Šparaginių pupelių salotos

Labai jaunas lenkas, sėdėdamas prie laužo šalia labai jauno vokiečio, sako anam: “Mano tėvai atsimena laikus, kai Lenkijoj nebūdavo apelsinų, o kai atveždavo, apie tai pranešdavo per žinias”. Labai jauna E. juokiasi kartu su jais, žiūri į kitąpus laužo sėdinčią savo mamą ir galvoja, kad ir ši tokius laikus atsimena.
Tikra tiesa.
Laikai ne tik be apelsinų, bet ir be šparaginių pupelių.
Planinės ekonomikos laikais pupelių nebuvo užplanuota piatilietkose.

Šparaginės pupelės paplito Lietuvoj keliais šimtais metais vėliau, negu bulvės, maždaug šimtmečiu vėliau negu pomidorai, maždaug kartu brokoliais, bet anksčiau už tamarindus.
Ir kaip mes be tų pupelių gyvenom, pati nesuprantu.

0.5 kg virtų šparaginių pupelių
2 pomidorai (pašalinti sėklas ir sultis)
2 skiltelės česnako
1 sauja graikiškų riešutų
2-3 šaukštai vyno acto
50-70 g aliejaus
druskos

Viską sumaišius, 2 val. palaikyti šaldytuve.

3 thoughts on “Šparaginių pupelių salotos

 • 2010/09/16 at 15:32
  Permalink

  Mano vienos mėgstamiausių salotų, tik nededu riešutų (dabar reikės išbandyti ir su jais), o vietoje česnako svogūnas (dabar bandysiu su česnaku).
  O kaip reikėjo gyventi be šparaginių pupelių aš irgi neįsivaizduoju. Ir neįsivaizduoju, kodėl šią vasarą niekur nebuvo žalių, tik geltonos? 🙂

 • 2010/09/17 at 09:05
  Permalink

  Nežinau apie niekur, bet žinau, kodėl pas mane buvo tik geltonos. Todėl kad tik tokių pasisėjau. Kai pirkau sėklas pavasarį, gražesnis paveiksliukas buvo ant pakelio.

 • 2010/09/19 at 18:16
  Permalink

  nemegstu as tu sparaginiu pupeliu, nes nejauciu ten jokiu pupeliu….tad galir negaminsiu tokiu salotu…. o apsilankau visad cia ir visad kazko naujo atrandu… :-*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *