Tortas Medutis

Niekad nebuvau dariusi medučio, nes aš gi ne bitė.

O šiemet ėmiau ir padariau. Jau du kartus. Paaiškėjo, kad nėr taip sudėtinga, kaip bijojau, ir be to medučio papločius kočiojant nieks nelimpa nei prie rankų, nei prie kojų. Kažkodėl buvau įsivaizdavus, kad lips. O visai ne.

Receptą skelbiu ne tik gerbiamiesiems skaitytojams, bet ir sau, nes darysiu meduti dar ne kartą. Nors aš ne bitė.

Tortas Medutis

  • 100 g medaus
  • 100 g sviesto
  • 200 g cukraus (papločiams)
  • 3 kiaušiniai
  • 500 g miltų
  • 5 g kepimo miltelių
  • 1 l grietinės
  • 100 g cukraus (į pertepimą)
  • 1 citrina

Į puodą sudėti medų ir sviestą ir pašildyti kol išsileis. Tada sudėti cukrų, skirtą papločiams ir viską kartu užkaitinti, bet neužvirinti. (Pasižymiu sau – cukrų dėti vėliau, nes sudėjus kol sviestas ir medus neištirpęs, iš cukraus gali susiformuoti gurvuoliai, kurie paskui taip ir nebeišsileidžia.)

Nuimti nuo ugnies. Leisti truputį praaušti. Tada įplakti kiaušinius.

Miltus sumaišyti su kepimo milteliais. Suberti į tešlą ir išmaišyti. Tą galima daryti mentele, nes kol sviestas ir medus tebėra išsileidęs, tešla pakankamai minkšta. Dėti į šaldytuvą bent valandai.

Įjungti orkaitę nustačius 170C.

Tešlą padalinti į 6-8 lygius gabaliukus. Jei į 8, tortas bus nelabai didelio skersmens, bet gerokai aukštas.

Imti po gabaliuką ir plonai iškočioti į skritulį. Tešlos storis apie 2-3 mm. Imti kokį nors dangtį ar lėkštę ir pagal ją tešlą apipjauti, kad būtų tvarkingas skritulys. Buvau padalinusi tešlą į 8 gabaliukus, todėl skersmuo gavosi apie 18 cm.

Iškočiotus skritulius dėti ant atskirų kepimo popieriaus lakštų.

Iš nuopjovų suformuoti papildomą skritulį, arba iškepti jas kaip nuopjovas – bus trupiniams.

Kepti 170C orkaitėje kol gražiai pagelsta: 5-8 minutes.

Pertepimui grietinę išmaišyti su cukrumi. Įtarkuoti gerai nuplautos citrinos žievelės, įspausti sulčių. Grietinė išskystėja, ji nepanaši į kremą – viskas gerai, taip ir turi būti.

Imti formą, atitinkančią skritulių dydį, arba blogiausiu atveju pasitiesti maistinę plėvelę, kurios kraštai bus užkelti ir tortas suvyniotas, nes grietinės bus pilama sodriai, tai turi būti kažkas, kas sulaiko ją per šonus besiliejančią.

Pertepti papločius sunaudojant visą grietinę. Patepti ir viršutinį paplotį. Pasilikti 1 paplotį arba atskirai iškeptus nupjautus pakraštėlius.

Palikti vėsioje vietoje 10-12 valandų.

Palyginti grietinės išbėgimus per šonus. Pakraštėlius, skirtus trupinimas, pakočioti kočėlu, kad virstų į trupinius. Jais užbarstyti viršų ir šonus ir lengvai paspausti, kad priliptų.

Štai ir medutis! Jums ir mums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *