Ryžiai su špinatais

ryziai su spinatais

Dabar jau net neatsimenu dėl ko praeitą savaitgalį galvojau “ne, ne, niekada daugiau…. ujujuj, man čia viskas per sunku ir visai nepatinka”. Buvo tokių momentų, bet dabar jie nebeatrodo teisybė. Atmintin įstrigo kiti dalykai, gerumas ir geranoriškumas, balti moterų apdarai ir šysenos pasidabinus gėlių vainikais, bruzdesys kai jos ateidavo arbatos ar išsiplauti savo dubenėlių vienintelėje kriauklėje. Juokas, susikabinimai rankomis, sutartinės iš grotuvo virtuvėj ant palangės, ir iš grotuvo kitam kambary, kuomet atrodė, kad mes čia valgom, o už durų susirinkęs visas ansamblis traukia “nemunėlio-nemunėlio” alkanais balsais.

Viriau valgyti jogos savaitgalio dalyvėms, trisdešimtkažkelioms. Viena sriuba, atsiprašau, šiek tiek prisvilo, bet viskas kitkas buvo gerai. Virtuvinio meno kūriniai, kvepiantys kuminu, kardamonu, gvazdikėliais, visi tokie, kuriuos Ponas Didysis Ekspertas būtų įvardinęs “samaješ”, sulaukė komplimentų, todėl dabar savimi didžiuojuosi. Nei taip jau sunku buvo, nei ką.

Ryžiai su špinatais (palak čaval)

  • 1puodukas (apie 180 g) basmati ryžių
  • 2 puodukai vandens
  • didelė sauja špinatų ir/arba jaunų balandų lapų
  • 1 šaukštas lydyto sviesto ghi
  • žiupsnelis maltų kalendros sėklų
  • lauro lapas
  • druskos
  • saujelė pakepintų žemės riešutų
  • žiupsnelis grūstų juodųjų pipirų

Ryžius gerai nuplauti, nupilti vandenį ir suberti į koštuvą, kad nusivarvėtų.

Puode užkaisti vandenį su druska. Perrinkti špinatus, nupjaustyti kietesnius stiebus. Aš naudojau šiek tiek špinatų ir kiek daugiau – jaunų balandų lapų ir viršūnėlių. Lapus nuplauti, šiek tiek sujaustyti. Kai vanduo užvirs, sumesti lapus į vandenį ir po kokių 10 sekundžių išgriebti.

Puode storu dugnu įkaitinti sviestą, jame pakepinti kalendrą ir stambiais gabalais sulaužytą lauro lapą. Suberti ryžius ir maišant kepti, kol kruopos prisigers sviesto. Idealu, jei jos net pasidarys permatomos (man nelabai pavyko). Suberti špinatų ir balandų lapus, išmaišyti. Užpilti sūdytu vandeniu, galima tuo, kuriame buvo apvirti lapai. Sumažinti ugnį, uždengti puodą ir virti nemaišant. Maždaug po 7 minučių virimo suberti žemės riešutus, nemaišyti, vėl uždengti dangtį ir baigti virti. Visas virimo laikas maždaug 10 minučių. Ryžiai turėtų sugerti visą vandenį, išvirti, bet išlikti birūs.  Prieš valgant, įberti grūstų juodų pipirų ir pakedenti šakute.

Pagal Adiradža Dasa Harė Krišna Vegetariniai valgiai, su nedideliais pakeitimais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *