Zebro kakutis

zebriukasPrieš kelis metus buvau svečiuose pas suomius. Rytą atsikeliu, jie dar miega, o aš pusryčių noriu. Nueinu į virtuvę, atsidarau šaldytuvą ir matau pakuotę: CITRINŲ KAKKA. Tiksliai neatsimenu, kaip suomiškai citrina, bet, kad pyragas – kaka tai tiksliai.

Todėl nieko čia baisaus, jeigu ir šį pyragą pavadinau “Zebra kaka”.

Tik vienas dalykas mano pyragą skyrė nuo tobulybės – tai kakava. Ji buvo nekažkokia. Kitą kepsiu su gera, o kol geros neturėsiu, tol nekepsiu. Kur Jonišky rasti geros kakavos?

Pyragas “zebriukas”

2 kiaušiniai
200 g cukraus
vanilė
100 ml aliejaus
200 g miltų
1,5 šaukštelio kepimo miltelių
100 ml gazuoto vandens
2 šaukšteliai kakavos

riebalų ištepti kepimo skardą

Kiaušinius gerai suplakti su cukrumi ir vanile. Įpilti aliejaus, vėl suplakti. Miltus sumaišyti su kepimo milteliais. Į kiaušinių plakinį paeiliui įsijoti šiek tiek miltų ir įpilti šiek tiek gazuoto vandens. Išplakti, tada vėl – miltų ir vandens. Sudėti visus miltus, bet pasilikti kelis šaukštus vandens.

Padalinti tešlą perpus į du indus. Kakavos miltelius sumaišyti su likusiu gazuotu vandeniu, kad gautųsi tiršta šlapia košė, ir ją įmaišyti į vieną tešlos dalį. Gaunasi dvi tirštokos tešlos – ruda ir geltona.

Apvalų kepimo indą (apie 20 cm skersmens) ištepti riebalais. Kitiems kepiniams naudoju kepimo popierių, bet negaliu garantuoti, ar per jį tešla skleisis teisingai, o per riebalais išteptą skardą – be problemų.

Į skardos vidurį įpilti kelis šaukštus švesios tešlos. Ji pasiskleis blyneliu. Į to blynelio vidurį pilti tokį pat kiekį tamsios tešlos.  Vėl į vidurį šviesios tešlos, ir vėl tamsios… ir taip kartoti, kol išsibaigs visa tešla. Labai paprasta, o tešla jau pati susidėlios neišpasakytu vidiniu grožiu, kuris atsiskleis prapjovus.

Kepti 180 C apie 40 min.

Dabar pagalvojau – spalvų deriniu panašiau į tigrą, negu į zebrą…

 

10 thoughts on “Zebro kakutis

 • 2013/12/29 at 12:26
  Permalink

  Nesu kakavos mėgėja, kakava man tik pyragams. Iš nuogirdų žinau kad kakava skirstoma į gerą ir ne.
  Kokia yra gera????

 • 2013/12/30 at 19:48
  Permalink

  o kad aš žinočiau kaip atskirti! Kol kas patyriau tik tiek, kad iš prekybcentrio pirktos kelios skirtingos rūšys buvo nelabai, o iš Delonos – labai.

 • 2014/01/24 at 16:20
  Permalink

  Ar butinas gazuotas vanduo? Gal galima su paprastu?

 • 2014/01/24 at 16:25
  Permalink

  gazuotame vandenyje esantys burbuliukai geriau purena tešlą. Galima su paprastu vandeniu, bet su gazuotu, aš taip įsivaizduoju, kad geriau.

 • 2014/01/25 at 20:29
  Permalink

  Pavyko! čia antrasis su puse bandymas pyragą iškepti per visą saldų gyvenimą mano. Del vandens nerizikavau – gazuotą naudojau. Tik su kakava surizikavau – tirpios kavos įdėjau. Čia pastaba KAKAVOS NEMĖGĖJAI! Ir buvo su kava labai skanu, kitą kart gal net dėsiu jos daugiau. Tik va su gazuotu persistengiau, padauginau tamsiojoj tešloj. Tada miltų dadėjau. Ir čia persistengiau. Tirštesnioji tešla iškilo mažiau. Ne tobulas, bet tikrai neprastas pyragas išėjo. Ir nėra čia ko manęs teisti – aš gi pirmokė gaminime. Tik va visi namiškiai kažkaip baisinosi išgirdę VA ZEBRO KAKUTĮ IŠKEPIAU, GAL NORIT PARAGAUTI, bet kai paaiškinau išdidžiai, kad suomiškai kakka reiškia pyragą, tai buvo nuraminti ir valgė bei gyrė 🙂

 • 2014/01/26 at 15:23
  Permalink

  šaunu, suteikiu tau teisę nuo šiol vadintis BaisiaiGeraŠeimininke

 • 2014/01/26 at 19:26
  Permalink

  🙂 tai ačiū. Čia jau man didelis pagyrimas 🙂 Labai džiaugiuosi radusi šį puslapį. Jis man, tinginei, įkrėtė noro gaminti. O iki tol niekad negaminau (neskaitant keptų bulvių, makaronu ir sumuštinių). O dabar norisi šokti aukščiau 🙂 labai ačiū, Dalia, už nuostabius receptus 🙂

 • 2014/04/07 at 16:43
  Permalink

  skaniai atrodo, eisiu bandyti, pilsiu negazuota vandeni tikiuosi man pavyks:)

 • 2015/02/20 at 19:10
  Permalink

  Geras!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! neturejau gazuoto vandens (nenaudojam tokio tai niekad ir neturim) pyliau paprasto vandens i jy idejusi grietines sauksta. labai bijojau ar gausis, bet gavosi SUPERINIS, kramsnodama dar silta, suskubau parasyt komentara 🙂

 • 2015/02/21 at 09:22
  Permalink

  nu kaip smagu skaityti šį komentarą 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies