Vienos dienos restoranas? Kas per…?

Valentijnsdiner, Amsterdam, Netherlands (Photo: Marika Groen Kawaguchi)
Valentijnsdiner, Amsterdam, Netherlands (Photo: Marika Groen Kawaguchi)

Pasaulyje jau seniai žinomas laikinų, trumpalaikių parduotuvių, kavinių ar restoranų reiškinys, angliškai vadinamas „pop-up“. Tai vieną ar kelias dienas veikianti įstaiga, atidaroma bet kur: biure, buvusiame fabrike, autobuse, palėpėje, kieme ar ant garažo stogo.

2011 metais Suomijoje susiformavo pasauliniu tapęs judėjimas, vadinamas „Vienos dienos restoranas“. Keli draugai kalbėjosi apie svajonę atidaryti savo restoraną ir nusprendė, kad reikėtų pabandyti. Pradžiai – bent vieną dieną. Savo idėja pasidalijo Facebooke… ir idėja išplito,  sulaukė didžiulio susidomėjimo, bei palaikymo.

Krunan Lusikka, Helsinki, Finland (Photo: Tuomas Sarparanta)
Krunan Lusikka, Helsinki, Finland (Photo: Tuomas Sarparanta)

Nuo tada smagi, kūrybinga maisto šventė visame pasaulyje rengiama kelis kartus per metus. Šiemet Vienos dienos restoranai pasaulyje atsidarys gegužės 16-ąją.

Vienos dienos restoranų judėjimo dalyviai – svajotojai ir entuziastai, gaminantys tai, ką mėgsta patys ir nuoširdžiai vaišinantys kitus.

Tokiose maisto šventėse mielai dalyvauja ir profesionalai. Tai puiki proga išbandyti ką nors nauja, netikėta, pažaisti netradicinėsepatalpose ar tiesiog reklamuotis.

Yra informacijos, kad vienos dienos restoranų buvo išdygę ir Lietuvoje.

Veganes Sushi, Vienna, Austria (Photo: Fanni Uusitalo)
Veganes Sushi, Vienna, Austria (Photo: Fanni Uusitalo)

Vienos dienos restoranų patalpoms ir aptarnavimui nekeliami jokie reikalavimai. Vienos dienos restoranas gali išreikšti kokią nors idėją, pavyzdžiui „Roko virtuvė“, siūlyti kurios nors šalies patiekalus, supažindinti su veganišku maistu. Gali būti panaudojamos įdomios technologijos, pavyzdžiui, patiekalai gaminami naudojant saulės energiją.

Vienos dienos restoranas veikia tik kelias valandas, todėl pelnas nėra svarbiausias siekinys. Kartais imamas įėjimo mokestis, kartais prašoma sumokėti, tiek, kiek lankytojas pats patiekalą įvertina.

Įspūdžiai iš Vienos dienos kavinės Viljandyje

Panaudotos nuotraukos iš http://blog.restaurantday.org/

2 thoughts on “Vienos dienos restoranas? Kas per…?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *