Vyšnių desertas “fool”

vysniu fool

Jauna anglė keliautoja dviračiu giria mano obuolių pyragą ir fotografuoja jį savo telefonu. Nuotrauką nusiųs mamai, su kuria nuolat susirašinėja žinutėmis, o be to ji sako, kad “mėgsta maistą”. Klausiu, ką gero ji žino, ką būtų galima padaryti iš vyšnių, ir po kelių nesuprantamų jos sumurmėjimų pagaunu daugmaž girdėtą žodį “cherry fool”. Tada abi ateinam prie kompo ieškoti receptų, atmetam visus, kurie su kokosų pseudopienu, atmetam ir tą, kur vyšnias reikia kaitinti porto vyne (bet aš atmetu tik laikinai), ir sustojam prie paprasto recepto su grietinėle.

Aš išeinu nupirkti grietinėlės, Ponas Didysis Ekspertas pučia jos dviračio padangas (o pasirodo ne taip paprasta, anglai yra sugalvoję ventilius, kuriems netinka jokios pompos, išskyrus angliškas, todėl Ponas Didysis Ekspertas apsuka ventilius mėlyna izoliacija, nes joks pasaulio anglas nepajėgtų sugalvoti tokio ventilio, per kurį Ponas Didysis Ekspertas negalėtų pripumpuoti oro).

Priskinam vyšnių, tipo abi išgnaibom kauliukus, nors jai tai nelabai kas gaunasi, tik tyška visur sultys. Anglė keliautoja dviračiu kažką pasakoja, aš atsargiai šypsausi ir linkčioju, nes iš tikrųjų aš angliškai nesuprantu…

…sukertame vyšnių desertą “fool” po pusryčių. Kodėl jis taip vadinasi? Anglė keliautoja nežino. Ar skonis toks, koks turėtų būti? – klausiu, nes tai angliškas desertas, o ji taigi anglė. Pasako, kad jos mamos darytas būna rūgštesnis, bet toks jai irgi labai patinka. Kad būtų rūgštesnis, supilu jai likusias vyšnias, viską suvalgom, ir išmina ji link Žagarės dviračiu, ant kurio bagažinės pritaisyta Europos Sąjungos vėliavėlė.

Vyšnių desertas “Cherry fool”

 • 1 1/2 puoduko prisirpusių vyšnių be kauliukų
 • 1 šaukštelis citrinos sulčių
 • 2 šaukštai cukraus (vyšnioms)
 • vanilės arba vanilinio cukraus
 • 3/4 puoduko riebios grietinėlės, gerai atšaldytos
 • 1/4 puoduko cukraus (grietinėlei)

Nedideliame puodelyje vyšnias sumaišyti su citrinų sultimis ir cukrumi. Užkaitinti ant vidutinės ugnies. Pavirti 3-4 minutes kol paviršiuje pradeda rastis rausvos putos. Nuimti nuo ugnies ir visiškai atvėsinti. Galima viską sumalti į tyrę, arba palikti kaip yra.
Kai vyšnios visiškai atvėsę, suplakti grietinėlę iki standumo. Įberti cukrų (dėjau žymiai mažiau, gal tik kokius 2-3 šaukštus), taip pat ir vanilinį cukrų ir toliau plakti kol grietinėlė sutvirtėja tiek, kad nebekrenta iš apversto indo.

Pagal receptą, kurį anglė keliautoja išrinko, reiktų sumaišyti vyšnias ir grietinėlę, bet kadangi iki galo būnu nepaskaičius, tai susluoksniuoju nemaišydama… ir iš pradžių man net atlieka vyšnių. Bet čia jau prasideda skonio reikalas, kas nori rūgščiau, tas vyšnių gali dasidėti.

vysniu

2 thoughts on “Vyšnių desertas “fool”

 • 2016/07/21 at 13:26
  Permalink

  Žiūrint labai norisi, bet deja, dieta neleidžia vyšnių (o plaktą grietinėlę leidžia – dabar tokios dietos ir tokie gydytojai). Su avietėm gal irgi nieko būtų, jei dalį jų patrynus?

  O šiaip ką, šaltą vyšnių sriubą? Truputį balto vyno, daug paprasto jogurto. Puošti šaukštu riebaus jogurto ar grietinėlės, ir mėtos lapeliu. Valgiau vengrų restorane, po to gaminom namie. Iki dietos.

 • 2016/07/25 at 22:37
  Permalink

  Šalta vyšnių sriuba? Įdomu, įdomu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *