Sekmadienio rytas fotografuojant vapsvas. Obuolių pyragas.

Pagalvojau, kad taip ir atrodo tobulas sekmadienio rytas: niekam niekur nereikia skubėt, kas nori – dar miega, kas nori – jau miega. Visi langai atidaryti ir skersvėjai plevėsuoja užuolaidom. Gieda kaimynų gaidelis, o aš balkone fotkinu vapsvas.

Spintelėj nuo vakar likęs tobulo obuolių pyrago gabalėlis. Todėl liko, kad buvo paslėptas, o slėpiau nuo katino, kuris per atidarytą balkoną ateina kada nori ir vagia nuo stalo, jei ką nors randa.  Bet spintelėje pyragas  išsigelbėjo ir nuo keturių jaunikaičių, nes iš paliktų pėdsakų supratau, kad naktį jie buvo išalkę ir kepėsi tokia atseit picą. Šaldytuvą apšarino, o į spintelę nepažiūrėjo! Todėl galėjau nufotkintu ir į viešą virtualią erdvę įkelti, nes vakar vakare kai visi (įskaitant keturis jaunikaičius) valgėm, jau buvo tamsoka. Pyrago receptą radau Saulėtoje virtuvėje, iškart perskaičius jį pamilau, o iškepus nenusivyliau. Deja, tik pusę pyrago buvo teisingo, į kitą pusę man buvo neleista dėti razinų anei cinamono, tai ta pusė ir buvo tik šiaip tobula. Bet jau kur su viskuo… labai skanu.

Tradicinis olandiškas obuolių pyragas

300 g miltų
1 arb.š. kepimo miltelių
200 g sviesto
160 g cukraus pudros
druskos
1 kiaušinio trynys

50 g cukraus pudros

75 g razinų
800 g obuolių, nuluptų ir supjaustytų plonomis skiltelėmis
2 valg.š. cinamono (mano nuomone per daug – pusė šauštelio -pakaktų)
2 valg.š. cukraus pudros

1 kiaušinis, išplaktas

Sumaišyti miltus, cukrų ir žiupsnelį druskos. Sudėti kubeliais pjaustytą šaltą sviestą ir trinti pirštais, kol susidarys trupuniai.
Idėti kiaušinio trynį ir minkyti, kol gausime vientisą tešlą.
Kepimo popieriumi ištiesti 24 cm. skersmens kepimo indą ir 2/3 paruoštos tešlos iškloti dugną ir gana aukštas sieneles. Likusį trečdalį tešlos suvynioti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą. Kepimo indą su tešla taip pat dėti į šaldytuvą.
Įkaitinti orkaitę iki 180 C temperatūros.
Sumaišyti obuolius, razinas, du šaukštus cukraus pudros ir cinamoną. 50 gu ckraus pudros apiberti ant tešlos pagrindo. Ant viršaus supilti sumaišytus obuolius.
Iš šaldytuvo išimti atidėtą trečdalį tešlos, tarp delnų “iškočioti” plonomis juostelėmis ir ant pyrago viršaus išdėlioti tinklelį.
Pyrago viršų (tešlos juosteles) aptepti plaktu kiaušiniu.
Kepti orkaitėje apie 1 val. , kol viršus gražiai parus ir pyragas iškeps.

Kai viską sudėjau ir paruošiau kepti, buvau įsitikinus, kad iškepęs pyragas byrės, nes neįsivaizdavau, kas tą storai įklotą obuolių sluoksnį krūvoj išlaikys, ir dar viršutinius tešlos zigzagus prie jų prijungs, maniau viskas sklaidysis visom kryptim. Bet kažkokiu paslaptingu būdu viskas puikiai susikompaktino.

Tik paėmiau mažoką formą, todėl iš kepančio pyrago pradėjo lašėti sultys, nebetelpančios formoje, ir karamelizuotis orkaitės apačioje.

6 thoughts on “Sekmadienio rytas fotografuojant vapsvas. Obuolių pyragas.

 • 2010/08/16 at 00:13
  Permalink

  kuom tas vapsvas balkone vilioji? obuolių pyragais?

 • 2010/08/16 at 18:42
  Permalink

  ale kokia graži širšiukė 🙂 ir pyragas seiles varvinantis 🙂

 • 2010/08/17 at 14:46
  Permalink

  pyragiukas, viliojantis širšiukes…
  Reduti, aš gi fotosesijas balkone darau, o lauke tik pasirodyk su kuo nors saldžiu…

 • 2010/08/18 at 16:18
  Permalink

  Kas siaubas?
  Mes bent jau kojų nesilaužom.

 • Pingback: Яблочный пирог | Septyni virtieniai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *