Raudonos kopūstų salotos

kopūstų ir burokėlių salotosPonas Didysis Ekspertas verda plovą, jis tuo metu Virtuvės ir Visatos centras, o iš manęs reikalaujama nedaug – nesipainioti ir nešnekėti nesąmonių. Per visus namus plyšauja ukrainiečių liaudies dainos, visu garsu paleistos iš kompo. “Man tos dainos patinka, o atlikimas nelabai”- sakau nedrąsiai Ponui Ekspertui. Jam atlikimas irgi nelabai patinka, todėl paprašo manęs surasti ir paleisti dainų, kurias atlieka artistė labai gražiu balsu. Kokia? – klausiu, nes bijau, kad pagal požymį “ukrainietė gražiu balsu” galiu nerasti. Bandau spaudalioti ant visokių video, kur nuotraukose matau moteris su vainikėliais ant galvų, bet iš jų pasigirsta tik bumčikai, o iš virtuvės ir visatos centro pritarimo nėra. “Marija yra jos vardas” – pasako Ekspertas dar vieną paieškos požymį . “Spausk ant paveiksliukų, kur matysi bobutes”.

Esu beviltiškai nevykusi. Nerandu. Ponas Didysis Ekspertas trumpam palieka cibulių pjaustymą, prie kompo ateina pats ir viens- du suranda: apie laukines žąsis gražiu balsu uždainuoja Nina Matvijenko (aha, bobutė Marija, video įraše atrodo bent 15 metų už mane jaunesnė).

Jis vėl verda savo stebuklingą plovą. O aš papjaustau kopūstų.

Raudonos kopūstų salotos

 • 1 kopūstas
 • 2 burokėliai
 • 1-2 morkos
 • 3-4 skiltelės česnako
 • žiupsnis drukos
 • 3 šaukštai cukraus
 • 70 ml acto (9 proc.)
 • prieš valgant – šiek tiek nerafinuoto saulėgrąžų aliejaus
  kopustu salotos

Kopūstą supjaustyti. Burokėlius ir morką stambiai sutarkuoti. Česnaką smulkiai supjaustyti.

Sudėti visas daržoves į pakankamai didelį dubenį, užberti druskos, cukraus, acto ir mašyti rankomis vis pagniaužant. Paskui viską kietai suspausti ir palikti iki rytdienos kambario temperatūroje.

Kitą dieną raudona spalva įsivyrauja, atrodo, lyg salotos būtų iš vien burokėlių. Neryškus česnakų aštrumas pasipildo papildomu niuansu, ateinančiu iš kopūstų. Imkit ir valgykit. Kas lieka – sudėti į stiklainius gerai suspaudžiant, kad apsemtų susidariusios sultys. Laikyti šaldytuve – kelias savaites tikrai bus gerai, o ilgiau kaip 3 sav. nebandžiau.

Prieš valgant, užpilti šiek tiek nerafinuoto saulėgrąžų aliejaus.

One thought on “Raudonos kopūstų salotos

 • 2015/11/04 at 15:47
  Permalink

  Buvo gardu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *