Pievagrybiai ant batono riekės

по русски

Kas esat pievagrybį radę pievoj?

Aš! Esu! Bet taip seniai, kad jau pati nebežinau, ar tikrai taip buvo. Jau seniai visi pievagrybiai atkeliauja iš rūsių ir pirma apleistų, o paskui atnaujintų fermų, kur pasitraškėdami auga lentynose, o moterys ir merginos, kurių darbas yra grybą pjauti, privalo jų pripjauti po 20 kg per valandą. Jų darbo diena prasideda šeštą, o kiek ilgai truks, jos iš anksto nežino, ogi tol, kol išpjaus visus lentynagrybius – po 20 kg per valandą!

Tiesa, grybai, augantys lentynose, nėra absoliučiai tie patys, kur dygsta pievose, bet labai artimi jų giminaičiai, nu suprantat, kultūringi pusbroliai, kurie kadų kadaise išvažiavo iš kaimo į didmiesčius ir prie kuklios valstietiškos pavardės Agaricus prisidėjo Bisporus. Nesvarbu, kad niekad nebemato dangaus anei debesų, nei ryto rasos, nei ramunių, nei žiogo čirškimo, bet užtai anie kartais apsilanko operoje ar prašmatniuose restoranuose, kavinėse ar kokiose nors vestuvėse. Bent kartą gyvenime. Kaip patiekalai. Ant lėkštutės.

Viena Mėlynakė Moteris, kurios nepažįstu, bet žinau, kad yra 164 cm ūgio ir mėgsta klausyti vyrų kvartetų, kartą pakvietė gerbiamą Agaricus Bisporus pasisvečiuoti sekminėse, kur atvyko jis ant batono riekės (kaip ant kokio dormeo), bet nežinau, ar spėjo pasiklausyti kvartetų ir birbynių, nes, anot Moters Mėlynakės, buvo suvalgytas pirmu numeriu.

Mėlynakė apie  tai užsiminė virtualiose erdvėse, kur mano akis receptuką užmatė ir atkartojo – be ypatingos progos, be sekminių ir be birbynių, netgi be mėsos.

5 vid, dydžio pievagrybiai (Agaricus bisporus)
100 g Fermentinio sūrio
3 šaukštai majonezo
1 prancūziškas batonas
krapų

Pievagrybius smulkiai supjaustyti, sūrį sutarkuoti. Sumaišyti su majonezu. Galima dėti smulkiai pjaustyto kumpio, kaip darė Envita, o galima šaukštą krienų, kaip dariau aš. Arba dar ko nors.
Dėti ant batono riekelių. Apkepinti orkaitėje. Pabarstyti krapais.

Kiekius nurodžiau labai apytikslius – pasikliaukite nuojauta ir imporvizuokite.

Garantuoju, daugumai patiks. Aišku, būna išrankių, bet čia jau atskiri atvejai. Pvz. mano Išrankusis kurį laiką svarstė, prie ko priskabinti. “Per daug traškūs”- buvo pirma kritika, bet tada pamatė indelį majonezo, kurio nespėjau uždaryt šaldytuve.

AAaaa, tai čia dar ir majonezo dėta? Dabar aišku, kodėl man nepatinka,- pareiškė.

Kitiems patinka.

( žodis “Šampinjonas” yra kilęs iš prancūzų kalbos (champignon) ir reiškia tiesiog grybą)


9 thoughts on “Pievagrybiai ant batono riekės

  • 2010/06/21 at 22:56
    Permalink

    Oi, jau man tai tikrai laaabai patiktų! Noriu čia ir dabar 🙂 Rašau sąrašan. Žadu sau kuo greičiau išbandyti :))

  • 2010/06/23 at 03:15
    Permalink

    Asta, bandyk, ir jei kaip nors patobulinsi (daugiau cukraus? 😀 ), papasakok

  • 2010/06/24 at 14:49
    Permalink

    Mano šaimyna pievagrybius nelabai mėgsta, bet užtat aš – labai. Dar darau a la plovą, kur vietoje mėsos pridedu pievagrybių.
    Dar pas tave smagu tai, kad pažiūriu foto ir valgyti daugiau nebenoriu – ir taip soti.

  • 2010/06/26 at 13:54
    Permalink

    man irgi patiktų vietoj mėsos grybų… bet kaip būtų gerai, jeigu jiem patiktų, kas mums patiktų, ane?

  • 2011/02/02 at 11:40
    Permalink

    Labai miela skaityt,vaizdingai aprašyta .AČIU TAU

  • 2011/02/02 at 14:37
    Permalink

    o tau, Envita, ačiū už puikų receptą.

  • 2015/02/20 at 19:22
    Permalink

    Sveiki, o [ievagrybiu nereikia pakepti pries tai? As taip pat pievagrybiu megeja VISUR 😀 :))) ir dar klausimelis, kiek laiko ir kokia temp. kept orkaiteje? 😉

  • 2015/02/21 at 09:24
    Permalink

    Nereikia pievagrybių prieš tai pakepti. Kepimo temperatūra 160C, o trukmės dabar neatsimenu – galvoju, maždaug nuo 10 min kepimo pradėčiau žvilgčioti ar jau apkepę

  • Pingback: Sumuštinukai su pievagrybiais – Saulėta virtuvė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *