Nekeptas varškės tortas “Toblerone”

varškės - šokolado tortasNesvarbu, kiek maisto turėtume ant kalėdų stalo, nesvarbu, kad visi visko prisikirtę, svarbu sukelti lūkestį: “kamaroj ant palangės dar turiu tobleronę… vėliau atnešiu tobleronės… tai kažin ar jau laikas tobleronei…”

Jei būčiau sakiusi “atnešiu dar pyrago”, spėkit, ar jo kas nors taip lauktų. “Nu dabar einu atnešti tobleronę”.

tobleroneKas ta tobleronė?  Trikampės formos šveicariškas šokoladas, kurio mums Ignas parvežė tris didžiulius gabalus. Iki tol neįsivaizdavau, kad gali būti tiek šokolado, kiek nepajėgčiau suvalgyti per tris dienas, bet tobleronę po truputį vartojau nuo lapkričio, ir dar liko ką sudėti į kalėdų puotą.

IMG_3165

Visiems paskelbiau, kad Toblerone – vienos Alpių viršukalnės pavadinimas, dabar jau sugūglinau ir matau, kad tai neteisybė. Tą šokoladą sukūrė ir savo vardu pavadino šveicaras Teodoras Tobleris, o vaizdelis ant pakuotės – Materhornas.

Nekeptas varškės tortas “Toblerone”

  • 180 g  (1 pakelis) šokoladinių sausainių „Selga“
  • 60 g sviesto
  • 300 g kreminės varškės
  • 200 ml plakamosios grietinėlės (30 proc.)
  • 150 g balto šokolado
  • 100 g šokolado “toblerone”

20 cm skersmens formą (o tai gali būti net ir dubuo stačiais kraštais) iškloti maistine plėvele.toblerone

Sausainius sumalti. Ištirpinti sviestą, suberti sausainių trupinius, išmaišyti. Suberti į formą, paskleisti tolygiai ir suspausti.

Išplakti grietinėlę. Į ją dėti kreminę varškę ir išmaišyti, galima mikseriu.

IMG_3172Baltąjį šokoladą sulaužyti gabaliukais, sudėti juos į metalinį dubenėlį, kurį uždėti ant puodo su verdančiu vandeniu, kad šokoladas ištirptų. Ištirpintą šokoladą sudėti į grietinėlę-varškę ir išmaišyti.

IMG_3176Šokoladą “toblerone” pasidėti ant lentelės ir peiliu sukapoti į nedidelius gabaliukus. Juos suberti į varškę.

IMG_3177Visą tą varškės masę suversti ant sausainių pagrindo, išlyginti ir palikti bent valandą vėsiai. Galima papuošti juodo šokolado drožlėmis.

IMG_3222

Tortas nėra gelsvas, kaip atrodo iš šios nuotraukos. Trumpiausia metų diena, pasibaigia dienos šviesa, ir kaišioju tobleronę po staline lempa bandydama išgauti vaizdą.

Receptas iš http://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-z-toblerone-na-zimno, tik šiek tiek pakeičiau proporcijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *