Orkaitėje keptos daržovės

Kai prie kepsnių, kotletų ar dešrelių į lėkštę įdedama bulvių, ar jos yra garnyras? Nuo prancūziško žodžio garnir – „papuošti, papildyti“ tai turbūt ne. Bet kadangi prancūziški kulinariniai pavadinimai į Lietuvą neretai yra patekę iš Rusijos, po to, kai patyrė viską, ką su jomis išdarinėjo sovietinės valgyklos, taip vadinamas obščepitas, ak, nabagučiai, netekę savo prabangos, patyrę badmečius ir deficitus, bet daugmaž išlaikę pavadinimą… tai jau nebežinau, gal garnyras, o gal tiesiog keptos daržovės.

Prie mėsos, paukštienos, žuvies tinka labai gerai. Išties, orkaitėje keptos bulvės – jokia naujiena, bet kad šalia jų gali būti kitokių gėrių… nu tikrai nežinau, kodė man tiek metų reikėjo nugyventi, kol supratau

Bulves, morkas, burokėlius, saliero gumbą nulupti, supjaustyti gabalais. Kiekvienos rūšies daržoves atskirai sudėti į dubenį, užbarstyti druskos (būtinai), viduržemio jūros prieskonių (nebūtinai), apšlakstyti aliejumi (būtinai) ir išmaišyti rankomis, kad priedai lygiai pasiskirstytų. Sudėti į kepimo skardą ir kepti 170C temperatūros orkaitėje apie 25 min. Valgyti karštas.

 

4 thoughts on “Orkaitėje keptos daržovės”

  1. man išsausėdavo, kol nesupratau, kad reikia prieš kepant jas plonai
    suvilgyti aliejumi

  2. Labai man skanu keptos darzoves, visada naudoju alyvuogiu alieju, kepu briuselio kopustus, brokolius, kalafijorus, bulves, morkas ir pastarnokus ! Karsti labai skanu, ziema, prie mesos patiekalu, liuks !

  3. Puikus sprendimas ir jei kepama didesnei temperatūroj daržoves lieka apskrudusios, o viduj traškios ir labai skanios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *