Studentui: sriuba iš naminių daržovių konservų

sriuba

Studentas trumpam namo grįžęs, visas sočiai primaitintas, pradeda ruoštis atgal į didmiestį. Aplink tuoj sučiulba moteriškų balsų (mama, močiutė, teta) choras: “šitą pasiimk, dar tą pasiimk, dar aną pasiimk”. Labiausiai bandome iškišti stiklainius su neaiškiomis marmalionėmis: visokių daržovių gabaliukai pomidorų tyrėje.

Galiu paaiškinti kaip čia yra: mes, kurie turime daržus, kartu turim suinstaliuotą ir tokią programą “užsėti – nuravėti – užauginti – nurinkti – sukišti į stiklainius”. Nieks nebepajėgia suvalgyti tų visų daržovių konservų atsargų, bet programa tebeveikia, kiekvieną rugpjūtį stiklainių vis daugėja. Tai ir bandom atsikratyti sudėdami studentui.

Iš tokių daržovių konservų labai lengvai galima išsivirti gardžios sriubos. Gali būti daržovių mišinys (cukinijos, šparaginių pupelių, paprikų, brokolių ir tt.), gali vyrauti kuri nors viena daržovė, bet jos yra ne skaidriame marinate, o pomidorų tyrėje. Kai kas jas vadina “košėmis”.

Sriuba iš naminių daržovių konservų

  • 1 svogūnas
  • 2 šaukštai aliejaus (arba sviesto)
  • 3 bulvės
  • prieskonių mišinio sriuboms
  • druskos
  • 1,5 l vandens
  • žiupsnelis džiovintų aitriosios paprikos (čili) miltelių (arba čili padažo)
  • 250 ml (pusė puslitriuko) daržovių konservų
  • 3 šaukštai avižinių dribsnių
  • 2-3 dešrelės (nebūtinai)

Pasiruošti bulves: nulupti, supjaustyti gabaliukais.

Aliejuje pakepinti smulkiai supjaustytą svogūną. Jei puodas storesniu dugnu, galima kepinti tiesiog jame. Jei puodas plonos skardos arba emaliuotas, pakepinti keptuvėje ir paskui supilti į puodą. Kepinti pamaišant, kol pasikeis kvapas, svogūnas pasidarys pusiau skaidrus ir šiek tiek apskrudęs.

Sudėti bulves ir dar labai trumpai pakepinti visą laiką maišant. Užpilti vandeniu. Įberti prieskonių mišinio. Pasižiūrėti kas parašyta ant prieskonių pakuotės, ar sudėtyje yra druskos. Jei nėra, pasūdyti.

Apžiūrėti avižinių dribsnių pakelį, koks virimo laikas užrašytas. Jei 15 min, dėti dabar. Jei “greitai paruošiami”, dar ne dabar.

Uždengti puodą, kai užvirs sumažinti ugnį ir virti apie 10 min.

Įdėti daržovių konservų – maždaug pusę puslitriuko. Jei daržovių konservuose nėra aitrumo (čili), įdėti jo papildomai. Kurie nemėgsta “ugninio” skonio, dėti vos-vos, miltelių pakabinti su smailu peiliu, kiek pasiims ant jo galiuko, tiek.

Jei avižiniai dribsniai “greito paruošimo”, dėti dabar. Vietoj jų galima sudėti užsilikusių virtų ryžių ar virtų makaronų, ar makaronų iš “bomžpakio”. Galima į sriubą įmesti kelis gabalėlius dešros.

Dar pavirti 5 minutes. Jei turite, galima užberti šviežių ar džiovintų petražolių.

Gatava. Valgyti su grietine arba be jos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *