Tortilijų paplotėliai

Vienas tinlaraščio skaitytojas, o gal skaitytoja, (kai pasivadina “kas”, tai neatpažįstu, ar berniuks ar mergaitė) nusipirko kukurūzų miltų ir svajoja išsikepti tortilijų paplotėlių.

Aš irgi mėgstu pasvajot, pagal planą A dabar turėjau būt Krokuvoj, pagal planą B turėjau būt gaisrininkų sąskrydyje, pagal planą C turėjau būti Vroclave, arba turėjau būt parduotuvėj ir pirkti tuščius DVD (planas D, bet čia visai ne mano planas). Naktį negalėjau užmigti, tai įsijungus kompą pažiūrėjau, kiek kainuoja bilietai į Italiją. Taip, man patinka retsykiais pasvajot…

Suradau internte tortilijų paplotėlių receptą, kas nusipirkote kukurūzų miltų, išbandykite, procesą prašyčiau dokumentuoti, vaizdinę, tekstinę ir emocinę ataskaitą siųskite man elektroniniu paštu.

Reikia:

 • 2 puodukai kukurūzų miltų “masa harina”  ( tai yra miltai, pagaminti iš išmirkytų kukurūzų grūdų)
 • 1/3 arb. š. druskos
 • 1 1/4 puoduko vandens

miltus sumaišyti su druska, įpilti vandens ir užminkyti tešlą.

paminkyti porą minučių, suformuoti rutuliuką, suvynioti į plastiką ir padėti į šaldytuvą vienai valandai.

Padalinti tešlą į 16 rutuliukų ir kiekvieną jų pirma suridenti į tobulą rutuliuką, o paskui suspausti į blyną. Patariama kaip spaudimo įrankį naudoti lėkštės dugną, o kad nieks neliptų kur nereikia, lėkštė apvyniojama  plėvele.

Įkaitinti keptuvę storu dugnu ir ant jos (sausos!) kepti paplotėlius kol išsipučia ir labai švelniai apskrunda

Pagal How to make tortillas

Aš nesu mačiusi parduotuvėje kukurūzų miltų, tik kruopų ir krakmolo, o apie masa harina išvis tik šiandien sužinojau, bet tai nereiškia, kad jos Lietuvoje nėra. Gal ir yra.

Dar internete mačiau, kad galima dayti paplotėlius iš kvietinių miltų. Ir ne lėkštės dugnu juos išploninti, o iškočioti kočėlu. Ir galima išrūgas vietoj vandens naudoti. Ir dar taukų įdėti. Vienžo, nesvarbu iš ko padarysi, svarbu, kaip pavadinsi.

5 thoughts on “Tortilijų paplotėliai

 • 2011/07/22 at 23:42
  Permalink

  su kokiu dar kočėlu 🙂 su kokiu dar lekstes dugnu:)
  per masinkele viska varyti reikia !!!!!!!!!
  o jeigu rimtai, tai dabar suprantu kodel tu tortiliju namuose net amerikos meksikieciai nekepa…. per daug darbo jiems cia 🙂

 • 2011/07/23 at 08:37
  Permalink

  Kristina, tam recepte tikrai buvo parašyta apie tortilijų išspaudimo mašinėlę ir apie tai, kad recepto autorių jo tautiečiai laiko mazochistu, kad užsiima tokiu sunkiu darbu – tortilijų minkymu.

 • 2011/07/24 at 07:41
  Permalink

  taigi… cia tortilijos parduotuveje labai pigiai kainuoja ir labai skanios, visokiausiu rusiu. Neverta namuose su jomis terliotis 🙂 siandien prisipirkau tortiliju, tikiuosi labai greitu laiku pagaminsiu Tacos (gal net rytoj) ir atsiusiu recepta !

 • 2012/08/15 at 21:03
  Permalink

  Labukas,
  nuostabūs receptai- aprašymai, pakomentavimai -savi ir jaukūs. Pažadu lankytis dažnai.

 • 2012/08/20 at 15:18
  Permalink

  maloniai prašom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies