Virtieniai su vyšniomis
“Kam mes keliam inkilus špokams, jei jie paskui mūsų vyšnias dubasina?”- klausia Išrankusis.
“Čia ne tie,čia kiti dubasina, mūsiškiai tik nurenka kirminėlius”- atsako Ponas Didysis Ekspertas. Jei sako, tai gal žino, gal mūsiškius pažįsta iš veido. Ir tikrai iš mūsų inkilo maksimum šeši galėjo išriedėti, o po vyšnias duodasi pulkų pulkai. Atvykėliai iš užsienio ar mūsiškių špokų draugai ir giminiečiai? Laiks nuo laiko pabaidom juos plojimu, švilpimu ir ūkčiojimais. Kaimynų anūkas, būna, suklykia, kaip vaikas, patiriantis smurtą, bet tai tik jo būdas šopkus baidyti.
“Atvažiavo kažkoks vyras su žalia mašina ir paliko dukrą”,- paskelbia E. Matau po vyšniom kojas su baltais sportbačiais ir raudoną kibirą, bet nesusigaudau, kas ten stovi, nes ir pati nebe visus pamenu, ką kviečiau vyšnių skintis.
Tešlai:
- miltų
- kiaušinis
- vanduo
- druska
Įdarui:
- vyšnių
- cukraus
Pasidažymui:
- grietinė
Suminkyti tešlą, suvynioti į maistinę plėvelę ir palikti pusvalandžiui. Sugnaibyti gabaliukais, iš kiekvieno iškočioti blyniuką (plačiau čia). Tešla turi būti plonytė. Į kiekvieną blyniuką įdėti kelias vyšnias ir užpilti truputį cukraus.
Atidžiai užspausti kraščiuką. Šių virtienių neužraitau, skaniau, kai tešla yra plonytė, o užraitymas visad būna šiek tiek sausokas ir nelabai čia tinka.
Sumesti į puodą su verdančiu pasūdytu vandeniu. Iškart pamaišyti mediniu šaukštu, kad nesumanytų prisikabinti prie dugno nei prie viens kito. Kai visi masiškai išplauks į paviršių, lukterti dar porą minučių “dėl tikrumo”, išgriebti, užmesti gabaliuką sviesto, kad nesusiklijuotų. Valgyti su grietine. Labai patogu valgyti lauke, kur kauliukus galima spjaudyti bele kur.
Man su mėlynėm be konkurencijos. Vyšnios ir tinka, bet mėlynės…mmmm…. Oi, kaip norėčiau ir jei dar kas tokių pagamintų… 🙂
pas mum 50 kilometrų spinduliu neauga mėlynės, užtai labai retai kada jų turim
Nuostabus vasariškas skanumynas. Ir su vyšniom, ir su mėlynėm. Šeštadienį eisiu “žvejybon” į turgų, gal sekmadieniui pavyks kažką panašaus pagaminti…
Pingback: Kaip daryti koldūnus? – virtuvės naujokui | Septyni virtieniai