Ravioli vs. Virtieniai

Vistiek turėjo išaušti ta diena, kai gaminsiu raviolius, tai kodėl ne šiandien?

Tebūnie šiandien!

Pasipilu miltų, nesveriu, bet apie puskilogramį, viduryje padarau šuliniuką, į kurį įmušu tris kiaušinius, įberiu druskos, dar įpilu kokį šaukštą aliejaus ir pora šaukštų vandens. Viską sumaišau iš pradžiu šuliniuke, paskui pradedu užgriebti miltus nuo jo kraštų.

Suminkau tešlą. Jos ne taip mažai, tai nusprendžiu kočioti dalimis. Imu trečdalį tešlos ir kočioju ją taip plonai, kaip tik moku.

Tešla elastinga ir kočiojasi paklusniai.

Gaunasi nelabai taisyklingas blynas. Neturiu gi tokio aparačiuko, kaip mačiau internete – per kurį tešla perleidžiama ir išlenda tvarkingu plonu stačiakampiu. Ponas Didysis Ekspertas buvo sugalvojęs jo mylimų čeburekų darymui sukonstruoti panašų aparačiuką iš senos skalbiankės volų, per kuriuos leidžiant skalbinius šiek tiek nusispausdavo vanduo, bet neberado, kur tie volai pasidėjo. Nu tai aš darbuojuos kočėlu, o paskui išpjaunu ilgus stačiakampius tokius, kokie gaunasi.

Išdėlioju įdarą. Pykstu ant fotoaprato, kam jis visą vaizdą mėlynina, bet ginčytis su juo neturiu laiko.

Sulenkiu tešlą. Stačiakampiai nevienodo pločio, todėl ir lenkiu nevienodai – vienus skersai, kitus išilgai.

Apspaudau pakraštukus ir supjaustau tešlą ravioliais. Argi ne puikiai apskaičiavau, nepaisant to, kad lanksčiau skirtingai, ravioliai gavosi kaip standartai.

Pakraštukus apspaudau dar atidžiau, iš pradžių pirštais, paskui šakute.

Nu va, raviolis padarytas, puode jau kaista vanduo jam virti.

Likusią tešlą kočioju seniai išbandytu virtieniniu būdu: atsignybiu mažus gabaliukus ir iš kiekvieno iškočioju po blyniuką. Ant jo dedu įdarą – gaunasi pusapskritimis. Kraščiuką pirma užspaudžiu pirštais, o paskui dar ir šakute. Nebefotografuoju, nes prie šviesesnio stalo Ponas Didysis Ekspertas valgo Bronės vištos koją, o be to, ką čia fotografuosi, jau pripaveikslavau darydama virtienius.

Išverdu, pavalgom ir formuluoju išvadas:

Pagrindinis skirtumas tarp raviolio ir virtienio yra tešloje. Ravioliui arba išvis nededama vandens, arba dedama jo labai mažai. Pagrindinė drėgmė iš kiaušinių. Virtieniui vanduo – pagrindinė drėgmė. Negirdėta, kad į virtienio tešlą būtų dedami riebalai, tuo tarpu raviolis rebaliuką kartais ima.

 1. Su ravioliais priryjam daugiau cholesterolio: 1 taškas virtieniui.
 2. Raviolių tešla brangesnė: 1 taškas virtieniui
 3. Keturkampiniai ravioliai, kokius dariau aš, atrodo gražiau už virtienių pusapskritimius.: 1 taškas ravioliui
 4. Tačiau didelį tešlos blyną sunku iškočioti labai plonai. Jau atrodo tokį ploną padariau, bet išvirus vistiek atrodė, kad tešla per stora ir per kieta. Kočiojant kiekvieną gabaliuką atskirai lengva tešlą iškočioti plonutėlaičiai: 1 taškas virtieniui
 5. Raviolio tešla nepaprastai elastinga, ją lengviau iškočioti ploniau, negu virtieninę: 1 taškas ravioliui
 6. Verdančiam ravioliui neprakiūra šonas, kas kartais nutinka virtieniui: 1 taškas ravioliui
 7. Mano tinklalapio adresas 7ravioli: 7 taškai ravioliui
 8. Lietuve esu aš gimusi, 7 taškai virtieniui

Rezultatas kol kas 10:10, bet garantuotai dar ne visi aspektai įvertinti, taigi  …kas gali pratęsti?

15 thoughts on “Ravioli vs. Virtieniai

 • 2010/09/28 at 16:21
  Permalink

  Och tu darbštuole…mane kai mokslai ir praktika užpuolė, tai vos sugebu ką nors pagamint, o ką jau šnekėt apie fotkinimus…gaila, gaila…reik laukt laisvesnių laikų 😉

 • 2010/09/28 at 17:21
  Permalink

  mieloji, bet tai kaip tu man patinki kad žinotum!!! :)) Skaitau ir žandai plyšta iš juoko :))))

  Šaunuolė, tau tik kulinarinę laidą vesti, o kiek nauju spalvų įneštum į mūsų nykią viešą kulinarinę padangę!!

  Virtieniai – išvis, kokia elengacija, jokio dirbtino snobiškumo, jokio apmūsijusio kaimo aromato, grynas ir įsimintinas stilius ir puikus humoro jausmas 🙂

  Mieloji, tu tik rašyk, apie virtienius, pyragus, kepimą ir ne kepimą, kad ir apie Kubilių. 🙂 Esi viena iš talentingiausių mano matytų tinkaraštininkių!!!

 • 2010/09/28 at 17:55
  Permalink

  Pritariu, vojey. Taip ir toliau rašykit, čia vienintelis tinklaraštis, kurio įrašus perskaitau nuo A iki Z. o grįžtant prie temos, ta aš už raviolius: man skani tešla ir galima juos padaryti super mažus, kad net mažieji išrankuoliai galėtų iškart įsidėt burnytėn ir nereikėtų pjaustinėti bei įdaro knibinėti.

 • 2010/09/28 at 22:42
  Permalink

  kaip gyvenime nevalgius savo nuosavom rankomis sulipdyto raviolio ar virtienio negaliu nei vieno balo duoti kažkam. parduotuviniai ravioliai nesiskaito (o ir neskanūs, fuij.)
  ir pritariu Forellei, čia baisiai smagu ir tiek įtraukia, kad net receptus nuo – iki perskaitau (kitur dažniausiai tik nuotraukas ir įžangą įveikiu).
  Linkiu į eterį išeiti kuo dažniau, būtų įdomu ir apie visokias kitokias gyvenimo aktualijas išgirsti…

 • 2010/09/29 at 14:20
  Permalink

  Ačiū. Net sutrikau tokius gražius žodžius perskaičius.
  Sugrįžinėsiu ir juos skaitinėsiu tokiais momentais, kai pasijuntu niekam tikus, nieko neišmamanti ir išvis… be rankinuko.

 • 2010/09/30 at 20:38
  Permalink

  😀 (juokiuos ne, kad pasijusi niekam tikusi, o kad… be rankinuko)

 • 2011/04/14 at 03:49
  Permalink

  nu ka as galiu pasakyt,pac dirbu italiskam restorane uzsieni su tikrais italais virejais 🙂 tesla padariai gerai kaip ir priklausa,beto kaip vadinas tava ravioli? ka dejai i vidu? tipo koki ydara? ar isminkius tesla palikai ja pailset?jei taip tai kiek laika ir kokioj aplinkoj kokiom salygom? nu kas dar… koki padazai dariai jiems? jei dariai tai kaip tas padazas vadinas? ir apskritai su kokiu dar kocielu? yra pastai daryt masineles tokios rankines kurios tesla labai plona padara…ypac plona tesla raviole viena is butinu savybiu … isvados : palik raviolius i sona ir nebedaryk ju daugiau ir tuo labiau i intika nedek,ismok pirma koldunus gerai daryt ir poto raivoli 🙂

 • 2011/04/14 at 10:35
  Permalink

  preemo, sunku su tamsta nesutikti.
  Esate visiškai teisus, nelabai man su tais ravioliais… bet aš bent pabandžiau!
  O dėl intiko, nu žinokite, po to, kai atradau landą, pro kurią išlendama į intiką, nebegaliu sustoti, dėlioju ir dėlioju į intiką kiekvieną krustelėjimą…ech….

 • 2011/04/15 at 02:29
  Permalink

  hm… na tas preemo tai kokis tai pusiau italas ar ka, net sunku suskaityti ka lietuvskai raso ! Ale kokius pamokymus duoda !!! Ir dar mane prajuokino – pasakyk tu jam pavadinima :):):) jei padazas pavadinimo neturi, tai ir nevalgys…. nesvarbu skanu ar ne…. oi linksmas sitas tinklarastis ! Man labai patinka ! Dalia, tik jau neklausykite jo ir nenustokite dejusi viska ka galite i intika 🙂

 • 2011/04/16 at 04:59
  Permalink

  nu tai pabande raviolis gavos,gal ir skanus bet tai kaip jis vadinas kazka tai dejai i vidu? nu bent pabande 🙂 kita kart dar pabandyk gnocchi padaryt arba tortelloni 🙂

 • 2011/04/29 at 21:23
  Permalink

  klausiau Liučijaus, ar jie kada nors daro raviolius namie. Sako, kad taip, bet retai, nes labai ilgai užtrunka, daug lengviau gatavus nusipirkti. O kočėlą, klausiau, ar naudoja. Aha, sako, naudoja kočėlą ravioliams daryti, tai aišku, kad naudoja.
  Liučijus ne šiaip šalia italų yra pastovėjęs, jis gimęs-augęs-gyvena Italijoje, o jo ir mama ir tete, ir proseneliai, ir žmona, ir dukra, visi yra italai. Dar pasakė visokių pavadinimų, kaip įvairiuose Italijos regionuose ravioliai vadinasi, bet aš jau tuos žodžius užmiršau. Gundžiau gundžiau, kad Liučijus man raviolius padarytų, bet nesugundžiau.

 • 2011/04/30 at 19:18
  Permalink

  Dalia, as radau ir nupirkau tau masinele teslai iskocioti. Labai noreciau tau ja padovanoti ! Noreciau kad butum tikra 7ravioliu tinklarascio karaliene, ne kokia tai kocelu princese 🙂
  Uz dvieju dienu as isskrendu i Lietuva atostogu. Turi man parasyti savo koordinates kaip tave rasti ir masinele bus tau pristatyta i namus !!!! Galesite ir ceburekus daryti kiekviena diena ir senu skalbiankes volu nereikes ieskoti !!!!

 • 2011/05/01 at 02:38
  Permalink

  Oje, Kristina! Netekau žado

 • 2013/06/29 at 00:43
  Permalink

  jetau, kad mandras tas kur salia italu stovi, tas virejas. ale jau kad berastis, tai net geda skaityt. sedetu ir tyletu ,mravioliu uzkises gerkle.

 • 2013/07/01 at 13:24
  Permalink

  jis tokiu būdu savo žiniomis dalijasi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *