Šeivamedžių žiedų sirupas

seivamedziai

Dar vienas būdas . Už ankstesnius receptus geresnis tuo, kad išmetami numirkyti žiedynai dar be cukraus. O juk nesvarbu, kiek iššvaistome visokiom nesąmonėms, vistiek gaila niekais nuėjusio cukraus sirupo lašelio.

Sirupas gerai tinka su šaltu vandeniu gaiviai atsigerti, bet jei vasaros diena tokia vėsi, kad net brrr, galima pasitaisyti karštos arbatytės su šeivamedžiu.

Šeivamedžio žiedų sirupas

  • kelios saujos šeivamedžio žiedų,
  • 1 l vandens
  • 1 kg cukraus
  • 3-4 citrinos

Šeivamedžio žiedynų storesnius kotelius nukarpyti, smulkesnius palikti. Citrinas gerai nuplauti su soda. Supjaustyti griežinėliais ir sumesti į 2 l talpos stiklainio dugną. Ant viršaus sudėti žiedus paspaudžiant – arba visus, kiek turite, arba tiek, kiek pavyks sutalpinti. Užpilti šaltu vandeniu. Uždengti stiklainį. Palikti tamsioje vietoje 36-48 val.

Skystį nukošti per merlių. Galiausiai suberti į merlių tirščius (žiedus ir citrinas) ir gerai nuspausti – čia pati macniausia dalis tiek kvapo, tiek spalvos intensyvumo požiūriu. Nuspaustus tirščius išmesti. Į skysti sudėti cukrų ir kaitinti. Po užvirimo dar pavirti 15 min.

Supilstyti dar karštą sirupą į švarius stiklainius ar butelius ir iškart sandariai uždaryti. Aš laikau šaldytuve, bet turėtų ir kitaip išsilaikyti. Gerti atskiedus vandeniu santykiu maždaug 1:10. Pažiūrėti internete, kokia kaina pardavinėjamas užsienyje pagamintas šeivamedžio žiedų sirupas, kiekis 120 ml. Cha!

One thought on “Šeivamedžių žiedų sirupas

  • 2014/06/19 at 11:08
    Permalink

    Atgaiva akims ir sielai(skaitant receptus ir nuotykių prie puodų aprašymus ir žiūrint nuotraukas ir skaitant dar visų kitų nuotykių aprašymus)ir, šventai tikiu, palaima skrandžiui, ragaujant visus činajus aprašytuosius skanumynus gardumynus. :)))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *