“Vienos sausainiai”

trupiniu pyragas su uogieneTokių, o gal panašių pyragų būdavo mano vaikystėj, bet kas prisimena, kaip jie tada vadindavosi? Konkrečiai šitą kepė Lena, sakė, kad tai “Vienskoe pečenje”. Receptą ji žino mintinai, ir padiktuoja man šeštadienio rytą, kai aš geriu kavą, o ji nieko. Lena nėra buvusi Vienoje. Kai pasas baltarusiškas, o atlyginimas tik trys su puse milijono, Viena atrodo tolokai. Bet Vienos sausainius iškepti gali kaip mat.

Trupinių pyragas su uogiene “Venskoje pečenje”

 • 2 kiaušiniai
 • 1 stiklinė cukraus
 • 0,5 arb. šaukšteliai sodos, nugesintos actu
 • 250 g margarino
 • 4 stiklinės miltų
 • 0,5 l rūgščios uogienės (pvz. serbentų, slyvų)

Margariną ištirpinti ant garų. Sumaišyti kiaušinius, cukrų ir margariną. Sodą nugesinti actu (“Niekad nesupratau, kam to reikia”- sakau aš. “Nežinau kam, bet taip reikia”- sako Lena). Nugesintą sodą sudėti į plakinį. Suberti 4 stiklines sijotų miltų ir suminkyti tešlą. Ji turi būti gana kieta. Padalinti tešlą į dvi dalis ir vieną dalį padėti į šaldiklį 3 valandoms. (“Šis pyragas iš tikrųjų labai greit darosi, tik tiek, kad tas 3 valandas tenka išlaukti”). Vieną tešlos dalį iškočioti ir įtiesti į skardą maždaug 0,4-0,5 cm storio sluoksniu, padarant bortelius. Skardos dydis – per visą orkaitę (maždaug 30x40cm). Užpilti ant tešlos uogienę. Išimti iš šaldiklio kitą tešlos gabalą ir stambia tarka ją užtarkuoti ant pyrago.

Kepti 170C maždaug 25 min. – kol bus gražiai apkepęs.

7 thoughts on ““Vienos sausainiai”

 • 2014/03/30 at 15:08
  Permalink

  Močiutė tokį kepdavo, tik su obuoliene. Ir vadindavo arba obuolių, arba trupininiu pyragu.

 • 2014/03/31 at 00:52
  Permalink

  As ir panasu kepu,tik su kantrybe blogai ,tai 3 val saldikly nelaikau. Pasirodo pasaulinio mąsto pyragas , australai irgi kepa. O ar pati negalvoji ,kad gesinta soda, tai ne tas pats kas negesinti kepimo milteliai?As jau seniai sodos nenaudoju , gesindavau ir as kai deficito laikai buvo.

 • 2014/03/31 at 16:20
  Permalink

  tikri stebūklai…
  vakar užsimaniau trupininio pyrago, bet vakar buvo sekmadienis ir jau pavasaris ir dar šiltas, tai reiškia, kad aš ne pyragus kepu, o męgaujuosi darbu sode.
  dabar prieš įvedant gool’e -trupininis pyragas ar pyragas iš trupinių, galvoju reik pasmalsauti kas naujo virtieniuose, o čia to, ko man reikia. Kaip smagu, koks dabar pavadinimas – bus pyragas naujas

 • 2014/03/31 at 20:16
  Permalink

  kai su obuoliene, tai Močiutės trupininis, o kai su serbentais, tai Vienos.
  Aušra, man taip neatrodo, kad gesinta soda būtų tas pats, kas kepimo milteliai. Negesinta soda man panašiau į kepimo miltelius.
  Vida, dar net nežinojai, kad tokio pyrago norėsi, o aš jau išsikviečiau Leną iš Minsko, kad specialiai tau receptą atvežtų!

 • 2014/04/01 at 07:43
  Permalink

  P.S.
  kas nedraugauja surūgščiu pyragu, atsargiai tepkite uogienę. Aš nepegailėjau…gavosi atominis.

 • 2014/04/02 at 21:11
  Permalink

  Vida, bet jei puslitriuką ant tokios nemenkos skardos, tai gana plonu sluoksniu turėjo klotis. Arba tavo uogienė atomiškai rūgšti?

 • 2016/07/15 at 15:11
  Permalink

  Sodą nugesinti reikia tam, kad po to kepinyje nesijaustų bjauroko sodos skonio 😉 Ir gesinta soda iš tiesų yra kepimo miltelių atitikmuo (beveik).
  Pyragas puikus!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *