Vienos dienos restoranas? Kas per…?
Pasaulyje jau seniai žinomas laikinų, trumpalaikių parduotuvių, kavinių ar restoranų reiškinys, angliškai vadinamas „pop-up“. Tai vieną ar kelias dienas veikianti įstaiga, atidaroma bet kur: biure, buvusiame fabrike, autobuse, palėpėje, kieme ar ant garažo stogo.
2011 metais Suomijoje susiformavo pasauliniu tapęs judėjimas, vadinamas „Vienos dienos restoranas“. Keli draugai kalbėjosi apie svajonę atidaryti savo restoraną ir nusprendė, kad reikėtų pabandyti. Pradžiai – bent vieną dieną. Savo idėja pasidalijo Facebooke… ir idėja išplito, sulaukė didžiulio susidomėjimo, bei palaikymo.
Nuo tada smagi, kūrybinga maisto šventė visame pasaulyje rengiama kelis kartus per metus. Šiemet Vienos dienos restoranai pasaulyje atsidarys gegužės 16-ąją.
Vienos dienos restoranų judėjimo dalyviai – svajotojai ir entuziastai, gaminantys tai, ką mėgsta patys ir nuoširdžiai vaišinantys kitus.
Tokiose maisto šventėse mielai dalyvauja ir profesionalai. Tai puiki proga išbandyti ką nors nauja, netikėta, pažaisti netradicinėsepatalpose ar tiesiog reklamuotis.
Yra informacijos, kad vienos dienos restoranų buvo išdygę ir Lietuvoje.
Vienos dienos restoranų patalpoms ir aptarnavimui nekeliami jokie reikalavimai. Vienos dienos restoranas gali išreikšti kokią nors idėją, pavyzdžiui „Roko virtuvė“, siūlyti kurios nors šalies patiekalus, supažindinti su veganišku maistu. Gali būti panaudojamos įdomios technologijos, pavyzdžiui, patiekalai gaminami naudojant saulės energiją.
Vienos dienos restoranas veikia tik kelias valandas, todėl pelnas nėra svarbiausias siekinys. Kartais imamas įėjimo mokestis, kartais prašoma sumokėti, tiek, kiek lankytojas pats patiekalą įvertina.
Įspūdžiai iš Vienos dienos kavinės Viljandyje
Panaudotos nuotraukos iš http://blog.restaurantday.org/
Pingback: Gegužės 9-ąją Žagarėje | Septyni virtieniai
Pingback: Violetinis kvapiųjų našlaičių sirupas | Septyni virtieniai