Sūdyta karamelė su riešutais

Žinau patį skaniausią būdą kaip ant smūgio suvartoti beveik pusę kilogramo cukraus! Laimingi laiko, oi tai yra cukraus kruopelyčių, neskaičiuoja!

Pasidaryti karamelės su riešutais yra lengviau, negu atrodo, o šiek tiek druskos neįtikėtinai pagerina ir taip gerą skonį.

Sūdyta karamelė su riešutais

300-350 g mėgstamų riešutų arba jų mišinio
400 g cukraus
70 ml vandens
120 g sviesto
1/2 šaukštelio sodos
druskos, geriau pleiskanų formos, bet tiks bet kokia

Pirmiausia pasiruošti riešutus. Įkaitinti orkaitę iki 160C. Riešutus paskleisti ant kepimo skardos ir paskrudinti orkaitėje 5-7 min. Atsargiai, nesudeginkite per daug! Kai kurių rūšių riešutams, pavyzdžiui lazdynų, pradeda atsilupti luobelė – patrinkite tarp delnų, kad ji nubyrėtų. O jei tvirtai prikibus, nėr ko vargintis, niekam ji netrukdys.
Riešutus galima susipylus ant lentos šiek tiek pakapoti peiliu. Bet malti nereik. Turi būti gabaliukai.

Karamelę virti puode sunkiu dugnu. Supilti į puodą vandenį, cukrų ir sviestą ir kaitinti retkarčiais pamaišant mentele. Viskas galingai užputoja, tūris padidėja gal 5 kartus – tą reikia žinoti renkantis puodo dydį.

Maždaug 15 minučių nelabai kas keisis – virs ir putos. Šaltiniai rašo, kad virimas baigtas tada, kai temperatūra pasiekia 150C. Nenaudojau termometro, bet stėbėjau. Pradžioje putos buvo lengvai gelsvos. Paskui jos šiek tiek sukrito ir ėmė rastis rusvos spalvos – prasidėjo karamelizacija. Kai spalva pasidaro užtektinai rusva, nukelti nuo ugnies ir įmaišyti sodos. Viskas vėl suputoja, tada greitai įmaišyti riešutus.

Nelaižyti šaukšto!

Visą masę išpilti ant kepimo popieriaus. Ji pati tekės ir skleisis, bet dar paspausti šaukštu, kad labiau pasiskleistų ir paplonėtų. Užbarstyti druskos.

Pakankamai greitai masė atvės ir sukietės. Rankomis sulaužyti gabaliukais ir valio valio – sūdyta karamelė su riešutais gatava!

Nuotraukoje yra skirtingo rudumo karamelės – tamsesnė daryta kitu būdu. Tas, kurį ką tik aprašiau yra geresnis. Receptas iš čia su nedideliais pakeitimais.

2 thoughts on “Sūdyta karamelė su riešutais

 • 2021/01/30 at 15:37
  Permalink

  O as darau truputi kitaip, naudoju cukru, sirupa, ir vandeni. Viska verdu kol mase ima tirsteti. Tada supilu riesutus ir dar paverdu. Kai mase sutirsteja, dedu sviesta, soda ir greitai mase ispilu ant patiesto pergamentinio popieriaus. Kokio kietumo bus karamele patikrinu is verdancios mases sauksteliu pasemus truputi sirupo pilu i stikline su saltu vandeniu. Kai jau ipiltas sirupas buna kietas ir traskus, karamele yra baigta virti. Kita jarta pabandysiu uzbarstyti druskos! Aciu!

 • 2021/02/02 at 18:26
  Permalink

  Supaprastinta versija, tinginiams.
  100g cukraus
  100g pakepintu saulegražu.
  sauson petelnen supilam cukru, ant dideles ugnies. islydom, maišom šaukštu.
  Suberiam saulegrazas,m, nuimam nuo ugnies ir greit sumaišom. Suverciam ant skardos ir saukstu paploninam.

  Pagerinta versija, ne tinginiam 🙂
  Tą gautą saulegrazu ir karameles saldumyna sukapot peiliu, gana smulkiai.
  Išlydyti balto šokolado, sumaišyt su karamelės saldumynu ir suteikt forma.
  Kiekiai priklausys nuo šokolado.
  Man gerai gaunas
  130g baltojo šokolado
  120g karamelės-saulėgrąžų

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *