Pyragėliai su grybais

Nuo tada, kai ji išėjo į pensiją, labai neturi laiko.

Greitai greitai greitai apsitvarko namus, daržus, sodą, o paskui kas nors kur nors ją pakviečia. Į žvejybą susiruošia per kokias 15 min., nes reikia pasikasti sliekų. Grybauti – turbūt per 5 min.

Į grybavimo komplektą įeina ploščius su kapiušonu, peiliukas, pintas krepšas (nes kibiruose grybai dūsta), kompasas ir švilpukas. Mums ne visad įdomu į pašvilpimus atsiliepinėt, bet taip reikia, ir kol kas nė vienas nebuvom miške paklaidintas ir paliktas, o kompasas pagelbėjo aną savaitę, kai saulės nebeliko ir kažkokiu momentu nebesusigaudėm, į kurią pusę namai.

Tešla paprasta mielinė, kaip pyragėliams su kopūstais.

Įdarui:

  • apie 0,5 l virtų grybų, geriau kietų
  • 1 svogūnas
  • 1 morka
  • 2 v. š. sviesto
  • druskos
  • maltų juodųjų pipirų
  • 1 kiaušinis (nebūtinai)
  • aliejaus virimui

Kaip daryt tešlą, galbūt žinote, o jei ką, atsiverskite ir pažiūrėkite prie pyragėlių su kopūstais.

Įdarui grybus reikia sumalti. Aš naudoju tokią tupervarinį indelį su peiliukais, o kol neturėjau, maliau mėsmale. Turbūt blenderis netiks, nes pernelyg sumala į košę, o čia turi likti konkretūs smulkūs gabaliukai.

Svieste pakepinti susmulkintą svogūną iki skaidrumo. Sudėti tarkuotas morkas ir šutinti svieste ir atsiradusiose sultyse, kol suminkštės. Sudėti susmilkintus grybus, pagal skonį padruskinti ir papipirinti.

Galima kai truputį praauš, įmušti kiaušinį – įdaras bus labiau sukibęs, bet šiaip jau nebūtinai, ir be kiaušinio viskas gerai gaunasi.

Kai tešla pakankamai iškilus ir išminkyta, atsigybti po gabaliuką, sukočioti rutuliuką, iškočioti iš jo blynelį, dėti vidun šaukštuką įdaro ir užklijuoti.

Virti riebaluose.

Galima daryti kokią kitokią tešlą ir kepti orkaitėje, man gal net labiau patiktų, bet Išrankusis pripažįsta grybus tik šiuo vieninteliu būdu.

Orkaitėje keptų sluoksniuotos tešlos pyragėlių su šampinjonais receptas

Mielinė tešla pyragėliams, kepamiems orkaitėje galėtų būt tokia pat, kaip žuvies pyrago.

6 thoughts on “Pyragėliai su grybais

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *