Pyragaitis su kremu “Kremowka papieska”

kremowka

Ponas Didysis Ekspertas pyko: kam daryti tokius pyragaičius, kurių nėra kaip valgyt!? Jis jau buvo paragavęs kremo, gerai įvertinęs ir jau susiplanavęs, kad atsirėš gabaliuką, paims į ranką ir jį valgys atsiklaupęs prieš televizorių, užsigerdamas arbata. Atsirėžęs gabalą ir supratęs, kad į ranką jo nepaimsi, pyko. Kam tokius daryti, kuriuos nežinia kaip valgyti???

Pažįstamas jausmas! Prieš kelis metus buvau Krokuvoje susikurti ekskursinio maršruto, tada išgirdau apie pyragaitį, kurį mėgdavo lenkas popiežius ir kuris jo vardu dabar vadinasi, tada klausinėjau jo visose cukrainėse, bet dienos pabaigoje jo jau niekur nebelikdavo. Pasisekė vieną rytą. Šiaip tai jis nesivadina “papieska” – sakė man pardavėja ir gražiai suvyniojo pyragaitį į baltą popierių.

2015
Krokuvos cukrainėje pirktas pyragaitis Kremowka papieska

Parsinešiau į hostelį, išsivyniojau ir… nu kaip dabar jį valgyti? Apžioti neįmanoma, su šaukšteliu nepakabinsi, desertinės šakutės nėr, bet net jei būtų, tai nebent kremą su ja knebinėti.

Bet žinot ką, kažkaip vistiek jį suvalgai!

Pyragaitis su kremu “Kremowka papieska

 • pakelis šaldytos bemielės sluoksniuotos tešlos
 • 3 kiaušinių tryniai
 • 1 l pieno
 • 100 g sviesto
 • 6 šaukštai cukraus
 • šaukštelis vanilinio cukraus
 • 3 šaukštai krakmolo
 • 3 šaukštai miltų
 •  cukraus pudros

Tešla būtų buvę geriau 2 lakštais. Bet nieko tokio ir 6 lapeliais. Tešlą atšildyti.

kremowk

Subadžiau šakute, kad kepdama labai nesipūstų. Vistiek išsipūtė lyg pagalvės, bet ne bėda, paspaudžiau ir suploninau. Tešlą kepti 180C orkaitėje 12-15 min. kol gražiai paruduoja. Leisti tešlai atvėsti.

750 ml pieno supilti į puodą, įberti cukrų, vanilinį cukrų, sviestą ir užkaitinti.

Kiaušinių trynius išplakti. Įpilti dalį likusio pieno, suplakti, palaipsniui sudėti krakmolą ir miltus, išmaišyti, kad neliktų gumuliukų. Geriau išsimaišo, kol yra tirštoka, o tik paskui praskiedžiama pienu. Su kiaušinių tryniais sunaudojamas nuo litro paliktas pienas 250 ml.

Į užkaitusį pieną su cukrumi ir sviestu supilamas visą laiką maišant pienas su kiaušinių tryniais ir miltais. Kaitinama toliau, maišoma visą laiką – kol sutirštėja ir paragavus nebelieka krakmolo skonio.

kremowkaaa

Dar karštas kremas suverčiamas ant iškeptų ir atvėsintų tešlos lakštų.

kremow

Šioje nuotraukoje kol kas sudėta tik dalis kremo. Bus užkrauta kur kas daugiau.
kremowkaa

Uždengiama likusiais tešlos lakštais. Prieš tai tešlos lakštus galima kiek paspausti, kad susiplotų.

Valgoma (kažkokiu tai būdu) kai kremas atvėsta. Supjaustoma gabaliukais. Geriausia pjaustyti dantytu peiliu. Užbarstoma cukraus pudros.

jei buvai Lenkijoj, bet nematei bent kokių septyniasdešimt Jono Pauliaus antrojo atvaizdų… tai arba visą laiką buvai užsimerkęs, arba buvai ne Lenkijoj.
Receptas beveik visas iš http://durszlak.pl/przepis/kremowka-papieska-bb18e5c6-8b75-4a11-a109-8e4e79fc9417?c=tag&t=kremowka-papieska , tik pusę miltų pakeičiau krakmolu, nes taip buvo parašyta kitame recepte.

5 thoughts on “Pyragaitis su kremu “Kremowka papieska”

 • Pingback: 2015: kur buvau, ką burnoj turėjau | Septyni virtieniai

 • 2017/01/01 at 18:19
  Permalink

  Sos! Kremas tirštėjo tik iki tokios stadijos, kad dar atrodo per skystas – gautųsi tešla baloje. Ir dar šiek tiek jaučiasi krakmolas. Kiek iš viso reikia kaitinti?

 • 2017/01/01 at 18:47
  Permalink

  iki virimo galima, bet tik iki. Virinti nereiktų.

 • 2017/03/03 at 02:24
  Permalink

  Nice to see Polish “Kremówka Papieska” on foreign website. 🙂 Please visit my blog and if you like any of my recipies feel free to link them in your post.

 • 2018/11/09 at 18:09
  Permalink

  Sveiki, man irgi skystokas gavosi kremas, maisiau iki virimo, krakmolo nejauciu, bet mase pati skysta net labai, gal galima dar ideti sauksta krakmolo ar kaip?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *