Naminiai ledai – semifreddo. Migdoliniai karameliniai.

Kuo ilgiau gyvenu, tuo daugiau keistų žmonių sutinku. Pvz dar neturėjau nė 30 metų, kai jau buvau sutikusi dvi moteris, kurioms labai patikdavo skalbti. Sulaukę savaitgalio jos džiūgaudavo sukišę rankas į šiltą muiluotą vandenį ir tuzgindamos jame baltas kojinytes, bliuskytes ar pėdkelnes. Purtydavosi, kad joms nereikia jokių skalbimo mašinų, nes skalbimas joms malonumas. Be to buvo visai ne giminaitės, net nepažinojo viena kitos, gyveno skirtingose vietovėse ir buvo skirtingų tautybių. Tiesa, daugiau skalbti mėgstančių žmonių man nepasitaikė.

Pradėjau sutikinėti žmones, nemėgstančius razinkų. Įvairiose šalyse, įvairiose, vietose, net savo pačios namuose. Razinų nemėgimas pasireikšdavo lyg susirgimas: iš pradžių mėgo, o paskui bac ir užsikrėtė nuo vyresniojo brolio visišku razinkų nemėgimu. Yra vilties, kad išgis, nes vyresnysis brolis išgijo 2011 m. gruodžio 21.

Dar man kartais pasitaiko žmonės, kurie džiaugiasi, galėdami parodyti valdžą. Žmonės, rašantys eilėraščius. Žmonės, savo paršiuką pavadinantys vardu Augustėlis. Žmonės, pasirašinėjantys vardu Mišrainė. Žmonės, specialiai nesijungiantys prie feisbuko. Žmonės, mėgstantys žiūrėti per televiziją “I didn’t know I was pregnant”. Žmonės, kuriems kava sukelia mieguistumą.

Žmonės, nemėgstantys šokolado.

Tai va, specialiai jiems rašau, semifreddo visai nebutinai turi būti šokoladinis.

Esu išbandžiusi jų keletą. Nuotraukoje – su abrikosų džemu. Buvo neblogas. Recepto nebeatsimenu. Bet su migdolais ir karamele tai buvo tiesiog super. Nuotraukos neturiu, bet receptą suradau.

Semifreddo (naminiai ledai) su migdolais ir karamele

 • 125 g migdolų
 • 75 g cukraus
 • truputis aliejaus
 • 500 ml plakamosios grietinėlės
 • 4 kiaušiniai
 • 200 g cukraus

Migdolus šiek tiek paskrudinti ant sausos keptuvės. Užpilti 75 g cukraus ir kaitinti maišant kol cukrus ištirps ir paruduos.Tada visą karštą burbuliuojančią masę išpilti ant aliejumi sutepto paviršiaus, pavyzdžiui į kepimo skardą (aš užpyliau ant paprastos lėkštės, patepus ją aliejumi). Leisti atvėsti. Sulaužyti gabalais. Sudėti į smulkintuvą. (blenderį) ir lengvai prasukti. Nieko tokio, jei liks keli nesumalti gabaliukai, juos smagu bus perkąsti su saldžiu traškesiu.
Kiaušinių trynius išplakti su 100 g cukraus, kol cukrus ištirps. Baltymus išplakti su likusius cukrumi iki standžių putų. Grietinėlę išplakti iki standžių putų.
Viską švelniai sumaišyti į vientisą masę. Sudėti ją į indelį, kuriame šaldysite. Gali būti kekso forma, išklota maistine plėvele. Šaldyti bent jau iki rytojaus.

7 thoughts on “Naminiai ledai – semifreddo. Migdoliniai karameliniai.

 • 2012/06/04 at 13:41
  Permalink

  Vien paskaičiusi jaučiuos kaip pavalgius!

 • 2012/06/04 at 13:46
  Permalink

  alba, bet žinok ir į kūną eis toks pasiskaitymas 😛

 • 2012/06/07 at 19:50
  Permalink

  Labai grazus puslapis, viskas lengvai, paprastai, genialu! Skamba nepaprastai skaniai, va tuoj ir isbandysim 🙂

 • 2012/06/07 at 22:23
  Permalink

  bandykite bandykite… banditės 😛

 • Pingback: Mezgu gyvenimą kas dieną » Blog Archive » Naminiai ledai su migdolais ir karamele - blog.mezgalai.lt

 • 2012/11/29 at 12:55
  Permalink

  Jackau pliackau, taigi taip ir nepadėkojau už receptą…
  Dėkoju bent jau dabar. Ačiū trys kibirai ir dar stiklinė viršaus!

  *susigėdus slepiuos po kilimu*

 • 2012/11/30 at 10:03
  Permalink

  prašom prašom, į sveikatą. Nuoširdžiai Jūsų Jackus Pliackus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *