Nuklausytos frazės

Mes buvom dvylika žmonių, einančių lauko keliukais, miškais ir per ražienų laukus. Mes buvom su didelėm kuprinėm, ant kurių pririšti į rulonus susukti kilimėliai, mes buvom gražūs, eidami kalbėjom, tylėjom ar šiek tiek paniūniuodavom.

Mes gavom saulės ir  gardžių kriaušių, ant kai kurių kojų prisitrynėm pūslių, bandėme ištarti Bydgošč ir Češč, maudėmės ežeruose, palikom įvairios išmieros pėdsakų kelio dulkėse ir dvi pagaliu išbraižytas šypsenėles.

Kai prieidavom obelį, pasirinkdavom obuolių, kai pamatydavom gerves, fotografuodavom, rytais sustodavom ratu ir apsikabindavom, kaimo parduotuvėlėse pirkdavom duonos ir sūrio, o vakare kurdavom laužą. Ką nors virdavome dideliame katile (kurį Kijo nešė, prisirišęs prie kuprinės, sulig kiekvienu jo žingsniu katilas girgžteldavo, o mums vis atrodė, kad iš paskos atvažiuoja dviratis).  Verdant, į katilą prikrisdavo pelenų ir pušies žievės gabaliukų, didžiuosius išgraibydavo Bram su pagaliukais, kuriuos vietoj šaukšto jam įdėjo jo žmona kinė vardy Yi.

Mes buvom trys lenkai, trys olandai, pusantro turko, pusė ispano, kanadietis, japonas, estas, ir aš ten buvau: Lie-tu-va! Retsykiais prisimindavau, kad esu juk speciali “virtienių” korespondentė, sugaudavau vieną kitą įdomesnę frazę apie maistą ir bandydavau ją atsiminti, nes užsirašinėti tingėdavau.

Devrim: “kaip tai kebabas iš vištienos? Kebabo nebūna iš vištienos, jie daromi iš veršienos, ėrienos ar ožkienos”. (apsidžiaugė, pamačiusi miestelyje kebabinę turkišku pavadinimu ir užsuko turkiškai pasisveikinti, bet ten rado tik suglumusius lenkus).

Blair: “rytų europiečiai valgo fakin daug mėsos.” (nežinau, iš ko tokią išvadą išsivedė, nes Rytų Europoj tebuvo tik kelias dienas, ir tai tik miškuose, laukuose ir prie laužo).

Bram: “kas iš tiesų yra šašlykas?”

Dorenda: “o tu esi mačiusi kaip atrodo baravykas? Aš kartą buvau grybauti Baltarusijoje, ten visi norėjo rasti baravykų, bet pasitaikydavo tik kitokie grybai.”

Andžej: “užmauk šį grybą ant pagaliuko ir pakepk ant laužo. Gausis panašiai kaip šokoladas” (atrado tris peraugusius lepšius, pavadino juos baravykais, pusę dienos nešėsi plastiko maišiuke, kol jie pavirto į gličius juodus gniutulus, neklausė mano patarimo tiesiog išmesti, pasikepė ant laužo ir suvalgė kaip šokoladą. Be druskos. )

Bram Bleirui: “įsivaizduoji, jei maltą kavą tiesiog puoduke užpili karštu vandeniu, visi tirščiai nusėda ant dugno ir geriant netrukdo” (spėkit, kas jam tokios kavos pataisė)

Sina: “padarykim guliašą! Nusipirkim šviežios mėsos ir padarykim guliašą” (mėsos pirkom, jo vadovaujami kažką virdavom, gaudavos tikrai gerai, bet vis ne guliašas, kol Sina prisipažino, kad jis neturi supratimo, kaip verdamas guliašas. Sina studijuoja Vengrijoje, apie guliašą jau girdėjo, bet iš ko jis padaromas dar nesušnipinėjo)

Kašubas, pakvietęs į savo kiemą pasivaišinti nuostabiai skaniomis kriaušėmis: “po vaisių negalima gerti vandens, nes… pilve gausis revoliucija” (praktiškai patikrinus, paaiškėjo, kad iš tikrųjų)

Kijo: “aš nežinojau, kas ten yra” (kai paklausiau, kodėl jis avižinių dribsnių košę valgė užsitepęs ant duonos)

Blair: “jokių maisto atsargų palapinės viduje! Taisyklė numeris vienas: palapinės viduje jokio maisto!!!” (iš tiesų kai pasistatai palapinę Kanadoje, o viduje pasidedi maisto, naktį ateina meška ir įlenda palapinėn. Bet mes juk buvome Lenkijoje)

aš: “geriausias dalykas Lenkijoje yra makoviecas!”

8 thoughts on “Nuklausytos frazės

 • 2012/09/03 at 11:36
  Permalink

  Laaabai gerai 😉 labai geros mintys ir labai gerai surašytos 😉 pasirodo, ir Jonišky linksmybių netrūksta (nesvarbu, kad jos buvo perkelto į Lenkiją, kaip suprantu)). Respektas.

 • 2012/09/03 at 14:13
  Permalink

  Na, ir ko tie užsieniečiai taip stebis dėl mūsų kavos? Šaunuolė, Dalia, kad pataisei jiems tokios 🙂

 • 2012/09/04 at 17:58
  Permalink

  aha, buvo gerų minčių… buvo ir tokių, kad leipom juokais 🙂
  O dėl kavos tai nežinau, negi tikrai daugiau niekur šitaip nepliko?

 • 2012/09/05 at 21:36
  Permalink

  Amerikoje tai tokiu bajeriu su kavos uzplikinimu niekas gal nera mates 🙂 Amerikonai geria silpna kava (buna kava, kavusia ir kava siusia:)- tai pas juos cia kava siusia :))) kai pamate kaip as kava uzsiplikinu ir geriu, tai buvo laaabbbbaaaaiiii nustebinti !!!!

 • 2012/09/06 at 12:56
  Permalink

  kava, kavusia ir kava siusia – labai smagi gradacija 🙂

 • 2012/09/07 at 11:34
  Permalink

  Šiaip jau, ta kava, kurią mes geriam, vadinama švediška. Taip išeina, kad ne vieninteliai tokie esam. Pažįstu užsieniečių, kurie paragavę švediškos, tos siusios aparatinės nė nebenori.
  O kelionės fragmentų aprašymas labai smagus. Kaip visada. Gal Jūs, Dalia, dalyvausit Kleckų šventėj? Kaip ne kaip, virtienių broliai :)Po, giminei, kaip sako 🙂

 • 2012/09/08 at 09:02
  Permalink

  o tu ten būsi, Vitalija? Jei dar parašysi, kad mane atpažintum, tai… šakės

 • 2012/09/12 at 08:48
  Permalink

  😀
  Nebuvau, ale, per TV reportažą (įtariu, pernykštį) mačiau. Apie šią šventę Juozas Šalkauskas su tokia mergike porino, kas per biesas tas kleckas ir ko jis toks juodas. Viskas kaip ir aišku, bet kam tie rauginti kopūstai? Čia garnyras ar kas?
  O Jus atpažint neturiu tikslo 🙂 O kam? Norėtumėt, vietoj Šalkausko ryto laidoj pasakotumėt apie…virtienius su aguonom ir lašinukais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *