Spanguolių žele kaip Latvijos vėliava

Latvijos 102-am gimtadieniui turėjome nuostabų planą. Būtume dviračiais važiavę lapkričio ūkanose, ant mano kaklo būtų kabėjęs aparatas, iš kurio 50 m spinduliu būtų sklidę dainos iš filmo Dvėselių putenis, o vėjas būtų plaikstęs Lietuvos vėliavos spalvų mūsų šalikus ir kepurikes. Mes žinoma būtume su raštuotomis pirštinėmis, nes tai yra Latvijos gimtadienio atributas, o ant dviračių bagažnikų būtų prispausti šviečiantys ananasai.

Mes būtume nuvažiavę į kokį nors Vilkiaušį, nes jame daug ąžuolų. Užsikurtume laužą. Į savo atsivežtus bliūdukus įsipiltume tiršto aviečių kisieliaus, o jo vidury plauktų BUBERTAS. Iš mano aparačiuko dziedotų Tautumeitas. Mes sustotume bendrai nuotraukai, iš šonų stovėtume mudvi su Emilija su tamsiai raudonais bluzonais, o vidury suspaustume Meškėną, kuris turėtų būti balta bliuska, ir taip sutvertume Latvijos vėliavą su mūsų galvikėm.

Tada ištraukčiau čerkas, kuriose būtų žele kaip Latvijos vėliava. Čerkos labai mažos, todėl šaukšteliai būtų per dideli pasiekti jų dugną, tad krapštytume žele Vilkiaušy rastais pagaliukais. Iš mano aparačiuko sklistų daina apie tuos, kurie dejuoja tik vieną vasarą.

Tada iš laužo išsitrauktume po nuodėgulį ir tamsoje juos suktume ratais bei pieštume baltiškus ženklus.

Ir dar visokių gražumų būtų buvę, nes aš kuriu tik pusę scenarijaus, kitų dalyvių įnašas irgi būtų nuostabus.

Kodėl viso to neįvykdėme? Nes laukėme kol pareis šeimos nario koronos testo rezultatai, trečia diena po testo, o atsakymo vis nebuvo. O be rezultatų, gerbiamieji, mes nesusitikinėjam nei nedejuojam. Paaiškinu, dejuoti – latviškai reiškia šokti.

Bet vistiek matau prasmę scenarijų užrašyti, jis perdaug gražus, kad būtų nuslėptas. Ir štai jums žele Latvijos vėliavos spalvos receptas.

Spanguolių žele kaip Latvijos vėliava

  • 200 ml trintų spanguolių su cukrumi
  • 350 ml vandens
  • 100 ml saldaus kondensuoto pieno
  • 3-5 šaukštai degtinės (arba 1 šaukštas degtinės, kiti – Rygos balzamo)
  • 1 pakelis (20 g) želatino Dr. Oeteker

Spanguoles su cukrumi išmaišyti karštame vandenyje, kad būtų 0,5 litro. Viską kartu dar užkaitinti, įmaišyti ir ištirpinti 15 g želatino. Dr. Oeteker želatiną galima iškart berti į karštą skystį. Kitokį želatiną dažniausiai prieš tai reikia išbrinkinti šaltame vandenyje.

Įpilti kelis šaukštus degtinės arba Rygos balzamo (labai gerai tiko juodųjų serbentų balzamas). Pusę paruošto spanguolių skysčio supilti į stiklinius indelius ir dėti į šaldytuvą kad sustingtų. Likęs skystis tegul laukia šiltesnėj vietoj, kad nesustingtų per anksti.

50 ml vandens užkaitinti. Jame išmaišyti 5 g želatino. Įmaišyti saldintą kondensuotą pieną ir šaukštą degtinės.

Supilti ant sustingusio spanguolių žele sluosksnio ir į šaldytųvą, kad stingtų. Kai jau tai įvyksta, supilti likusį spanguolių žele ir leisti sustingti.

Receptas iš https://www.delfi.lv/tasty/receptes/dzervenu-iebiezinata-piena-un-degvina-zelejas-sotini-latvijas-karogs.d?id=50583835 su nedideliais pakeitimais

Mano žele vėliava yra šiek tiek pasiplaiksčiusi: per anksti pasidariau baltą sluoksnį ir jis pradėjo tirštėti dar nepadėtas į vietą.
BUBERTAS receptas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *