisti spalvą į rusvą. Trunka gal kokį 20 minučių. Suberti kokoso drožles ir riešutus ir grūstą kardamoną. Išmaišyti ir dar porą minučių pakepinti.besan laddu iš žirnių miltųViskas burbuliuoja ir kvepia. Nesvarbu ką jums šis vaizdelis primena, bet kvepia tikrai ne tuo, o KEPINTU RIEŠUTU IR KARDAMONU!besan laddu iš žirnių miltųUžgesinti po keptuvę ugnį. Įberti cukraus pudros ir išmaišyti. Ir jau galima sakyti – viskas padaryta, rutuliuoti ir  ir aukoti. Šitas recepto momentas (kaip ir kam aukoti) man dar kol kas neaiškus, gal iš to sutrikimo, kad nežinau kaip aukoti, o gal dėl to, kad pasirodė pernelyg biru, aš tik šnai ir įpyliau truputį pieno. Buvau prieš tai dar pasitikrinus internete, kokių besan laddu būna, tai lyg ir buvau radusi su pienu.

Masei leidžiama pravėsti, o tada arba drėgnomis rankomis daromi graikiško riešuto dydžio rutuliukai, arba viskas suplojama į plokštainį, o paskui supjaustoma gabaliukais.

žirnių saldainis

Vakar kai garsiai skaičiau šį receptą iš knygos, Ponas Didysis Ekspertas baisėjosi, kaip gali būti kas nors saldaus iš žirnių. Laukiu, kada jis namo grįš ir besan laddu paragaus, na jau tikrai garantuotai neatpažins, kad iš žirnių.

Iš "Adiradža dasa. Harė Krišna. Vegetariniai valgiai"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies