Obuolių pyragas pagal Celestės mamos receptą

celestes mamos obuoliu pyragas

Kai prinoksta obuoliai ten kur gyvena Celestės  mama, pas mus  būna pavasaris. Todėl feisbuku atsiųstas obuolių pyrago receptas laukia beveik pusmetį savo išbandymo valandos. Bet tai vienintelis ilgai trunkantis pyrago gamybos elementas – sulaukti obuolių. Viskas kitkas pasidaro tik žybt-žybt, ir pyragas visas gardus ir karštas garuoja ant stalo. Suvalgom po gabaliuką su prancūzais, kurie vakar įrodė, kad Joniškyje mane galima surasti užmiršus adresą, turint klaidingą telefono numerį, vien tik žinant vardą – pavardę, ir net patiems nenutuokiant, kad jie esti Joniškyje ir vadinant šį miestą Žonški.

(Parodė man žemėlapyje, kur jie šiandien mins dviračiais ir paaiškino: iš Žonški į Želgavą, paskui į Žūrmalą, paskui į Rygą. Žinote tokias vietoves – Želgavą ir Žūrmalą?)

Obuolių pyragas traškia plutele

 • 100 g sviesto
 • 240 g cukraus
 • 140 g miltų
 • 1 kiaušinis
 • 6-7 rūgštoki obuoliai (apie 1 kg)
 • 0,5 citrinos sulčių
 • žiupsnelis cinamono

Supjaustyti obuolius apie 0,5-1 cm storio griežinėliais (arba bet kaip), sudėti į indą, užpilti citrinos sultimis ir pamaišyti. Nuo citrinos sulčių obuoliai neparuduos, o be to suteikia malonų skonį.

Inde sumaišyti cukrų su miltais. Įmušti kiaušinį ir šakute sumaigyti iki “crumble” tipo trupinių. Sviestą ištirpinti.

Supjaustytus obuolius suberti į kepimo skardą, užberti trupiniais ir užpilti lydytu sviestu.

Kepti 170C temperatūros orkaitėje kol pasimatys, kad paviršius pradeda gražiai apkepti (apie 40-50 minučių).

Išėmus iš orkaitės, paviršių užbarstyti cinamonu.

Labai skanu valgyti visiškai karštą su plombyro ledais. Kiek pravėsus, plutelė pasidaro traški, kas irgi malonu.

Pyragas labai greit sutaisomas, puikios produktų proporcijos, todėl tikrai skanus, panašus į “užbarstytą sausais manais“. Receptą gavau iš Argentinos.

Celestes mamos

Kiek nesuvalgėm kol buvo karštas, kepimo skardoje nepalikau, išėmiau ant lėkštės, kad obuolių rūgštis kaip nors su metalu nesureaguotų.

4 thoughts on “Obuolių pyragas pagal Celestės mamos receptą

 • 2016/09/08 at 13:44
  Permalink

  O cukraus kiekis su miltų kiekiu nesumaišyti…? Nes pagal šias proporcijas gavosi ne “crumble”, o grietinės konsistencijos tešla. Neturėjau laiko toliau eksperimentuoti, supyliau kaip yra, gavosi su plutele. Skonio komentuot negaliu, nes svečiai sumainavo… Sakė – skanu… ☺

 • 2016/09/13 at 21:59
  Permalink

  jei kas čia ir yra sumaišyta, tai Celestės mama su Celestės močiute… atėjo patikslinimas, kad receptas visgi Celestės močiutės. Cukraus kiekis ir miltų kiekis – tokius juos man pasakė. Na taip ne visiškas “crumble”, bet su tuo vienu kiaušiniu grietinės konsistencija irgi nesigauna

 • 2017/08/27 at 20:42
  Permalink

  Pyragas iškepė skanus, tik buvo keblu jį supjaustyti. Gal nemoku tokių pyragų su traškia plutele pjaustyti… gal yra kokia gudrybė, kurią pravartu žinoti?
  Išėjo beveik obuolienė su saldžia tešlos pluta, kuri vis lūžo taip, kaip jai patiko. Kažkaip sulaužiau ją porcijomis, ir dėjau su šaukštu į lėkštes 😄

 • 2017/09/10 at 08:37
  Permalink

  Tai jau taip, šis pyragas gražiai nesipjausto. Arba beformis šmotas lėkštėje, arba reiktų bandyti kepti porcijiniuose indeliuose, iš kurių paskui kabinti šaukštais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *