Šparaginės pupelės paprasčiausiu būdu

Kartais galvoju, jei kieno nors gyvenimas labai nuobodus ir nykus, tai gana nebloga pramoga yra būti mano kaimynu. Galima pasilinksminti žiūrint kaip išpuolu aš į balkoną su petelne ir fotoapratu. Senais laikais keptuvę vadindavom petelne, kartais ir dabar taip pasakau. Priremiu ją ant balkono tvorikės, viena ranka prilaikau, o kita – taikau fotoaparatą, dar pažiūrėdama, kad kaimynų vištinykas į kadrą nepapultų ir supynių skersinis, nes nuotraukoj jis atrodytų keistai. Kartais išvis joks lauko objekto į kadrą nepakliūna, klausimas, kam išvis lauk nešiausi. Turbūt dėl pramogos kaimynams! (beje, pergalvojus viską, gal tik Laura iš visų kaimynų čia užklys, tai jeigu taip, Laura, žinokit, to balkono nemato, bet galėtų pažvengti kai pasidedu lėkštę po obelim ant žolės ir paskui nufotkinus makro režimu pastebiu, kad skurzdėliuks buvo įropojęs į lėkštę savo šešiom mikliom kojelėm.

O šparaginės pupelės yra gerumėlis visaip, svarbu, kad būtų prieš tai išvirtos, ir kad koks nors riebaliukas sudalyvautų.

Pvz taip:

Nuskainioju kotelius, sumetu į verdantį pasūdytą vandenį, po kokių 10 min išsigriebiu vieną paragauti, ir paprastai jau būna išvirus. Išgriebiu iš vandens visas.

Keptuvėj pakaitinų sviestą (arba aliejų), jame pakepinu svogūną, sudedu pupeles, sumaišau ir trumpai viską kartu pakaitinu. Jei turiu ūpo, dar uždedu šaukštą grietinės  ir perkaitinu kartu – tada gaunasi padažiukas.

Bet skanu ir be grietinės. Paprasčiausiu būdu.

O šiek tiek patiuninguotos:

Šparaginės pupelės su graikiškais riešutais ir džiovintais pomidorais.

Šparaginės pupelės su šviežiais pomidorias

4 thoughts on “Šparaginės pupelės paprasčiausiu būdu

 • 2010/07/28 at 16:31
  Permalink

  Man sparagines irgi baisulingai patinka. Ypac apvyniotos sonines juostele. Arba tiesiog su kiausiniu ir dziuveseliais. Paaaaasaka 🙂

 • 2010/07/28 at 18:09
  Permalink

  Apvyniotos šoninės juostele? Kaip? Kiekviena ankštis atskirai apvyniota, ar kokiom nors puokštelėm? Žinai ką, Tralialia, kitą sykį kai apvyniosi, nufotkink ir atsiųsk nuotraukytę 😉

 • 2010/07/28 at 19:36
  Permalink

  Cha…aš irgi balkone fotkinu…bet mane nebent koks paukštis gali pamatyt, nes dabar 5 aukšte bazuojuos…o šiaip tai katinas visada stebi.

 • 2010/07/29 at 14:06
  Permalink

  Kadangi musu namuos sparagines labai greitai speja pasislepti pilvukuose, ta nei nufotografuot bijau kad nespesiu, bet vaizdelis mazdaug toks- http://www.neringa-blogas.com/kulinarija/darzoviu-patiekalai/sparagines-pupeles-apsuktos-sonine.html Vieninteliai skirtumai kad as nemaisau pupeliu spalvu, kurias turiu, tas dedu; ir sonines juostele ne vienoje vietoje vynioju, o pradedu nuo sparaginiu pradzios ir taip plona juostele apvynioju visa sparaginiu rysuleli, nes jei vienoj vietoj visa sonine suvynioju, man buna suroka toje vietoje vien sonine su pupelem valgyti, o ir galiukai pupeliu nuskriausti be sonines lieka 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *