Pyragėliai su sūriu su mėlynuoju pelėsiu

pyrageliai

Pyragėliai su sūriu su mėlynuoju pelėsiu

 • 6 gabaliukai sluoksniuotos tešlos
 • 2 svogūnai
 • 50 g sūrio su mėlynuoju pelėsiu
 • 2 kiaušiniai
 • šaukštas su kaupu grietinės
 • šaukštas alyvuogių aliejaus
 • druskos
 • prieskonių žolelių mišinio (Provanso, Viduržemio arba Linos)

sluoksniuota tešlaSluoksniuotą tešlą atšildyti, supjaustyti kvardratėliais.

svogūnaiSvogūnus supjaustyti (nebūtinai smulkiai). Įpilti į keptuvę šiek tiek aliejaus, suberti svogūnus ir kaitinti ant silpnos ugnies retsykiais pamaišant. Jie turi ne apkepti, bet suminkštėti, pasaldėti ir nuskaidrėti. Po kelių minučių kepimo ant jų reikia užberti šiek tiek druskos, tada svogūnai išleis sultis, kurios neleis apgruzdėti, ir viskas gražiai troškinsis. Procesas gali trukti apie pusvalandį.

pyragėliaiSluoksniuotos tešlos gabalėlius įkloti į keksiukų formeles. Beje, jau galima kurti orkaitę – kol viską sudėsim, kaip tik įkais. Nustatyti 170 C.

5Kiaušinius suplakti su grietine. “Šaukštas su kaupu” šiuo atveju reiškia tiek daug, kiek tik įmanoma pakabinti vienu ypu.

(Kažin kodėl visada sakome tik “vienu ypu”, niekada nesu girdėjusi “dviem ypais”, nei “septyniais ypais”?)

6

Į plakinį įmaišyti žolelių. Aš dėjau Linos žolelių, bet ne visi jų gauna Kalėdoms, todėl galima ir Provanso žolelių. Dar šiek tiek druskos (bet atsiminkim, kad sūris irgi turi sūrumo).

pyragėliai su sūriuĮ tešlos indelius įdėti nuskaidrėjusius, pasaldėjusius ir šiek tiek pravėsusius svogūnus bei gabaliukais sulaužytą sūrį. Užpilti kiaušinio – grietinės plakiniu ir kepti orkaitėje 15-20 min – kol tešla gražiai apskrus.

pyragėliai su sūriu ir svogūnuLabai skanu kol karšti, bet ir atšalę geri.

pyragėliai su sūriuKai pelėsinį sūrį mėgsta tik pusė šeimos (gražioji pusė), o Ponas Didysis Ekspertas labiau vertina žalius cibulius, pyragėliai yra patogus reikalas, nes labai lengva sukurti kiekvienam skoniui įtinkančią įvairovę.

pyragėliai su svogūnaisĮ tešlos indelius įberti pjaustytų svogūnų laiškų ir užpilti tuo pačiu kiaušinių – grietinės plakiniu. Papildomai – krapų. Ir druskos kiek daugiau, nei sūrio versijai.

pyragėliai su svogūnų laiškais

 

 

4 thoughts on “Pyragėliai su sūriu su mėlynuoju pelėsiu

 • 2017/01/06 at 11:26
  Permalink

  Miela Dalia,
  pasakiau, kad seksiu, tai ir seku (čia sąvoka iš FB, follow). Takšt, pirmas pasitaikęs receptas ir štai noriu pasisakyti. Jūsų tekste yra (retorinis) klausimas dėl pasakymo “vienu ypu”, o aš esu kalbininkė (bet mėgstu ir žargoną, ir kitus nuokrypius), tad skubu Jums atsiųsti kompetentingą VLKK paaiškinimą:
  http://www.vlkk.lt/konsultacijos/4806-ypas-vienu-ypu
  Beje, kai pati nagrinėjau “ypą”, tai jis iš tiesų buvo nenaudotinas. Taigi, labai apsimokėjo pasidomėti iš naujo ir gauti “update” 😉
  Kepsiu rytoj pyragėlius, beje. Ypač suintrigavo tie su svogūnų laiškais, bet šiems teks palaukti pavasario.
  Ir dar mane labai intriguoja Jūsų pasakojimų personažai. O jau Ponas Didysis Ekspertas tai tikrai žiauriai! Siūlau sukurti išsamesnius personažų portretus 🙂
  Gero artėjančio savaitgalio, Asta

 • 2017/01/06 at 14:59
  Permalink

  Miela Asta, kai mane kas nors seka tokiu būdu, tai netgi labai malonu. Ačiū už “ypo” konsultaciją. VLKK sako, kad tai skolinys, bet niekaip negaliu atspėti iš kokios kalbos.
  Paskutinė naujiena apie Poną Didįjį Ekspertą (sukėlusi artimų asmenų nuostabą ir net užuojautą) – jam jau patinka sūris su mėlynu pelėsiu!

 • 2017/02/23 at 17:53
  Permalink

  Tik dabar atradau jūsų nuostabų blogą! Tikrai smagu skaityti nuotykius,istorijas… Smagiai šyptelėjau perskaičiusi šį pavadinimą”Pyragėliai su sūriu su mėlynuoju pelėsiu” …. Komentarą parašė kalbininkė,bet ne apie pavadinimą.. Nesišaipau,mes visi kartais sušnekam nei šį nei tą… Tiesiog paprasčiau būtų pavadint “Pyragėliai su mėlynojo pelėsio sūriu”…. :] Tęskite savo veiklą ir džiuginkit mus savo atradimais. Ačiū,kad esate!

 • 2017/03/01 at 19:12
  Permalink

  nu ja, gal ir būtų geriau “su mėlynojo pelėsio sūriu”… ačiū už gerą žodį

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *