Šeivamedžio žiedų sirupas

Vesnos įrašas, vertimas iš italų k.

…pas mane svečiavosi toks vaikinas, labai keistas. Jis yra iranietis, užaugęs Kanadoje, o dabar keliauja po pasaulį, ieškodamas geriausios vietos apsigyventi. Jau keliauja 6 metus ir ketina dar 9 keliauti, o po to apsispręs, kur jam labiausiai patinka gyventi. Na bet tiek to. Tiesiog jis elgėsi labai keistai, murkavo ir glaustėsi lyg koks katinas. Visą laiką būdavo užsidaręs miegamajame, iš kur išeidavo tik pavalgyti. Visą dieną klausydavosi iranietiškos muzikos ir naršė savo kompiuteryje. Su juo niekur nebuvome išėję, o kalbėdavomės tik kai išeidavo iš kambario pavalgyti. Koks užsidaręs ir keistas vaikinas!!!

Po 5 dienų jo paklausiau, kiek laiko jis dar bus, nes tieisog nežinojau, ką su juo daryti. Tačiau jo atsakymo nesulaukiau. Pagaliau pasakiau, kad man pačiai reikia kelioms dienos išvykti. Taigi dabar jis išvyko į Ferarą pas kitus žmones, ir dabar jų kambaryje sėdi užsidaręs ir klausosi savo muzikos. CHA, cha cha!

Tačiau aš jam linkiu viso geriausio, tegul tik susiranda vietą, kuri jam patinka. Buvo įdomus ir keistas patyrimas.

Šeivamedžio žiedų sirupas

  • 1 litras vandens
  • 10 šeivamedžio žiedų kekių
  • 10-15 g citrinos rugšties
  • 1 kg cukraus arba medaus

Kiekiai gali būti didesni, jei imsime daugiau vandens, visko padauginkime atitinkamai.

Taigi, viską sudedame kartu ir gerai išmaišome, kad ištirptų cukrus arba medus (arba pusė cukraus, pusė medaus). Paliekame tamsioje vėsioje vietoje kelioms dienoms, maždaug 5. Paskui nukošiame, nuspausdami žiedus, kad išsunktume skystį iš jų. Žiedus išmetame, o sirupą laikome butelyje šaldytuve.

Naudojame įsipildami į stiklinę sirupo maždaug per du pirštus ir užpilame šaltu vandeniu. Gaivus ir sveikas gėrimas. Kam patinka, galima dar įsilašinti citrinų sulčių į stiklinų, bet nebūtinai. Arba truputuką obuolių acto. Čia kaip kam patinka.

Yra labai skanus.

P.S. tokį sirupą galima daryti ne tik iš šeivamedžio žiedų, bet ir iš mėtų, bazilikų, šalavijų… iš įvairių augalų.

Vesna

4 thoughts on “Šeivamedžio žiedų sirupas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *