Pyragėlis su lašiša

pyragelis su lasisa

įeitų į skaniausių pasaulio pyragėlių dešimtuką. Jei tokį sąrašą kada daryčiau. Kartu su kitais 99 pyragėliais. Jatus-tu-jatus koks geras. Labai paprastai ir greit padaromas. Aš dabar kai apčiuopiau ant savęs didesnį nei įprastai taukiukų sluoksnį ir susigalvojau po 18 val. nevalgyti, parlekiu tik namo ir žvilgt į orkaitę – kiek valandų? (Nes mūsų namuose laiką rodo telefonai ir orkaitė). 17:10, ant orkaitės dar žiemos laikas, bet aš pernesyk nesigilinu, suvokiu, kad dar turiu 50 min. ir staigiai išpakuoju sluoksniuotą tešlą, kad atsileistų. Viens-du supjaustau bryziukus, viens du juos tešlon įpakuoju, viens du pakepu ir dar spėju pavalgyti kaip žmogus. Iki 18 val pagal Orkaitės laiką. Visa problema (o gal laimė), kad lašišų papilvio bryziukų retai būna pirkti, o tai kas antrą dieną tais pyragėliais misčiau.

Man 1 lašišos 2 bryziukai idealiai atitinka 1 pakelį sluoksniuotos tešlos. Ponui Didžiajam Ekspertui norisi daugiau tešlos – mažiau lašišos, tuo labiau, kad papilvės yra riebokos. Bet juk iki 18 val. į kūną neina!

Pyragėliai su lašiša

 • 2 lašišos papilvės bryziukai 
 • 500 g sluoksniuotos bemielės tešlos (6 lapeliai)
 • druskos

Išpakuoti šaldytą sluoksniuotą tešlą ir išdėlioti ant lentos lapeliais kad atšiltų. Įjungti orkaitę. Lašišos papilves nuplauti. Žvynelių skusti nebūtina. Pelekus – kaip norite: galite išpjauti iš anksto, arba vėliau išspjauti iš pyragėlio. Supjaustyti papilves į 12 gabaliukų. Tešlos lapelius perpjauti per pusę – bus irgi 12. Kai tešla atsileis tiek, kad ją galės lankstyti, sudėlioti lašišą ant tešlos, užberti druskos, užlenkti ir užlipinti. (Ups, buvau užmiršusi įberti druskos, tai paskui turėjau atklijuoti, padruskinti ir vėl užlipinti).

Kepti 170C apie 20 min – kol gražiai pagelsta.

2 thoughts on “Pyragėlis su lašiša

 • 2014/04/12 at 06:25
  Permalink

  Aš tai labai rekomenduoju paragauti tokį variantą: į tą pačią sluoksniuotą šaldytą vynioju įdarą iš svieste pakepto poro ir svogūno + atskiroj keptuvėj ant nedidelio kiekio vandens patroškinta nerūkyta, nesūdyta lašiša gabaliukais + druska ir baltieji pipirai. Įdaras turėtų būti ne per šlapias, sūrokas. Kepti kol iškeps tešla, ekspertai vertina aukštai 🙂

 • 2014/04/14 at 19:38
  Permalink

  Oi nu čia tai dar kiečiau, labai išbandytina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *