Varškės įdaras su žalumynais ir nasturtomis

Nors esu be darbo ir be manikiūro, užtat turiu tokį mažą kompiuteriuką, su kuriuo galiu prisijungti prie belaidžių tinklų. Dabar pvz esu prisijungus prie Lido kavinės Rygos aerouoste, ir viena akim stebiu TV3 operatorius, stovinčius žemiau. Bachūrs į visas puses sukioja savo didelę kamerą, o raudonu švarkeliu apsirengusi stirna dairosi, ką čia užkalbinus. Vienus pašnekino, paskui pradėjo skambinti mobilka klausdama tolimesnių nurodymų. Atrodo, leido jiems susirinkti savo kameras ir eiti namo.

Aš pasiėmiau kompiuteriuką su ta mintim, kad dirbsiu, rašysiu straipsnį apie nagų grybelį ir pan., bet daug įdomiau yra tiesiog dairytis. Prieš išvykdama įsimečiau vieną kitą maisto nuotrauką, pvz varškės įdaro čeburekams.

Dar anais tolimais laikais, kai ketvirtadieniai būdavo žuvies diena (fantastiškas dalykas, dabar kai pagalvoju, net patikėti sunku – visoj didžiulėj sovietinėj erdvėj ketvirtadieniais nemaitindavo mėsa. Neįsivaizduoju kodėl.Tuomet buvo išrasti cepelinai su varške, ir čeburekai su varške, iš tų laikų ir garsioji Jūratės frazė: “su varške nebūna daug žmonių”.

Kai kepame čeburekus, darome ir su varške, nes vegetaras yra Paulius, ir Trečioji V., o ir normaliems žmonėms čeburekas su varške puikiai sulenda, nes būna skanus.

Receptas nėra tikslus, priklauso nuo įkvėpimo ir sezono. Būtinieji komponentai yra varškė, druska, kiaušinis. Pageidautinas yra krapas. Labai gerai tinkantys yra visokie žalumynai: špinatai, dilgėlės, žliūgės, garšvos. (Paulius pirmą kartą gavęs čebureką su varške ir garšva pagalvojo, kad taupau, maišau visokius niekus, kad tik pigiau atseitų, bet paragavęs pripažino, kad gaunasi labai gerai.) Labai papuošia ir tinka savo skoniu nasturtų žiedai. Tačiau prieš juos sudėdami į bliūdą vegetarai turėtų išsirankioti vabaliukus.

4 thoughts on “Varškės įdaras su žalumynais ir nasturtomis

 • 2011/10/11 at 09:13
  Permalink

  “Tačiau prieš juos sudėdami į bliūdą vegetarai turėtų išsirankioti vabaliukus.” geras… 🙂

 • 2011/10/13 at 21:29
  Permalink

  Koks grožis tos nasturtos, turėčiau restoraną, tai būtinai žiedais patiekalus puoščiau….o kad vabaliukai išsitarabanintų, galima žiedus palaikyti sūdytame vandenyje.

 • 2011/10/15 at 21:56
  Permalink

  Laura, turėsi tu restoraną, man atrodo. O nasturtos žydės loveliuose prie staliukų, stovinčių gatvėje po gražiais skėčiais…

 • 2015/12/04 at 14:01
  Permalink

  Labai geras prieskonis varškei, tiesiog sakyčiau nepakeičiamas mūsų šeimoje, tai peletrūnas. Mama tokius tobulus cepelinus su varške daro, kad jie daugiau dėmesio nei mėsiniai susilaukia ir varškinių cepelinų kiekis pradėjo smarkiai lenkti mėsinių skaičių. Dar be peletrūno kartais įdedam ir mėtos. Ir žinoma aš kalbu tik apie varškinių cepelinus iš tarkuotų bulvių, o ne virtų, nes ten tai kažkokie virtinukai nesusipratimas, o ne cepelinai 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *