Užkandžių pyragas su svogūnų laiškais
Jeigu kas nors, kai man buvo 10 metų, būtų pasakęs, kad kepsiu pyragą, kurio didžiąją dalį sudarys svogūnų laiškai, uch, nebūčiau patikėjus. Tais laikais svogūnas man atrodė labiau nesusipratimas, negu daržovė, ir kokia nesąmonė, kad darže Balkaičiuose jo prisodindavo tris ilgas lysves, o braškių tik vieną.
Daug kas iš šiandieninio gyvenimo būtų neįtikėtina, jei būč galėjus pažvelgti į jį iš savo 10 metų taško.
Receptas daug sykių pakartotas rusiškose internetinėse erdvėse, bet aš jį patobulinau džiovintais pomidorais, todėl dabar čia mano receptas.
Užkandžių pyragas su svogūnų laiškais
- 500 g sluoksniuotos bemielės tešlos,
- pora didelių saujų svogūnų laiškų,
- 100-150 g kietojo sūrio
- 4 kiaušiniai
- 5-6 džiovinti pomidorai, išgriebti iš aliejaus
- saujelė krapų
Sluoksniuotą tešlą atšildyti.
Svogūnų laiškus supjaustyti. Taip pat ir krapus supjaustyti. Sumaišyti su kiaušiniais.
Sūrį sutarkuoti. Kietasis sūris čia ypatingai tinka, bet galima prie to paties pasinaudoti proga ir sunaudoti visokius besibaigiančius sūrio likučius, virkaujančius šaldytuve.
Džiovinto pomidoro gabaliukus pasmulkinti. (Man patogiausia sukarpyti juos virtuvinėmis žirklėmis). Visą įdarą sumaišyti. Druskos greičiausiai nereiks, nes sūrumo duos sūris ir džiovinti pomidorai. Kepimo formą iškloti vienu tešlos lakštu, padarant bortelius. Sudėti įdarą, uždengti antru tešlos lakštu ir sulipinti kraštelius. Formos dydis – pagal tešlos lakšto dydį, bet apatinį gali tekti kiek paploninti kočėlu. Arba nukirpti kraščiuką nuo viršutinio lakšto ir iš jo padaryti bortelį. Sugalvosit kaip nors, ne man jus mokyti, kaip su tešlos lakštais elgtis.
Kepti 170 C apie 30 – 40 min – tol, kol viršutinis tešlos lakštas akivaizdžiai matysis, kad iškepęs. Ypač skanus kol šiltas. Atvėsęs irgi neblogas.Pono Didžiojo Eksperto pirmoji reakcija buvo: o kodėl nedarau pyrago su svogūno laiškais taip, kaip jo mama? Bet kad aš ir nesu jo mama! Pripažino, kad labai geras, todėl dabar kepu dar vieną užkandžių pyrago su svogūno laiškais variantą. Vėl visai kitokį.
:):):)
Sakykit, koki suri naudojete? Pavadinimais, jei galima 🙂 nes niekaip neissiaiskinu i kokius dedamas sliuzo fermentas, o i kokius ne. Dabar visur isigudrino rasyti “fermentas”, o koks, tai nezinia. gal Jus esat issiaiskine? 🙂
Naudojau “džiugo” ir dar kokių radau šaldytuve, dabar jau nepamenu.
Ne, nesu išsiaiškinus, į kuriuos deda šliužo fermentą. Gal tuomet taip ir rašytų?