Varškės ir moliūgo pyragas

Jau tampa tradicija įsijungus kompą pakeiksnoti tą parazitą imesh. 

Jis man visapusiškai bjaurus savo neprašomu lindimu į akis ir pasalūnišku savo lango atidarinėjimu, kai tik verčiu google. Pasidaręs panašų paieškos langelį, paškudstva, tikisi apmuilinti. Nė vieno dalyko neieškojau per tą jų šlykštų langelį, visus tik per google, ot!!!

Pirmiausia ieškojau kaltų. KAIP JIS MŪSŲ KOMPE ATSIRADO???!!! Kaltus suradau, sakė netyčia.

Paskui ieškojau instrukcijų, kaip išinstaliuoti, bet kol kas nieko gero nepavyko, nes liepdavo man eiti ten-ir-ten ir surasti tą-ir-tą, bet ten-ir-ten adresu tų pavadinimų neradau. Kažkokį grybą išinstaliavau, vadinosi Media, bet pokyčių nuo to neįvyko jokių. Arba man siūlydavo į savo kompą parsisiųsti ir susikišti kažkokias programas, tipo kad imešą užsmaugtų, bet ką aš žinau, kas jos tokios ir ko pridarys kai įsileisiu.

Bjaurybė paveikė mane taip, kad net rašydama pradėjau nosines kabinti ant veiksmažodžių galūnių. Siaubs. Ta proga užsimečiau gabaliuką pyrago už lūpos. Uj, žiūriu priešpaskutinis gabaliukas, o pyragas dar nefotografuotas. Vos nepražiospojau. Vis per tą imesh, tfu tfu tfu!

Varškės ir moliūgo pyragas

kiekiai apytiksliai

 • 100 g sviesto
 • 100 g cukraus
 • 2 kiaušinio tryniai
 • miltų – kiek ims tešla
 • 400 g varškės
 • 400 g kepto moliūgo tyrės
 • 3 kiaušiniai
 • 200 g cukraus
 • 3 šaukštai miltų
 • cinamono, muškato, kvapiųjų pipirų, kardamono, apelsinų žievelių

Sviestą išlydžiau. Įmaišiau cukrų ir kiaušinių trynius. Dėjau miltus. Jų reikia tiek, kad gautųsi beveik minkoma tešla, bet dar įmanoma suvaldyti šaukštu ar mentele. (Nesinori be reikalo rankų į tešlą kišti, ar ne?). Tešla turi susiformuoti į rutulį, o bliūdo šonai likti švarūs. Suvyniojau ją į plėvelę ir padėjau į šaldiklį valandžikei.

Įdarui naudojau šaldytą moliūgo tyrę.

Rudenį apimta panikos kądaryt-kądaryt-kądaryt su didžiuliais moliūgais, gabalą pabandžiau iškepti ir gautą tyrę užšaldyti, gi žiūriu gavosi labai gerai, tinka sriuboms, košėms ir pyragams.

Varškę tryniau smulkintuvu. Neperku labai šlapios varškės, o normalesnė viena pati sudėta į smulkintuvą nelabai paklusniai malasi, tai kartu dėjau cukrų ir atšilusį moliųgą. Maliau dalimis. Sudėjau į bliūdą, sudėjau kitus priedus. Varškės ir moliūgo derinys buvo subtilaus malonaus skonio, kurio nenorėjau užmušti privarydama prieskonių, todėl jų dėjau visai nedaug. Nu bet čia skonio reikalas.

Tešla jau buvo sušalusi kietai. Sutarkavau ją į kepimo popieriumi išklotą skardą. Šiek tiek pasilikau viršui. Jei visos tešlos reiktų pagrindui, visą ir būčiau sudėjus, viršui pasilikti ne taip svarbu.

Užpyliau varškės masę ir užtarkavau likusios tešlos.

180C  apie 50 min.

Tikras skonis atsiranda, kai atvėsta. Bet reikia valgytojus perspėti, kad čia su varške, nes šiaip jau malonus pyrago drėgnumas jiems gali pasivaidenti kaip nedakepusi tešla. Kai jau pasakai, kad varškė, tada skanu. Kad dėta moliūgo, irgi reikia sakyt ne visiems.

Einu vėl į google, o ne į bjaurybę imesh. Ieškosiu sau darbo.

5 thoughts on “Varškės ir moliūgo pyragas

 • 2011/02/22 at 19:05
  Permalink

  apie moliuga isvis reik nutylet 😀 nes kitaip nieks net neragaus, bent jau mano patirtis nuolat tokia 😉

 • 2011/02/23 at 21:19
  Permalink

  Esu, matyt, per daug įsimylėjus žalią spalvą, nes jei ne moliūgų pyragas, visai nesuprasčiau, apie ką čia kalbi 🙂

 • 2011/02/23 at 21:49
  Permalink

  Tokie geriečiai tie moliūgai, ir tiek nedaug draugų teturi, ech…
  Ausrra, čia ir yra apie moliūgų pyragą, o jei nežinai, kas tas imesh, tai ir gerai.

 • 2011/03/02 at 02:43
  Permalink

  imesh yra tam tikras kompiuterio parazitas arba kitaip tariant virusas
  radau programike padedanti imesha isnakint http://www.spywareremove.com/removeiMesh.html

  o jei nepasiseks, patariu tuo paciu google pasinaudoti ieskant patarimu kaip ji isnaikint, ju labai daug 🙂

  ir dar klausimelis, o ka daryti, jei nera moliugu tyres? ar nusipirkt, susitarkuot bei pasikepint? o gal uzteks tiesiog svieziai tarkuoto? 🙂

 • 2011/03/02 at 03:17
  Permalink

  Moliūgo tyrė daroma taip: gabalas ar gabaliukai kepami orkaitėje kol suminkštėja, paskui sugrūdama arba smulkintuvu sumalama.
  Su šviežiai tarkuotu man rodos gausis visai kitas skonis. Į varškę nesu šviežiai tarkuoto dėjus, teoriškai galvojant, turėtų būt gerai. Jei išbandysi, prašau sugrįžti ir papasakoti.

  Ačiū už patarimą dėl imesh. Man nelabai patinka mintis kažkokius organzimus instaliuotis, kad kitus išnaikintų, bet turbūt teks tą daryti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *