Risotto Caprese – Kaprio daugiaryžis

Ką tau reik? Atidaryt vyną??? – nepatikėjo savo ausimis Ponas Didysis Ekspertas, trumpam atplėšęs žvilgsnį nuo monitoriaus, kur plasnojo babaušiai vištos kojomis. Paprastai pas mum tokių reiškinių nebūna, kad vidur trečiadienio pradėčiau ieškoti kamščiatraukio, paprastai aš išvis kamščių netraukioju, nes man kažkaip labai ne moterų reikalas atrodo.

Nusipirkau šiandie vynciaus, nebrangaus, bet itališko. Pigiausias buvo vokiškas liebfraumilch, tas būtų mylimos moters pienas, bet aš kadangi ketinau gaminti risotto, o ne kokį nors kugelschreiber, tai man vokiškos moters vynas pasirodė ne į temą.

Gi man padovanojo knygą “Risotto” (by Pamela Sheldon Jones) !!! (Ačiū, Kristina, jei čia skaitai).

Jau iškart žinojau, kurį gaminsiu pirmą. Nors patį patį savo gyvenime pirmą gaminau pas Silviją Fiorane al Serio, o patį savarankišką pirmą gaminau su grybais, bet iš šitos knygos pirmą išsirinkau Risotto Caprese, atrodė skaniai, ir viską turėjau, išskyrus vyno, bet ir šį nusipirkau. Pamela rašo, kad vynas turi būti geras, nepirkti nesąmonių, kurios vadinasi cooking  wine, o turi būti toks, kurį gertumėte. Tai kai Ponas Didysis Ekspertas ištraukęs kamštį vėl nuėjo babaušių mušti, ištestavau vyną. Aha, gerčiau, aš nelabai tskanat, vynų specialistė, bet už alų vistiek man geriau. Man vyno testavimas truputį jaukė minties aiškumą, bet risotto pagaminau tvarkingai, nukrypau tik dėl ryžių rūšies (ėmiau apvaliuosius)  ir pomidorų formos (iš Bronės duotų daigų išaugo kriaušytės formos, bet labai dailūs ir mažiukai). Knygoje kiekiai nurodyti 6 personoms, taip ir nurašysiu.

  • 1,75-2 l vištienos sultinio
  • 60 ml tyro alyvuogių aliejaus
  • 75 g smulkinto svogūno
  • 655 g Arborio arba Carnaroli ryžių
  • 250 ml sauso balto vyno (kambario temperatūros)
  • 375 g mozarelos sūrio
  • 375 g vyšninių pomidorų
  • 10 g šviežių baziliko lapelių
  • druskos, pipirų

Užvirinti vištienos sultinį ir palikti jį virti ant mažos ugnies.

Dideliame sunkiame puode užkaitinti aliejų, sudėti svogūnus ir kepinti kol suminkštės, apie 4 min. Sudėti ryžius ir kaitinti maišant apie 3 min, kol visi grūdeliai pasidengs aliejumi ir paliks skaidrūs, tik su baltu taškučiu viduryje. Supilti vyną ir maišyti, kol jį sugers ryžiai.

Pilti po samtuką sultinio ir maišyti, kol jis visas susigers į ryžius. Tada pilti sekantį samtuką ir taip toliau ir taip toliau… kol ryžiai suminkštės, tik  bus šiokio tokio kietumėlio viduryje. Pamela rašo, gali trukti apie 20 minučių.

Nuimti nuo ugnies, įmaišyti  dar 1/4 puoduko sultinio, mozarelą supjaustytą gabaliukais, pomidorus skiltelėmis ir siaurais ruoželiais  baziliką. Nekartokit mano klaidos, pirmiau įmaišiau mozarelą, tada nuėjau skinti baziliko lapų ir pomidoriukų, todėl kai įmaišinėjau juos, mozarela jau tampėsi siūlais. Reikėjo viską įmaišyt vienu ypu.

Pagal skonį papirinti ir padruskinti.

7 thoughts on “Risotto Caprese – Kaprio daugiaryžis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *